Retseptivõistlus "TORT ISAMAALE 2015"

Martiina
Postitusi: 939
Abikokk
2015-02-24 00:06:48
VÕISTLUSTÖÖ NR 23 (SOOLANE) Soolane etteaste - "Kartul ja heeringas" :). Tegin pisikesed koogikesed, igale sööjale eraldi. Isetehtud kartulivahvlid, mille vahel on heeringas ja Saare Smetana (ehk 30%line hapukoor). Kaunistatud on kartulist lõigatud "viguritega", mille õlis kuldseks frittisin. Nagu näha, tegin mitme erineva kaunistusega koogikesi. Kuna komponendid saab varem valmis teha, aga tordid tuleb kokku panna vahetult enne serveerimist (et vahvel krõbe püsiks), tegin täna ettevalmistused, ja kaks koogikest, mida pildistada, homseks jääb ülejäänu :) Pikemalt blogis.
Karima
Postitusi: 619
Abikokk
2015-02-24 00:26:40
VÕISTLUSTÖÖ NR 24 (MAGUS) ei noh kui juba 1 on siis peab teine ka tulema :) Toredad tordid on see aasta jälle ja ka uusi ! mul hea meel niisiis POHLA-KAMAKREEMI napoleon Kook on tehtud ise valmistatud lehtaignast 3 kihti kama mousseliin kreem ja pohla musseliin kreem ning purustatud pohlad on vahel peal on pudistatud lehtaigen ja purustatud külmutatud pohlad

PAPRIKA: Karima's Food

merlekala
Postitusi: 1
Kokaõpilane
2015-02-24 01:16:45
VÕISTLUSTÖÖ NR 25 (MAGUS) Kohupiimatort "Palju õnne, armas Eesti!" Idee mixida eesti lipuvärvi suhkrumass tordi katmiseks tekkis täiesti oma nutikas peas :) Kolmevärvilise paela idee sain rahvariiete vööpaelast. Ja kuna tordil oli vähe sära, leidsid sinna tee valged lootuse-linnud. Nii ilus ongi meie Eesti! Tordi sisuks on hele biskviit, mille vahel täidiseks teraline kohupiim, taimne vahukoor ja mustsõstrad. Tort sai sama nauditav, kui elu Eestimaal :) Palju õnne kodumaa sünnipäevaks!
Kirsike tordil
Postitusi: 1
Kokaõpilane
2015-02-24 10:42:49
VÕISTLUSTÖÖ NR 26 (MAGUS) Vastlakukkel. Kus ikka kõige rohkem vastlakukkleid süüakse, kui meil siin Eestis. Vastlad on Eesti traditsioon ja jääb seda kuni aegade lõpuni. Tordi sisuks on brownie koos toorjuustu-vahukoore kreemi, vaarikate ja keedukreemiga. 400g martsipani sobivaid toiduvärve BROWNIE võid 50gr tume shokolaad (pergale) 100g nisujahu 90g sooda 1/4 tl valge suhkur 150gr muna 2tk piim 100g sool 1/4 tl vaniilsuhkur 1/2tl Kuumuta ahi 170° C. Sulata šokolaad ja või veevannis. Lase veidi jahtuda. Sega kokku kõik kuivained kaussi. Sega munad suhkruga. Munad ei pea olema täiesti vahtu löödud, vaid segunenud. Lisa munasegule sulatud šokolaad, sega ühtlaseks. Lisa piim ja jahusegu. Sega ühtlaseks ja vala taigen küpsetuspannile. Küpseta programmil "ülemine alumine" 20 minutit. Valmis brownie peab olema sees natuke niiske, raske ja mõnusalt šokolaadine ja mitte mingil juhul kuiv! Jahuta brownie, kui ta on valmis. Kreem: 400ml vahukoort 100g suhkrut 400g toorjuustu või mascarponet Vahusta vahukoor suhkruga, lisa toorjuustu. Vahusta keskmisel kiirusel nii kaua, kuni toorjuustu tükke kreemis pole. Võikreem martsipani alla: 200g toasooja võid 80g kondenspiima 100g tuhksuhkrut Vahusta kõik kokku. Keedukreem: 2 täismuna 2tl vanilli ekstrakti 50g jahu või maisitärklist 600ml piima 100g suhkurt Mul ei ole kodus aega, et mune eraldi vahustada, seega lisan kõik asjad väikesesse kastrulisse, vahustan segu saumikseriga ja seejärel panen keema. Keedan madalal kuumusel kuni kreem on paksenenud.
Ilse
Postitusi: 730
Abikokk
2015-02-24 11:58:44
VÕISTLUSTÖÖ NR 27 (MAGUS) Minu magus tort on inspireeritud Kiievi koogist (teadagi miks) Retsepti leiab siit. ELAGU EESTI !

Ilse köögis

Vike
Postitusi: 246
Abikokk
2015-02-24 12:56:35
VÕISTLUSTÖÖ NR 28 (MAGUS) Minu magusas tordis on põhjaks musta leiva ja šokolaadiküpsiste puru segatuna võiga ning kergelt ahjus küpsetatud. Peal Vana Tallinnaga kergelt maitsestatud vahukoore-toorjuustu-muna vaht, mille keskele peidetud jõhvikaželee. Kaunistuseks šokolaadi peal jõhvikad ja suhkrus jõhvikad ning šokolaadiga ääristatud leivatšipsid.
3liko
Postitusi: 62
Kokaõpilane
2015-02-24 13:09:26
VÕISTLUSTÖÖ NR 29 (MAGUS) Täpsemalt blogis http://3kokanurk.blogspot.com/2015/02/isamaalise-tordi-tegemise-motte-toi.html
Frieda
Postitusi: 309
Abikokk
2015-02-24 13:56:16
VÕISTLUSTÖÖ NR 30 (MAGUS) Minu tort isamaale on sel aastal taas inspireeritud Eesti metsadest. Lubage esitleda - pohla-kodujuustutort, peaosades pohl, (biskviidist) sammal ja (šokolaadist) puukoor.

Söömine on ainus töö, mis toidab

rellake
Postitusi: 4
Kokaõpilane
2015-02-24 14:05:09
VÕISTLUSTÖÖ NR 31 (MAGUS) Minu tänavused koogikesed on inspireeritud lipuvärvidest ja lumesajust.Lund küll täna eriti enam ei ole, aga ilus mõelda ikkagi lumisest päevast :) Korvikeste retsept: 100g võid 150g jahu 1spl suhkrut 2-3spl külma vett Küpsetatud korvikeste sisse on pandud pohla-õunamoosi. Kreem: Keeda 5dl suhkrut 1dl veega siirupiks. Tõsta siirup tulelt ja sega selle sisse 4,5spl veega paisutatud 1,5 spl želatiini. Vahusta 2 munavalget kohevaks vahuks, kalla sellesse peene nirena siirupi-želatiini lahus ja vahusta veel 25min kuni vaht muutub kohevaks. Lase vahul veidi taheneda, tooni seda soovi korral toiduvärvidega erivärviliseks ja pritsi korvikestele. Kaunista kookoshelvestega. Ilusat vabariigi aastapäeva! :)
Maarja Saarelt
Postitusi: 5
Kokaõpilane
2015-02-24 14:27:05
VÕISTLUSTÖÖ NR 32 (MAGUS) Tort "Muhu" Vabariigi aastapäeval ja selle eel mõtleme sageli ajas tagasi – hoides ja väärtustades esivanemate pärandit. Ka isamaaliste tortide võistlusele esitan tordi, mille sisus ja vormis toetusin ühe Eestimaa väikesaare pärandile. Tordi sisus kasutasin pealmise kreemikihina Muhu köögile omast tuhli (kartuli) hapurokka, mida söödi tavapäraselt rõõsa piimaga. Teise paksema kreemikihi tegin vahukoorest kui pidupäeva piimast. Kolmanda vahekihi ja tordi peal olevad kaunistused tegin Muhust korjatud jõhvikate mahlast. Kõik kihid tarretasin. Jätkates pealmise kihi mõtet juurvilja kui eestlaste ühe põhitoiduse kasutamisest, lisasin tordipõhja biskviidile porgandit. Tordi välimuse kujundasin Muhu rahvariiete juures kantava silmadega preesi järgi, millest leiab palju erinevaid käsitsi vermitud mustri variante – olenevalt valmistajast, hetkemoest jms. Preesi mustri joonistamiseks kasutasin looduslikku musta värvi – seepia tinti, mille kasutamist tordil seostan muhulaste kui rannarahvaga, kellele meri on alati andnud olulist toidulisa. Toon siinkohal ära ka tuhli hapuroka retsepti, mille järgi seda valmistas minu vanatädi, valmistab vanaema ja mida kasutasin ise selle tordi tegemisel. Hämmeldust võib tekitada roka koostisainete suur kogus. See saab mõistetavaks, kui mõelda sööjate hulgale – vanasti võis Muhu peres olla ka üle 20 inimese nagu minu vanavanaisa peres oli, tänapäeval tehakse seda toitu aga sageli külapidudeks. Keeta 6 liitrit kartuleid, keeduvett panna niipalju, et pealmisest kihist on kaetud pool. Keeta hästi pehmeks ja kurnata vesi teise nõusse. Kuumad kartulid tampida pudruks ja lisada keeduvesi. Jahutada segu nii palju, kuni saab näpu sisse pista. Segada hulka 0,4 liitrit rukkijahu ja 0,4 liitrit nisujahu. Jätta üleöö hapnema (sarnaselt leivataignaga). Hapnemise kiirendamiseks võib segule lisada natuke leivajuuretist või hapupiima-keefiri. Hommikul ajada segu läbi sõela. Kui segu on maitstes parajalt (meelepäraselt) hapu, siis tuleb seda pidevalt segades madalal tulel keeta vähemalt pool tundi keemahakkamisest. Keetmise ajal lisada 1 tl soola ja 12 kuhjaga spl suhkrut (või maitse järgi rohkem). Jagada kaussidesse ja panna jahedasse seisma, jahtudes läheb hapurokk paksuks kreemiks. Ilusat isamaa pidupäeva! Maarja Saaremaalt
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>