Retseptivõistlus "TORT ISAMAALE 2013"

Christi
Postitusi: 1
Kokaõpilane
2013-02-25 17:55:38
[b]VÕISTLUSTÖÖ NR 56 (MAGUS)[/B] Kama kohupiimatort Tort koosneb: rukkibiskviit: 6 muna, 6 spl suhkrut, 6spl rukkijahu, 1tl küpsetuspulbrit täidis: immutatud toorpohlamoosiga, lisatud mustikiaid, kaetud kama-vahukoore-kohupiimakreemiga ( 1 400ml pakk vahukoort, 3 Meieri vaniljekohupiima, 2-3 spl suhkrut, u 150g kama) pealt pritsisin ilma kamata vahukoore-kohupiimakreemiga (200ml vahukoor ja 2 Meieri vaniljekohupiima, 2-3spl suhkrut) ja kaunistused on martsipanist. [b]VÕISTLUSTÖÖ NR 57 (SOOLANE)[/B] Heeringa kodujuustutort Tort koosneb: enda küpsetatud tume rukkileib seesamiseemnetega kandilises vormis 25x35, mis on lõigatud pooleks, vahelt ja pealt on immutatud puljongiga. Vahele on lisatud suur pakk tükeldatud heeringafileetükke sibulaga, 1 pakk kodujuustu, 3 tükeldatud muna, tilli, mis on segatud majoneesi ja maitsestamata jogurtiga. Pealt on kaetud majoneesi toorjuustu seguga, mis on kaunistatud erinevate köögiviljade ja munaga.
Messua
Postitusi: 5
Kokaõpilane
2013-02-25 18:11:01
[b]VÕISTLUSTÖÖ NR 63 (MAGUS)[/B] Minu selleaastane Eesti sünnipäevatort jätkab eelmisel aastal alustatud rahvariideseeliku teemat. Sel korral on kirevad triibud peitnud end aga koogi sisse. Värvikirev sisu pärineb vanaemade-emade kodustest hoidistevarudest ja töö pealkirjaks seetõttu "Vanaema sahvririiul". "Triibuseeliku" biskviidikihtide vahel (mis pidanuks olema küll hoopis kollasemad) peidavad end maasika- ja rabarberimoos, keefiritarretis, martsipan (sinine) ja natuke šokolaadi. Katteks samuti tarretatud keefir, külgedel illustreerivad ideed martsipanist moosipurgid, piimakannud, jahupotsikud, jms. Maitsete paljusus oli esiti veidi hirmutav, kuid tuli tõdeda, et hapukas vastandus mõnusalt magusale ja keefiri mahedus sidus koogi ilusti tervikuks.
Messua
Postitusi: 5
Kokaõpilane
2013-02-25 18:28:25
[b]VÕISTLUSTÖÖ NR 64 (SOOLANE)[/B] Soolane "tort" on variatsioon paljude sõprade soovist näha aastapäevalaual klassikalist kiluvõileiba (must leib, või, vürtsikilu, keedetud muna, roheline sibul). Arendasin mõtet natuke moodsamaks edasi. Natuke pimesi, sest ise ma kilu üldse ei söö:) ja sokutasin sisse ka mõned mittekiluampsud. Kokku tuli "Kilusuupistete kuhil", mis ehk üsna tinglikult tordiks liigitub. Kõige alumiseks kihiks on ümmarguses koogivormis tarretatud mustale leivale nö kilusalat (tükeldatud filee, keedetud muna, kodujuust, hapukoor, till, maitseained) ja lõigatud see käepärasteks sektoriteks. Teises kihis on erinevaid rulle. Näkileivarull kiluvahuga, munavalgerull (praetud) klassikalise täidetud munade täidisega ja köidetud rohelise sibulaga, kilufileerull samuti munakollasetäidisega. Seejärel klassikaliste võileibade tasand. Ja kõige peal kilu-sibula-toorjuustu-musta leiva trühvlid õhukese parmesani paneeringuga ning muna-kurgi-toorjuustu trühvlid kaetud riivleivaga.
Merle
Postitusi: 107
Abikokk
2013-02-25 18:29:20
[b]VÕISTLUSTÖÖ NR 65 (MAGUS)[/B] Minu mahe muraka-mee tort: Muraka-mee mõte tuli mõeldes Eesti sügisesele loodusandide küllusele. Mmmm murakas, mesimagus ja minu meelest teenimatult vähe tähelepanu saanud mari. Edasi mõtlesin, mis maitsed siis murakaga kokku sobiksid – mmmm esiteks muidugi mesi (purgike Eesti mett lihtsalt peab ka võõrsil elades alati kodus olema!), edasi merevaik, hapukoor, mandel… Neid teid mööda mu mõte siis käis. Retsept: Esimesel päeval tegin: Vürtsised meepõhjad: 2 muna (L-suuruses) 120 g pruuni roosuhkrut 75 g võid 100 g mett 1 tl küpsetuspulbrit 1 tl kaneeli ¼ tl jahvatatud ingverit ¼ tl jahvatatud kardemoni noaotsatäis jahvatatud nelki näpuotsaga soola 350 g nisujahu 100 g täistera speltajahu Vahusta munad suhkruga. Aja potis keema või, mesi, vürtsid ja sool, võta tulelt ning lisa segades munavaht ja küpsetuspulbriga segatud jahu. Jaga taigen viieks palliks, rulli vähemalt 18 cm läbimõõduga rõngad (hea on rullida kohe küpsetuspaberil vähese jahuga) ja küpseta ükshaaval 200 kraadi juures ahju ülemises osas u 8 min. Jahuta ning lõika 18 cm rõnga abil põhjad ühesuuruseks. (Järelejäänud servad võib purustada peeneks ja kasutada näiteks koogi kaunistamiseks.) Muraka-virsiku tarretis: 100 g murakamoosi 2 poolikut kompotivirsikut 40 ml virsikukompoti vedelikku 2 lehte želatiini Kileta 18 cm rõnga põhi. Kuumuta kompotivedelik, lisa paisutatud želatiin ja sega. Püreesta virsikud, lisa moos ja želatiinisegu, vala vormi ja tarreta. Muraka-merevaigu-mee kreem: 200 g merevaiku 200 ml vahukoort 25 g pruuni toor-roosuhkrut 30 g mett 2 lehte želatiini 100 g valget šokolaadi 100 g murakamoosi Aja potis keema pool koort meega, võta tulelt, lisa leotatud želatiin ja šokolaaditükid, sega kuni šokolaad sulab. Vahusta ülejäänud osa koort suhkruga, lisa vahustades merevaik ja moos ning viimaks šokolaadisegu. Tordi kokkupanekuks kasuta 20 cm läbimõõduga vormi, tort tuleb muidu päris kõrge, toestasin ääred veel plastikuga kõrgemaks. Aseta vormi põhja esimene põhi, lisa pool muraka-merevaigu-mee kreemist, lisa teine põhi ja ülejäänud osa kreemist. Aseta peale kolmas põhi (vajutades seda veidi, kuni kreem tõuseb külgedelt ääreni üles), pintselda pealt üle virsikukompoti vedelikuga ja aseta peale vormist eemaldatud tarretisekiht. Selle peale aseta neljas põhi (millel immuta kompotivedelikuga alumist, tarretise peale minevat poolt). Pane jahedasse. Hapukoore-vanilje kreem: 250 g hapukoort 165 ml piima (3,5 %) 1 vaniljekaun 40 g suhkrut 50 g munakollast (kolme L-suuruses muna kollased) 2,5 lehte želatiini Aja potis keema piim koos vaniljeseemnete ja tühja kaunaga. Klopi munakollased lahti suhkruga, tempereeri kuuma piimaga, vala tagasi potti ja kuumuta keskmisel tulel spaatliga õrnalt, aga pidevalt segades, kuni segu pakseneb (? la nappe). Vala segu läbi sõela puhtasse kaussi ja lisa segades leotatud želatiin. Jahuta segu maha toatemperatuurini (nt jäänõul) ja lisa hapukoor. Tõsta pool hapukoorekreemist neljandale põhjale, lisa viies ja viimane põhi ning kata ülejäänud kreemiga. Tõsta jahedasse. Teisel päeval: Kata kook murakaželeega ja valmista kaunistused. Mee-mandli krõpsud (nid d’abeille ehk meekärg): 60 g võid 50 ml vahukoort 80 g suhkrut 40 g mett 60 g mandlilaaste Kaunista tort külgedelt mee-mandli krõpsude ja pealt karamelliga. Pealt sai tort kullakarvaline, seest siiruviiruline.
Cousinella
Postitusi: 91
Kokaõpilane
2013-02-25 18:33:23
[b]VÕISTLUSTÖÖ NR 66 (MAGUS)[/B] Eilse pingiviinide paraadi ajal sõime sellist torti. Retsept: Biskviidi jaoks läheb vaja: 6 muna 6 sl suhkrut 5 sl jahu 1 sl lahustuva kohvi pulbrit Täidise jaoks: 400 ml vahukoort 200 g kohupiima (nt Saida farmi oma) 200 g (mõru)šokolaadi 3 dl jõhvika või kirsimoosi immutamiseks 1-2 dl mahla või amarettot Kaunistuseks kirsse või muid marju Mina kasutasin võõramaised granaatõunaseemneid. Esmalt pane ahi soojenema 180-190 kraadi peale. Vooderda 20cm diameetriga koogivormi põhi küpsetuspaberiga ning tee vormi põhi ja ääred või ja jahuga kokku. Biskviidi jaoks eralda munakollased munavalgetest. Vahusta kõige pealt munakollased suhkruga, siis pese vispel puhtaks ning vahusta munavalged koos 0,5tl soolaga tugevaks vahuks. Sega 1/3 munavalgevahust munakollasevahu sisse, lisa jahu ja kohvpulber ja sega ettevaatlikult. Seejärel lisa ülejäänud munavalgevaht, sega ühtlaseks ning vala koogivormi. Küpseta ahjus ligikaudu pool tundi või kuni kook on läbi küpsenud. (Kontrolli näiteks noaga!) Jäta kook ahju jahtuma ja mine käi vahepeal mõnel vastuvõtul ära. Kreemi jaoks vahusta vahukoor, lisa sellele kohupiim ja 150 g sulatatud šokolaadi. Riivi 50 g šokolaadi ja sega sellest pool samuti kreemi sisse. (Valmistasin kreemi jaoks ka želatiini ette, aga see ei osutunud vajalikuks, kuna kreem tuli kohupiima abil piisavalt tugev.) Lõika jahtunud biskviit kolmeks kihiks. Immuta esimest kihti mahla või amarettoga, määri peale moos ning seejärel osa kreemist. Tee samamoodi teise kihiga. Määri kreem ka kolmanda kihi ja tordi külgede peale. Puista peale ülejäänud riivitud šokolaad ning marjad. Minu kook sai piisavalt mahlane ning seda võis serveerida juba pärast seda kui nõud olid pestud, laud kaetud ja kohvi valmis!

http://cousinella.blogspot.com/

Sweedie
Postitusi: 66
Kokaõpilane
2013-02-25 18:33:44
[b]VÕISTLUSTÖÖ NR 67 (MAGUS)[/B] Mina tegin tavalise biskviidi ja kakaoküpsistest kihtide vahele mustikamoosi ja šokolaadikreemi ning vahukoorega tordi. Pealmine osa on rannarahvale iseloomulik. [B]"Pidupäeva ootel"[/B] panin nimeks :) Minu eesmärgiks oli kasutada igapäevaselt kättesaadavaid koostisaineid ning tort pidi valmima lihtsalt. Mul pole aega ja tahtmist kasutada imeasju nagu suhkrumassi ja muid töövahendeid. Küll aga on olemas käed, mis oskavad martsipani mudida. Ning toiduvärvidki on mahedad ja suuremas osas oma sügavkülmikust ja potipõllundusest. seestki sai teine rahvuslikes värvides: [b]VÕISTLUSTÖÖ NR 68 (SOOLANE)[/B] Soolasena valmisid [B]võileivatordid "Kiluburger"[/B]. Vahel sini-must-valge. Ehk munavõi porgandi, riivjuustuga. Must kalamari ning kiluvõie hapukoore, toorjuustu ning killukese mustikaga, värvi jaoks :) Maitse nõudis ka viilu hapukurki vahele! Leib sai ise küpsetatud vaarema retsepti järgi ning peale voolisin leivataignast viljapead. Julgustan siikohal teisigi küpsetama mitte ainult pätsileiba vaid ka koorileibu! Nii sain nii mõnegi teismelise uut "burgerit" proovima! Leivatainas on väga hästi ka voolitav!

Minu hõrgutised: http://retseptikatel.blogspot.com

anni187
Postitusi: 1
Kokaõpilane
2013-02-25 19:24:51
[b]VÕISTLUSTÖÖ NR 69 (MAGUS)[/B] Mina tegin Vabariigi aastapäevaks sellise mõnusa ja mahlase sefiiri tordi ;) Sees on vahukoore-kohupiimakreem, maasikad ja banaanid. Peal sefiir ja suhkrumassist ning martsipanist kaunistused :) Tordiga juhtus ka väike äpardus, nimelt torti kaunistades muudkui mõtlesin sini-must-valge. Ja kui hakkasin triipusid tordile tegema, siis nagu ikka kõike teen, liikusin vasakult paremale, ja tegingi: sini-must-valge :D Kusjuures ega ma enne aru ei saanudki, et miskit valesti oleks, kui hakkasin pilte arvutist vaatama :D Kaunistades oli mul vist tort diagonaalis ees ja ise olin nagu rohkem tordist paremal.. Aga ega see väike äpardus õnneks tordi maitset ei muutnud ja maitses ta siiski imeliselt! :))
ullakivi
Postitusi: 1
Kokaõpilane
2013-02-25 19:48:11
[b]VÕISTLUSTÖÖ NR 70 (MAGUS)[/B] Meie tegime lastega biskviittaignast põhja,oma kodumunadest.Vahele panime kohupiima-vahukoore segu koos kodumaasikate ja mustikatega.Peal martsipanist kaunistused.
Köögikatake
Postitusi: 239
Abikokk
2013-02-25 20:07:26
[b]VÕISTLUSTÖÖ NR 71 (MAGUS)[/B] Minu selle aasta [B]tort "Päike", kirsitäidisega šarlott[/B]. Retsept siit

Tee seda, mida armastad ja armasta seda, mida teed.

Sirelyn
Postitusi: 2
Kokaõpilane
2013-02-25 22:55:25
[b]VÕISTLUSTÖÖ NR 55 (MAGUS)[/B] Minu väikese tordi põhjaks on purustatud küpsised, Täidiseks kodujuustu vaht mustsõstardega. Katteks on šokolaad. Kainistuselementideks on soolapulgad ja martsipanist ristikheinatutsud:) Tordiga tahtsin edasi anda mõtet, et Eesti, see ongi ju meie kodu- lihtne, maalähedane ja ristikheinalõhnaline. Siiri
<< 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 >>