Hoidistamine vol. 2010

Ilse
Postitusi: 730
Abikokk
2010-09-06 11:09:38
Liilia:
kriistin:
Eelmine aasta sai tehtud arooniasiirupit ja väga hea tuli. Retsepti järgi on vaja arooni keeva veega emalinõusse panna aga kui ma paneks plastnõusse kas selle kahe ööpäevaga mingit kõrvalmaitset ei tule juurde siirupile? Võite ka jagad häid borši retsepte või anda vihjeid kust saaksin neid ise otsida :)
plastiknõus ei ole hea mõte teha arooniasiirupit, tee näiteks suurde supipotti (mitte alumiiniumist) või klaaskaussi. mina teen selle retsepti järgi borši ja saab väga hea.
No minul pn plastämbis tehtud (niipalju suuri email ja roostevaba potte pole lihtsalt võtta kuskilt) aga ma teen selle retsepti järgi kus sidrunhape lisatakse alles siirupi keetmisel, kui on retsept (ma olen lugenud , et on) kus tuleb sidrunhape juba leotamisel lisada, siis ma arvan, et võib hakata reageerima küll... aga ma ainult arvan nii :)

Ilse köögis

Kriistin
Postitusi: 5
Kokaõpilane
2010-09-06 11:37:05
Ilsu:
Liilia:
kriistin:
Eelmine aasta sai tehtud arooniasiirupit ja väga hea tuli. Retsepti järgi on vaja arooni keeva veega emalinõusse panna aga kui ma paneks plastnõusse kas selle kahe ööpäevaga mingit kõrvalmaitset ei tule juurde siirupile? Võite ka jagad häid borši retsepte või anda vihjeid kust saaksin neid ise otsida :)
plastiknõus ei ole hea mõte teha arooniasiirupit, tee näiteks suurde supipotti (mitte alumiiniumist) või klaaskaussi. mina teen selle retsepti järgi borši ja saab väga hea.
No minul pn plastämbis tehtud (niipalju suuri email ja roostevaba potte pole lihtsalt võtta kuskilt) aga ma teen selle retsepti järgi kus sidrunhape lisatakse alles siirupi keetmisel, kui on retsept (ma olen lugenud , et on) kus tuleb sidrunhape juba leotamisel lisada, siis ma arvan, et võib hakata reageerima küll... aga ma ainult arvan nii:)
Sama mure, mul ei ole nii palju suuri potte kus hoida ja 3-4 korda tehes võtaks see aega pea nädal aega. Ma võin selle sidrunihappe ka teist korda keetmise ajal lisada. Sellel siirupil, mis sina Ilsu plastämbris tegid ei olnud mingit kõrvalmaitset?
Liilia
Postitusi: 431
Abikokk
2010-09-06 12:54:52
mina teen jah nii, et lisan sidrunhappe juba marjade leotamise ajal. mul on ka majapidamises ainult üks suur pott (12l) ja seepärast korjan marjugi mitmes jaos. siirupit keedan igal aastal vähemalt 20 liitrit, muidu ei jagu :)

Köögitoimkond

Ilse
Postitusi: 730
Abikokk
2010-09-06 18:27:41
Eks see oleneb ka plastmassist, mul on siuksed tugevast materjalist korralikud ämbrid 2 tykki, õues kasutuses on mustast plastmassist odavad Maximast ostetud ämbrid, mis haisesid juba ostest tugevalt miski keemia järgi, nendega ma pole riskinud proovida. Aga ei olnud miskit kõrvalmaitset tõesti. Praegugi on kuuriall kaks täit leos, käisin maitsesin :) kõik on OK :) Retsept näeb ette , et 1 kg marju pannakse likku 1-2 ööpäevaks 4-5 peotäie kirsilehtedega 1l keeva veega, siis kurnata vedelik keedunõusse, keema ajada, lisada 25-30 g sidrunhapet ja 500g suhkrut ja keeta tasasel tulel vahtu eemaldades, kui enam vahtu ei tule siis veel 3-4 minutit keeta ja siis purki või pudelisse, kinni ja valmis ta ongi :) Retsept on raamatust Sahver Tegin sel aastal (sept 2011) sama retsepti järgides (kuigi meil kodus tehti vanasti umbes samal viisil aga ikka on hea retsepti vaadata) ja avastasin, et olen siia selle retsepti raamatust maha kribanud, aga tegelikult panen ma liitri mahla kohta umbes 10 g sidrunhapet... tegin nüüd raamatusse ka paranduse, et tulevased põlved ei eksiks;). 30 g sidrunhapet liitri kohta on ikka väga hapu kraam... ei tea kas raamatus on trükiviga või on retsepti autor hapusõber:) Jutt siis sellest raamatust http://pood.rahvaraamat.ee/raamatud/sah … sed/566545

Ilse köögis

Kriistin
Postitusi: 5
Kokaõpilane
2010-09-06 18:38:38
Ilsu:
Eks see oleneb ka plastmassist, mul on siuksed tugevast materjalist korralikud ämbrid 2 tykki, õues kasutuses on mustast plastmassist odavad Maximast ostetud ämbrid, mis haisesid juba ostest tugevalt miski keemia järgi, nendega ma pole riskinud proovida. Aga ei olnud miskit kõrvalmaitset tõesti. Praegugi on kuuriall kaks täit leos, käisin maitsesin:) kõik on OK :) Retsept näeb ette , et 1 kg marju pannakse likku 1-2 ööpäevaks 4-5 peotäie kirsilehtedega 1l keeva veega, siis kurnata vedelik keedunõusse, keema ajada, lisada 25-30 g sidrunhapet ja 500g suhkrut ja keeta tasasel tulel vahtu eemaldades, kui enam vahtu ei tule siis veel 3-4 minutit keeta ja siis purki või pudelisse, kinni ja valmis ta ongi:) Retsept on raamatust Sahver
Aitähh nüüd julgen ise ka ämbris teha :)
Liilia
Postitusi: 431
Abikokk
2010-09-08 00:20:54
mina olen viimasel nädalal teinud lisaks arooniasiirupile ja õunamoosile ka tomati-aedviljasalatit ja aedoakaunu tomatipürees. Lisaks varasemast ka toome salatit ning ketšupit. Ja marineerinud 35 l kurke, 15 l tomateid ja keetnud kõvasti tomatimahla. Huvitav, kes selle kõik ära sööb?? :D

Köögitoimkond

Tullia
Postitusi: 1392
Abikokk
2010-09-08 09:14:53
Pean tunnistama, et hoidistamisega tegin algust alles eelmisel nädalavahetusel:-) Siiani olen üksnes sügavkülma ühte ja teist pannud. Tegin sidruni-kõrvitsamarmelaadi ja marineeritud kõrvitsasalatit. Marmelaad maitseb imehästi röstsaial.

Tullia jutukesed

Anu
Postitusi: 373
Abikokk
2010-09-08 22:28:12
Keetsin paar purki virsikumoosi täna. Tuli imehea. Poolele portsule lisasin kaneeli ja see muutis asja veel paremaks. Nüüd uute retseptide jahile.
Triin
Postitusi: 324
Abikokk
2010-09-08 22:58:21
Tullia:
Pean tunnistama, et hoidistamisega tegin algust alles eelmisel nädalavahetusel:-) Siiani olen üksnes sügavkülma ühte ja teist pannud. Tegin sidruni-kõrvitsamarmelaadi ja marineeritud kõrvitsasalatit. Marmelaad maitseb imehästi röstsaial. http://farm5.static.flickr.com/4111/4968618122_fdb41184a6_m.jpghttp://farm5.static.flickr.com/4083/4968023039_801718f4a7_m.jpg
See sidruni-kõrvitsamarmelaad kummitab mind nüüd täiesti. Pidevalt mõtlen, millal saaks turule kõrvitsat ostma. Ma usun et see on minu jaoks :).
Marge39
Postitusi: 2
Kokaõpilane
2010-09-13 17:54:42
Küsimus hoidiste purkide kohta. Kas pildil olev purk(need kummiga, mis poodides müüakse) on mõeldud ka hoidiste pikemaajaliseks säilitamiseks: http://www.nami-nami.ee/recipe/image/5412maasikamoosNAMINAMI.jpg Või ei ole need nii hermeetilised ja pigem lühiajaliseks moosi hoidmiseks?
<< 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 >>