Aedviljad grillile!

Suvi on grillimiste aeg. Peaaegu igal õuel tossab väike tuleallikas, kus maitsvaid sööke valmistada saab. Kuigi tavapärane on grillile asetada lihakraam ning köögiviljad värske salatina kõrvale süüa, saab tegelikult grillil väga maitsvaid aedviljaroogasid valmistada.

Nami-Nami annab mõned soovitused:

Spargel

Grillimine annab roogadele omamoodi suitsuse meki. Eriti hästi sobib see näiteks spargliga. Spargel on hõrk varasuvine köögivili, mis vajab vähest küpsetamist - just seda grillimine pakubki. Grillitud sparglivarred maitsevad hästi lihtsalt niisama, parmesanilaadse juustuga serveeritult või peekonisse keeratult  - igaüks leiab oma lemmiku!    

Pommu ehk baklažaan

Hästi sobib grillimine ka pommule ehk baklažaanile. Pommu saab grillides hakkama minimaalse õli lisamisega ning sobib valmistatuna paljudesse salatitesse.

Grilli pommud ja valmista põnevat safranijogurtiga pommusalatit või fetajuustu ning rosinatega salatit. Fetajuust sobib pommuga ka suupistete valmistamiseks. Ka mozzarella juust sobib pommuga mõnusalt. Lisakomponendid vali endale meelepärased. Siin on näiteks küüslauguse mekiga salat, selle salati puhul on aga lisatud röstitud paprikaid.

Paprika

Röstitud paprikad on hea lisand köögiviljasalatitesse, aga nad sobivad ka iseseisvalt mõnusaks roaks. Röstimise põhitõdesid loe siit artiklist, kust leiad ka head retseptiviited!

Tomat

Koos paprikaga on pommu hea sõber tomat. Tomat jääb grillides väga apetiitne, kui kasutad maitsvaid kirss-kobartomateid. Aga ka suuremate lihatomatite paksud viilud on edukalt grillitavad. Serveeri koos hea juustuga – siin on kasutatud näiteks mozzarellat.

Suhkrumais

Ka maisi on mõnus grillida. Retseptid loomulikult Nami-Namist.

Suvikõrvitsad

Keset suve valmivad paljudes aedades suvikõrvitsad. Ka neid on hea grillida. Proovi näiteks seda retsepti siin. Samas sobib grillitud suvikõrvits hästi ka salatitesse. Siin on ta paari pandud porru ning pähklitega  - proovi järgi!

Selles salatis on sees paljud eelmainitud köögiviljad.  Ja paljusid köögivilju nõuavad ka aedviljavardad, mida koos šašlõkiga (või selle asemel!) sütele küpsema panna.

Grillida võid veel sibulat, porgandit või põldube. Ja otseloomulikult paljusid teisi aiasaadusi :)

Seened

Lisaks köögiviljadele sobivad sütel valmistamiseks ka seened.

Grilli näiteks marineeritud šampinjone või valmista neid vahvalt peekonisse pakitult. Või valmista maitsva portobello seenega endale üks hea burger. Maitseelamus garanteeritud! 

Artikkel ilmus Nami-Namis 2016. a. juunis.

Martiina Anni
Martiina Anni
postitatud 16.06.2024 16:44 LISA KOMMENTAAR

Kommentaarid