Hoidistamine vol. 2010

Kirsike
Postitusi: 1359
Abikokk
2010-08-17 19:58:46
Vaarikatega juhtus meil see jama, et eelmisel suvel käskisin vanimal lapsel vaarikaaluse ära rohida ning tema rohis ära ka enamuse värskeid vaarikavõrseid (kas kogemata või meelega :( ). Need varred, mis marju kannavad, on ilusti täis, aga neid vähe :(

Lindude toitmine

Kaneelikang
Postitusi: 83
Kokaõpilane
2010-08-18 08:55:14
Hexy:
Pole siia ammu kirjutanud, aga valmis said küüslaugukurgid Pille kiired hapukurgid Moonika kurgihoidis Linke hetkel pole mahti panna ja kindlasti ununes midagi, püüan hiljem täiendada
Hexy mainib Moonika kurgihoidist. Mida see sisaldada võiks....?
Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2010-08-18 11:03:30
Kirsike:
Vaarikatega juhtus meil see jama, et eelmisel suvel käskisin vanimal lapsel vaarikaaluse ära rohida ning tema rohis ära ka enamuse värskeid vaarikavõrseid (kas kogemata või meelega :( ). Need varred, mis marju kannavad, on ilusti täis, aga neid vähe :(
Oh mulle kuluks selline laps ära, kes mu peenardest vaarikad välja rohiks. :D Kõik maa, mis vähegi kultiveerida, kattub tänavu lähima nädala jooksul kas metsvaarikate või põldmarjavõrsetega. :(
Hexy
Postitusi: 531
Abikokk
2010-08-18 16:29:29
Kaneelikang:
Hexy:
Pole siia ammu kirjutanud, aga valmis said küüslaugukurgid Pille kiired hapukurgid Moonika kurgihoidis Linke hetkel pole mahti panna ja kindlasti ununes midagi, püüan hiljem täiendada
Hexy mainib Moonika kurgihoidist. Mida see sisaldada võiks....?
Need ühe mu sõbra retsepti järgi, päris head jäid. 1L purgi jaoks 1sl soola, 1sl suhkurt, 1sl äädikat, tilli. Mustsõstralehti, mädarõigast, küüslauku, kurki. purkki kurgid ja maitseained, keeda marinaad ja vala keevana kurkidele, sulge purk õhukindlalt ja pane ööseks kasuka sisse. Hommikul tõsta külmkappi ja järgmisel hommikul vii keldrisse.

Hexy asjatab

Kaneelikang
Postitusi: 83
Kokaõpilane
2010-08-18 18:39:01
Tänan.
Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2010-08-21 21:44:50
Homseks ootab mind mingi 15-20 kilo kurke sisse teha. Enamus läheb marinaadi, osadest, neist suurtest, mis ennast lehe alla ära peidavad : D, tuleb koos muude ainetega pangesalat. Siis sain kümneliirtise potitäie tomati-sibulahoidist (jess, sain tänavu sünnipäevaks ühe selles mõõdus poti juurde :), muidu jandi nende väiksematega mitu korda, sest mu kolme suure ca paarikümneliitrisega pole mugav tometada ) Seda peab veel purgitama hakkama. Ka tegin 5 liitrit õuna-ingverimoosi kaneeliga. Lisaks toimus mu vanima kassi matus, mis päeva kurvaks tegi. Aga ta oli juba väga vana ja haigem kui arvata oskasime. :(
Kärt
Postitusi: 503
Abikokk
2010-08-21 23:21:02
Tegin täna tilga (ca 1x 0,5l purgitäis) pipra-tomati-tšillihoidist, mis sai nii hea, et lähen homme uuesti turule uute materjalide järele, et seda juurde teha.

Kahekesi Kalamaja köögis

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2010-08-22 09:19:15
Adonay:
Tegin täna tilga (ca 1x 0,5l purgitäis) pipra-tomati-tšillihoidist, mis sai nii hea, et lähen homme uuesti turule uute materjalide järele, et seda juurde teha.
Retsepti paluks, mul veel mitu kilo tomateid ootamas ja muid aineid ka kodus olemas.
Kätrin
Postitusi: 1053
Abikokk
2010-08-22 11:09:09
Seenekas:
Adonay:
Tegin täna tilga (ca 1x 0,5l purgitäis) pipra-tomati-tšillihoidist, mis sai nii hea, et lähen homme uuesti turule uute materjalide järele, et seda juurde teha.
Retsepti paluks, mul veel mitu kilo tomateid ootamas ja muid aineid ka kodus olemas.
Mul täpselt sama palve juba eilselt peas mõlkumas, kui seda hoidise postitust lugesin :)

Kätrini kokkamispäevik

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2010-08-22 12:00:04
Selline lugu hoidistamise kohta. http://www.aialeht.ee/news/aialeht/varia/article.php?id=32693999
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>