Piparkooke mitmel moel!

Jõulukuul on kodud piparkoogilõhna täis - ja seda põhjusega! Piparkoogid on suurepärased magusvürtsikad ampsud, mille valmistamise, söömise ning serveerimisviise on nii palju, et igaüks leiab endale lemmiku.

Ei pea piirduma ainult tavalise glasuuriga kaetud piparkoogiga (mis muidugi on ka väga hea!), piparkooke võib kasutada tortide tegemisel, ehitada neist midagi toredat või serveerida pikantse soolaka ampsuna suupistelaual. 

 

Alustuseks on muidugi vaja piparkooke. Nende valmistamiseks sobib suurepäraselt see Nami-Nami jõulupiparkookide tainas. Tee kas krõbedaid õhukesi piparkooke või veidi paksemaid ning pehmeid, mõnus ampsata on igal juhul! Kui mõni pereliikmetest muna süüa ei saa, proovi seda munavaba Põhjaka piparkoogitaigna retsepti- tulemus jääb maitsev. 

Kui oled otsustanud piparkoogid traditsioonilise glasuuriga katta, vaata retsepti siit. Aga äkki teeks sel aastal hästi kirjud piparkoogid? Hea õpetus glasuuri loodusliku värvimise kohta on ka Nami-Namis olemas!

 

 

Glasuuriga mängides saab valmistada igatmoodi vahvaid piparkooke! Valmista näiteks lõbusaid kolmekihilisi lumememmekesi või veidi nukra moega sulavaid memmesid. Kui aga sooviksid midagi veidi teistmoodi, proovi piparkooke ehtida suhkrumassist välja lõigatud kujunditega. Kaunilt minimalistlikud piparkoogid, mille kaunistamine meeldib ka lastele- saab taas rullida ja piparkoogivormidega kujundeid välja lõigata.

 

Piparkoogikindad, olgu suured või väikesed, on tore vaheldus tavapärastele piparkookidele:

Otseloomulikult on piparkoogitainas ka suurepärane ehitusmaterjal. Vaata, kuidas ehitada suur ning kena piparkoogimaja või meisterda hoopis pisike kakaokruusi külge käiv majake. Piparkookidest saad teha ka uhke pärja, mida kodu kaunistamiseks üles riputada. Veidi lihtsam on teha pisikest tähekujulistest piparkookidest kokku pandud kuusekest. Viimane sobib imehästi ka kingituseks!

 

 

Kui suhkruglasuuriga piparkookidest on isu täis söödud, võib meisterdada veidi teistsuguseid vürtsikoogikesi. Näiteks mandlilaastudega viilupiparkooke või karamellakendega piparkooke. Piparkookide sisse saab peita ka pisikesi magusaid üllatusi, mis lastele palju avastamisrõõmu pakuvad- vaata täidisega piparkookide retsepti siit. Või rulli piparkoogitaigna keskele munavalgemassi, et saada maitsvad beseega piparkoogid!

 

 

Piparkoogitaignast võib vormida toredad kõrsikud, mida ampsata saaks. Miks mitte koos sinihallitusjuustust dipikastmega! Hallitusjuust sobib ju väga hästi piparkookide seltsiliseks! Juustu võib küpsetamise ajal peita piparkoogi sisse või panna viilukesena valmis piparkoogi peale. Viimast koos mõne magusama puuviljaga- näiteks viinamarjaga või hurmaaga. Selline serveerimisviis annab võimaluse ka kiireks ja mõnusaks suupisteks, kui külalised ootamatult tulemas on - kui piparkoogid on valmis (sobivad ju ka poest ostetud), tuleb vaid viiluke hallitusjuustu ning puuvilja peale panna ning ongi mõnus amps valmis!

 

 

Kui piparkooke on juba nii palju söödud, et viimased kipuvad vaagnale seisma jääma, valmista piparkookidega mõnus kihiline magustoit või küpseta üks hea kook. Suurepäraselt sobib piparkookidest tehtud põhjale glögi-toorjuustukook, aga maitsev on ka küpsetatud toorjuustukook, mille põhja tegemiseks vajad piparkoogitainast.

 

 

Õhuke või paksem, glasuuriga või aknaga, magusa või soolase ampsuna - piparkook on hea igal juhul! :)

Piparkoogimaitselisi pühi!!

Martiina Anni
Martiina Anni
postitatud 27.12.2015 17:01 LISA KOMMENTAAR

Kommentaarid