Hoidistamine vol. 2010

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2010-08-31 11:06:24
Meil on alanud see igasügisene jutt "kas neid hoidiseid peab niiii palju olema?". Päris kummaline. Ja muudkui kordub. :D Eks u. 50 liitrit marineeritud kurke enamasti liitristes purkides ja muid nii magusaid kui soolaseid hoidiseid vähemalt samapalju jätab visuaalselt päris suure koguse mulje. Siiani on alati need kogused järgmiseks hooajaks enam-vähem otsa saanud ja moosipurke võib vabalt avada iga kell, kartmata, et mingi puhu jaoks spetsiaalselt hoidma peaks. Seeni pole ju praktiliselt saanudki ja õunamahla tegemine ka alles ees. Eile tekkis teema 10 liitri sibula-tomatihoidise nägemisest, mida täna sama palju veel juurde teen. Minu jutt, et mullu oli meil seda hoidist kolm korda rohkem, läks kurtidele kõrvadele. Lõpuks väitis kaasa, et ma olevat eelmine aasta need siis ise ära söönud (siikohal naerame kõva häälega, pastakastet sõin üksi ja seljankat ja siis veel hulka toite...), tema neid küll ei olevat saanud. Saa siis nüüd aru sest meeshingest... Muide, mul on purgid otsas. Kui kellelgi ülearu on, siis paluks ühendust võtta.
Kiilike
Postitusi: 1100
Abikokk
2010-08-31 11:37:31
Seenekas:
Muide, mul on purgid otsas. Kui kellelgi ülearu on, siis paluks ühendust võtta.
See on see mis minul takistab hoidistamast juba mõnda aega :( Mõned purgid peetide ja kõrvitsa jaoks on hoitud tagavaraks. Õunamahl läheb meil 3 liitristesse ja kreegimahl pudelitesse. Õnneks või õnnetuseks käib ploomide "hoidistamine" puu alt otse suhu - sel aastal on ikka väga vähe ploome.

kiilikese köögikatsetused

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-08-31 11:51:29
Seenekas:
Meil on alanud see igasügisene jutt "kas neid hoidiseid peab niiii palju olema?". Päris kummaline. Ja muudkui kordub. :D Eks u. 50 liitrit marineeritud kurke enamasti liitristes purkides ja muid nii magusaid kui soolaseid hoidiseid vähemalt samapalju jätab visuaalselt päris suure koguse mulje. Muide, mul on purgid otsas. Kui kellelgi ülearu on, siis paluks ühendust võtta.
Seenekas, ma saaks kindlasti purke jagada, kui Sa raatsiksid purgitäie või kaks marineeritud kurke vastu anda - ma nimelt pole kurkide marineerimiseni veel jõudnudki :) Õunamahlaga saan tänavu vist oma lihase tädiga teatud summa eest kaubale. Saadan talle suure laari liitriseid korgiga klaaspudeleid (granaatõunamahlapudelid jms) ja saan mahlapudelid vastu, kui hästi läheb :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Hexy
Postitusi: 531
Abikokk
2010-08-31 15:18:42
(klaviatuur on katki) sain onult 2 ämbrit ploome, teen moosi koos õuntega, koos kreeka pähklitega ja koos aprikoosidega. Purkidega mul vedas, sain vanaemalt 2 kasti (mitte keeratavate kaantega, äkki seisavad asjad nüüd paremini)

Hexy asjatab

Martiina
Postitusi: 939
Abikokk
2010-08-31 16:24:36
Mina olen sel aastal teinud punasesõstraželeed, punasesõstramahla, põldmarjamoosi nii õuntega kui ilma ja kirsimoosi. Sügavkülma on oma tee leidnud rabarber, vaarikad, kirsid ja kukeseened. Ning lisaks seente sügavkülmutamisele on puravikke ka purgis marinaadi all ja kuivanult kapis. Kuivatatud kukeseentest tegin ka seenejahu. Seenehoidistamisjuttu blogis Plaanis on veel veidi õunamoosi, kuigi tänavu on neid vähe ja pihlakaid mingit moodi purki panna...ja kui kurke õnnestub saada, siis tahaks neist ka mingi salati purki panna :)
Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2010-08-31 20:37:30
Pille:
Seenekas:
Meil on alanud see igasügisene jutt "kas neid hoidiseid peab niiii palju olema?". Päris kummaline. Ja muudkui kordub. :D Eks u. 50 liitrit marineeritud kurke enamasti liitristes purkides ja muid nii magusaid kui soolaseid hoidiseid vähemalt samapalju jätab visuaalselt päris suure koguse mulje. Muide, mul on purgid otsas. Kui kellelgi ülearu on, siis paluks ühendust võtta.
Seenekas, ma saaks kindlasti purke jagada, kui Sa raatsiksid purgitäie või kaks marineeritud kurke vastu anda - ma nimelt pole kurkide marineerimiseni veel jõudnudki :) Õunamahlaga saan tänavu vist oma lihase tädiga teatud summa eest kaubale. Saadan talle suure laari liitriseid korgiga klaaspudeleid (granaatõunamahlapudelid jms) ja saan mahlapudelid vastu, kui hästi läheb :)
Pille, jagan hea meelega kurke teie perega ka niisama. Ainult kas ka Su hea söögi standarditele vastan. Ma olen tänavu kõik korrad teinud neid suht suvaliselt ja peaks enne maitsma. Ise vist ei liikle kaugemale terve nädala veel, sain hobuselt kolaka ja hoian nüüd oma katkisi ribse.
Kirsike
Postitusi: 1359
Abikokk
2010-09-01 10:18:30
Seenekas - kui kokku saame, toon sulle purke :) Helistan! Ma sel aastal vilets hoidistaja. Kolm :O purki pangesalatit olen vahepeal teinud. Proovisin ämma retsepti. Kurgid, mis sissetegemiseks mõeldud oli, sõid lapsed kolme päevaga ära :O Puuviljade asemel krõmpsutasid kurke :O Sügavkülma ainult aedube pannud juurde. Seenele polegi saanud veel.

Lindude toitmine

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2010-09-01 19:29:45
Väga kehv aasta meilgi, maasikaid vähe - toormoosi natukene sai, aga ikka poole võrra vähem kui varem. Vaarikaid oli see aasta peotäis :O ei midagi. Mustasõstramoosi paar purki. Ühe purgi marineeritud kukeseeni (nüüd on võibolla seeni metsas ka, aga iga päev sajab). Aga parim hoidis sel aastal - rabarberiželee :P Tegin katseks nii 5 purki, aga väga hea on. Õunamooside keetmine alles hakkab, õuduste periood, päevad läbi koorimine-lõikumine-keetmine.

Zap*

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2010-09-01 21:55:36
Hommikul tuli sõbranna mulle veidi seltsiks. Kuna ta võttis kaasa ka oma kutsika ja igaks´juhuks ei julenud me neid minu koeraga õue peal kokku lasta, siis läksime põldude vahele, kus avastasin veel ühe võrratult rikkaliku põldmarjakoha. Polegi tänavu nii ilusaid suuri marju näinud. Kahjuks rikkus sadama hakanud vihm plaani neid korjama minna alul ära, aga õhtuks oli jälle päike taevas. Tõmbasin siis oma "kaitsevesti" korralikult peale ja roomasin seal marjavarte vahel. No ei kannatanud küürutada. Mu kaasal oli ka kõrvalasuvale põllule asja ja oli mind tükk aega itsitades jälginud. Igatahes sain paari tunniga kaks ämbritäit marju, millest saab nüüd koos punaste sõstardega mahl. Homme on lausa kohustuslik minna korje lõpetada. Muidugi kui kõik kohad ei valuta.
Kiilike
Postitusi: 1100
Abikokk
2010-09-02 08:33:15
Eile hilisõhtul sai arooniad kirsilehtedega tõmbama pandud. Natuke suvikõrvitsat ja aedube tuleb veel külma panna.

kiilikese köögikatsetused

<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 >>