Hoidistamine vol. 2010

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2010-09-14 22:19:47
Profa:
Keeratavaid plekk-kaasi on ka ilma purgita müüa, niiet lopergused ja muidu vanad saab välja vahetada.
Tean, et müüakse, ostame ka nii 2 aasta tagant, aga ei tundu mulle eriti otstarbekas ega keskkonnasõbralik. Suurtel purkidel siiski kasutame.
Ullike:
Ja purgi avamiseks on täiesti spetsiaalne riist olemas. Näeb välja nagu purgiavaja noorem õde ning laseb ilusti õhu kaane vahelt välja ilma kaant vigastamata. Maksab ka kuskil kuni 10 krooni ainult. Viimati kohtasin teist Novaluxi-tüüpi poes.
Need kaaned ei pruugi enam 100% pidada, selle sama asjandusega olemegi avanud, mõnel päris lohk sees hiljem. Alati nii muidugi ei juhtu, aga pärast 2 - 3 korda küll. Olen näinud sellist imeasjandust kus nagu kummirihm käib kaane ümber ja siis kanguta, aga sama asja saab proovida kodus niiske rätiku või nahkkinnastega, vahel ei jaksa isegi meesterahvad ja siis tulebki avajat kasutada.

Zap*

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2010-09-15 10:28:32
Üks nipp plekkaanega purkide abamiseks on kopsida mingi kõva asjaga kaane ääre pihta. Jäävad küll väikesed jäljed, aga kaas on ka pärast kasutatav. Ise kasutan selleks ühte suuremat sorti puust käepidemega nuga. Aga see tahab natuke harjutamist.
Profa
Postitusi: 722
Abikokk
2010-09-15 13:49:29
Purkidesse läksid kuuseriisikad omas mahlas, kuuseriisikad mahedas marinaadis ja võiseened küüslaugumarinaadis. Aga purkidest - avastasin et osadel keeratavate kaantega purkidel, sellistel kitsama suuga - on võimalik kaas ka "üle" keerata, st. ei ole mõtet väga punnitada keerates, kuumus tõmbab nad vaakumisse niikuinii.

Profa köögipool

Kiilike
Postitusi: 1100
Abikokk
2010-09-16 22:38:27
Viimase kahe nädala jooksul on korduvalt purki jõudnud kuuseriisikad ja kukeseened marinaadiga, võiseened ja kaseriisikad soolveega, kuuseriisikad omas mahlas. Lisaks on külma pandud puravikke ja liimikuid. Kuivatanud olen puravikke. Enam seni teha ei kavatse .. Aga nädalavahetusel seisab ees viimaste ploomide moosiks keetmine, õunamoosi tegemine ja mahla tegemine(vähemalt plaan on selline). Millalgi peaks peet ja kõrvits ka purki jõudma.

kiilikese köögikatsetused

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-09-18 08:59:25
Viimastest klaaridest ning mõnedest tundmatutest õuntest, mis ema saadetud õunakotist leidsin, tegin ühe portsjoni õuna-apelsinimoosi. Mõnus moos on - tõeliselt apelsinine, samas õunamoosilikult mahe :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Köögikatake
Postitusi: 239
Abikokk
2010-09-18 13:04:50
Viimasel nädalal arooniasiirup, erinevad seened marinaadi. Eelnevad katsetused suvikõrvitsaga- marineeritult, suvikõrvitsamoos, suvikõrvitsa-tikrimoos, suvikõrvitsa-punasesõstramoos. Lisaks juba ära proovituna õunamoos, kirsikompott, punasesõstramoos ja siirup. Sügavkülma kõikvõimalikud marjad, kukeseened, türgioad. Täna-homme plaanis veel ploomidest midagi teha.

Tee seda, mida armastad ja armasta seda, mida teed.

Vandiste
Postitusi: 769
Abikokk
2010-09-19 12:33:07
Sain suure suhkrukoti täie Antoonovkaid - nüüd keedan õunapüreed. Väga hea õun ses suhtes, keeb mõnusalt pudruks. Peaks vist mõne maitselisandiga ka katsetama.
Kaare
Postitusi: 197
Abikokk
2010-09-19 15:54:23
Panin just Rootsi pohlamoosi purki. Mulle väga meeldib puhas pohlamoos. Tavaliselt olen ikka õuntega varianti saanud.

Koopatibi küpsetab...

Kiilike
Postitusi: 1100
Abikokk
2010-09-19 23:01:47
Kiilike:
Viimase kahe nädala jooksul on korduvalt purki jõudnud kuuseriisikad ja kukeseened marinaadiga, võiseened ja kaseriisikad soolveega, kuuseriisikad omas mahlas. Lisaks on külma pandud puravikke ja liimikuid. Kuivatanud olen puravikke. Enam seni teha ei kavatse .. Aga nädalavahetusel seisab ees viimaste ploomide moosiks keetmine, õunamoosi tegemine ja mahla tegemine(vähemalt plaan on selline). Millalgi peaks peet ja kõrvits ka purki jõudma.
Ploomimoos ja õunamoos tehtud :) Mahl on toorena ööseks õue jäetud, mõne purgi jagu peeti on homseks ette valmistatud. Seened - kuuseriisikad, võiseened, kaseriisikad, lehterkukeseened sisse tehtud ja kuivama pandud.

kiilikese köögikatsetused

Kätrin
Postitusi: 1053
Abikokk
2010-09-19 23:34:27
Tegin ploomimarmelaadi ja tšillimoosi: Selleks aastaks on moosidega kindlasti kõik, sest neid on omajagu keldrisse saanud. Seeni ilmset tuleb veel. Plaanin ka kuivatada. Kas kellelegi on kogemusi - kas tasub ka näiteks kuuseriisikaid kuivatada või on mõtekas teha ainult puravikke?

Kätrini kokkamispäevik

<< 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 >>