Retseptivõistlus "TORT ISAMAALE 2013"

Triin28
Postitusi: 855
Abikokk
2013-02-26 23:08:44
[b]VÕISTLUSTÖÖ NR 83 (MAGUS)[/B] Võtan sellel aastal lihtsalt osa :) Valmistasin biskviidist, vahukoore-kodujuustu kreemist ja püreestatud konserv-virsikutest. Tordi peale panin särtsuks natukene jõhvikaid ja virsikutükke. Selline mahe kook.
moks11
Postitusi: 1
Kokaõpilane
2013-02-27 00:37:24
[b]VÕISTLUSTÖÖ NR 84 (MAGUS)[/B] Eesti Vabariigi 95. juubeliks. Martsipanikatte all on biskviitpõhjad, vaarikamoos, kohupiima-vahukoorekreem, metsmaasikajogurt, vahel banaanid ja kiivid.
caizi
Postitusi: 1
Kokaõpilane
2013-02-27 00:43:17
[b]VÕISTLUSTÖÖ NR 85 (MAGUS)[/B] Tordil otsest retsepti pole, kuid kirjeldan enam-vähem ära. Tordi põhjaks on degistive küpsise põhi, siis tuleb üks kiht toorjuustu vahukoore segu, kuhu on segatud sisse ka kamajahu. Teiseks kihiks on lihtsalt vahukoor ja toorjuustu segatuna. Katteks tegin mustikatest keedise. :) Maitses imehea!

i’m always being inspired by something different, something new, something absurd..

Xliisukasx
Postitusi: 4
Kokaõpilane
2013-02-27 01:50:05
[b]VÕISTLUSTÖÖ NR 86 (SOOLANE)[/B] [B]Aastapäeva muffinitort "EESTI RÄIM 95" [/B] Eesti üks sümboleid on rahvuskala- räim, seega otsustasin teha soolase kala-tordi. Iseenesest on kõik väga lihtne. Tegin tavalise soolase muffini taigna, küpsetasin ühe plaaditäie muffineid ning osa taignast panin ümmargusse koogivormi, et kujundada hiljem kala pea ning saba. Kreem muffinite ja saba/pea peal on toorjuustu, majoneesi, suitsulõhe kreem. Valge osa kalast, ehk "kõhualune" muffinite kiht on kaetud lõhe maitselise sulajuustu- majoneesi seguga. Musta osa kalast katsin musta meremarjaga, silm on aga munaviil oliiviga. Tort on väga mahe, suitsulõhe annab eriti hea maitse. Parimate tervitustega, Liis
anette
Postitusi: 1
Kokaõpilane
2013-02-27 09:35:04
[b]VÕISTLUSTÖÖ NR 87 (MAGUS)[/B] [B]Kamamisu ehk kama tort tiramisu moodi:[/B] Kreem: 300g maitsestamata kohupiima 400ml vahukoort maitse järgi kamajahu, vanillisuhkrut ja suhkrut u 30 Lady Fingers küpsiseid veidi haput marja mahla Kaunistuseks pisut kamašokolaadi. Vahusta ära vahukoor suhkruga. Sega sisse kohupiim ja kamajahu. Immuta küpsised mahlas läbi. Pane vaheldumisi kihi küpsiseid ja kreemi, alustades küpsisekihiga ja lõpetades kreemikihiga. Soovi korral riivida peale kamašokolaadi. Pane valmis magustoit külmkappi mõneks tunniks tahkuma.
Magic
Postitusi: 1
Kokaõpilane
2013-02-27 14:03:59
[b]VÕISTLUSTÖÖ NR 88 (MAGUS)[/B] Olen juba mitmeid aastaid seda võistlust jälginud, kuid sel aastal võtsin julguse kokku ja saadan siiski ka oma töö konkursile. Minu esmaesitlus on inspireeritud Muhust ja selle ainetest. Kuigi ma juurte poolest pole muhukas, kuid iga kord kui oma sünni- ja noorusmaa radadele suundun pean ma paratamatult Muhust läbi sõitma. See omaette väike saareke mu oma sünnisaare kõrval, on alati nii südantsoojendav kohake. Lisaks kõigele eelnevale, kui võistlus välja kuulutati polnud mul pikka mõtlemist, mis võiks inspireerida isamaad või teise sõnaga ka kodumaad. Nimelt mõningad kuud tagasi pidin jäädavalt hüvasti jätma oma kõige kallima inimesega - emaga, kes seostub mulle alati kodusoojuse, traditsioonide hoidmise, õige suhtumise ja lastetoa õpetamisega, isamaa ja inimeste austamisega. Ja mu ema meeletult armastas Muhu pätte ehk susse ning ka oma viimasele teekonnale saatsime ta neis. Seega polnud mul kahtlustki, mida konkursile esitada. Ehk mu käesolev töö ongi inspireeritud ühest väikesest osast meie isamaast ning pühendatud oma armsale varalahkunud emale. Korrektsema ning puhtama tulemuse oleksin kindlasti saavutanud, kui oleksin katnud sussid martsipani või suhkrumassiga, kuid seekord ma seda teha ei tahtnud. Ja kuigi klassikaline muhu tikand on tasapinnaline, tundus mulle kolmemõõtmeline, elavaid lilli meenutav lahendus huvitavam. Kunst, ka köögikunst, ei pea olema 100% tegelikkuse koopia :D Pättides on siis kakaobiskviit, mille vahel on kodumetsast korjatud pohlad ja kamavaht, peal on ganache ning kaunistuseks suhkrulilled. Retsept ise on järgmine: MUHU PÄTID Biskviit: 3 muna 1,5 dl suhkrut 1,5 dl jahu 0,75 dl kartulijahu 0,75 tl küpsetuspulbrit 3 spl kakaopulbrit 0,75 dl keeva vett Munad suhkruga tugevaks vahuks, seejärel edasi vahustades lisada keev vesi. Kuivained omavahel segada ning seejärel sõeluda ettevaatlikult munavahu hulka. Valada vormi. Mina kasutasin ruudukujulist vormi (külje pikkus on 22 cm). Küpsetatada 200 C juures 23 min (veidi sõltub ka ahjust). Kui biskviit on valmis ja jahtunud, siis lõigata pooleks ja omakorda ruut poolitada keskelt, et tekiks kaks ristkülikut, mille servad siis teha noaga ümaramaks, et anda veidikene sussi kujule saranasust. Täidis: 300 gr külmutatud pohli 75 gr suhkrut Tilk vett 1 spl kartulijahu Kreem: 400 ml vahukoort 75 gr suhkrut 200 gr vaniljemaitselist magusat kohupiima 200 gr hapukoort 200 gr toorjuustu 4-5 spl kamajahu 4 tl želatiini Kate: 200 gr tumedat šokolaadi 200 ml vahukoort 1 spl võid Vahele kasutasin siis pohli, mille panin suhkruga potti, veidi ka poti põhja vett. Purustasin pohli veidi kahvliga ning kui nad olid keema hakanud, siis lisasin ka kartulijahu, et tekiks veidi želeene hapukas mass. Kui oli jahtunud tõstsin kihi tordipõhjale ning lisasisin peale kreemi kihi, mille tegin siis nii, et vahustasin koore koos suhkruga, seejärel lisasin kohupiima, hapukoore ja toorjuustu, segasin läbi ja lisasin kamajahu kõige lõpus (seda võib ka maitse järgi panna). Selleks, et kreem püsiks tihkemana lisasin veel külmas vees paisutatud ja sulatatud želatiini. Samuti võib maitsenüansiks lisada tõrts alkoholi (nt Vana Tallinnat või sorts konjakit) kreemi, aga mina seda sel korral ei teinud. Kreemiga katsin veel biskviidi pealt ja määrisin ka küljed kokku. Peale seda panin koogi külma tahenema tunniks-paariks. Kui oli tahenenud siis katsin pealt šokolaadiglasuuri või õigemini ganache’ga, mille omakorda tegin nii, et esmalt ajasin vahukoore peaaegu keemiseni pliidil ja siis lisasin tükeldatud šokolaadi ja või kuumale koorele. Segasin nii kaua, kuni tekkis ühtlane pruun mass, mida sai siis edukalt koogile peale valada. Seejärel jälle veidikeseks külma tahenema ja saabki ära kaunistada meelepäraste lillede või muuga. Head nautimist ning hoidkem üksteist ja hoidkem me armast isamaad!

Õnn peitub lihtsates asjades!

Martiina
Postitusi: 939
Abikokk
2013-02-27 14:57:18
[b]VÕISTLUSTÖÖ NR 89 (SOOLANE)[/B] Tõesti on palju ilusaid torte. Ja nii äge, et neid igal aastal järjest rohkem on! :) Kuna pole viimastel päevadel arvuti taha saanud, jõuab mu soolane tort siia suhteliselt viimasel hetkel. Aga vähemalt jõuab :) Võileivatort "Silgutünn", klassikalise kiluleiva ainetel :) Kihiti laotud rukkileib, vürtsikilu, muna-kodujuustuvõi ja kuivatatud sibul. Tünni "laudadeks" on leivakoorik, "vitsteks" nori-vetika ribad, "naelteks" kuivatatud sibul- seesama, mis ka täidises. Viide blogisse: http://aniitram.blogspot.com/2013/02/tort-silgutunn.html
Kaare
Postitusi: 197
Abikokk
2013-02-27 15:07:30
Aniitramil on sellel aastal superideed! Nii-nii äge "Silgutünn".

Koopatibi küpsetab...

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-02-27 15:23:10
Koopatibi:
Aniitramil on sellel aastal superideed! Nii-nii äge "Silgutünn".
Nõus :) Esmalt Viljakõrs, nüüd Silgutünn! Aga ega teised tartlased väga maha jää ;)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Triinuorg
Postitusi: 3
Kokaõpilane
2013-02-27 21:16:54
[b]VÕISTLUSTÖÖ NR 90 (MAGUS)[/B] Mustasõstra kook mustikasuhkru all Mäletan, et väiksena ei sallinud ma silma otsastki musti sõstraid. Need olid minu jaoks kibedad ja mõrud. Kui aga 2009 Eestisse tagasi naasin pärast kaheksat aastat Hispaanias, tundusid need marjad mulle asendamatud kodutunde tekitamisel. Tordi sõber ma endiselt ei ole, seega valmis isamaa jaoks hoopiski kook, mida sai paljude teiste pidulauasöökide järel hea maitsta. Inspiratsiooni selle koogi jaoks sain kokaraamatust "Maru maitsev maailm", kus oli retsept mustikakeeksist, mille taignasse olid lisatud ka riisihelbed ja võimalusel valge šokolaad. Vahetasin siis mustikad mustade sõstarde vastu ja riisihelbed kaerahelvestega, valge šokolaadi jätsin üldse välja. Taigen oli tavaline keeksitaigen. Vahustatud või suhkruga, munad, jahu, vanill (siinkohal pole vahet, kas suhkur, ekstrakt või kaun, peaasi, et hea oleks), veidi soolakest ja küpsetuspulber. Mustad sõstrad võtsin juba varem sügavkülmast sulama. Minul oli tegu tervete marjadega, aga idee poolest sobiks ka toormoos. Taignale lisasin värvi mustikatega. Viskasin peotäis või paar potti koos veega, keetsin väheke ja panin siis viljaliha ja veidi tekkinud mahla taigna kaussi, segasin veidi, aga mitte täielikult. Võiga määritud koogivormi põhja servadesse asetasin terved mustad sõstrad, valasin veidi tainast peale kuni pool vormi oli täidetud, kallasin kihi musti sõstraid ja täitsin vormi ülejäänud taignaga. See kupatus läks 180 kraadisesse ahju tunniks, pärast mida kontrollisin küpsust ning lasin veidi veel ahjus "podiseda". Kuna küpsetuspulber paisutab kooki, oli vormi kohale tekkinud mõnus pallike, mille lõikasin tuimalt vormiservaga tasa, et saaks kooki tagurpidi asetada ja kaunistada. Mina kaunistasin oma koogi tuhksuhkruglasuuri ja karamelliga. Lillat glasuuri sain samuti mustikate abil. Ülejäänud mahl, mis oli potti tekkinud sai siis tuhksuhkruga segatud nii, et tekkis vedelik, mis jahtudes tahkus. Nii see tegevus kui ka paljud teised said mul tunde järgi tehtud, mistõttu ka retsept nii täpne olla ei saa. Lisaks lillale glasuurile tegin ka valget, millega sai peale kantud tagasihoidlik muster. Kokkuvõttes sai seda glasuuri parasjagu julgelt pandud. Karamelli sain suhkru pruuniks sulatamisel ja selle niristamisel külma vette. Tekkinud "kujud" purustasin koogi peale. Kõige lõpus lisasin veel mustsõstraid peale ja ilus "tort" valmis. Olles seda kooki nüüd maitsta saanud võin öelda, et musti sõstraid võib julgelt juurde panna. Mina ei julenud neid nii väga sisse toppida, sest kartsin haput maitset, aga tegelikult oleks seda võinud isegi rohkem olla. Kooki on lihtne ka näpu vahel süüa ja tee kõrvale pugida.
<< 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 >>