Pasha jm küpsetamata kohupiimadesserdid

Bunnygirl79
Postitusi: 109
Abikokk
2009-04-07 09:58:26
Mina sain eile oma puidust pasha vormi postkontorist kätte. Vormi leidsin ikka sealt, kust kõik mu teadmised pärit on, Internetist :). Ennemalt olen ma pashat sõela sisse teinud, aga sel aastal mõtlesin, et prooviks õige vormiga ka. Koos postikuluga oli 150 krooni ja link on siin http://www.strauss.ee/page.php?pg=2&pg2=10
Fre:
Eneli:
Aga - millised omadused peavad pasha vormil olema? Olen aru saanud, et puidust vorm oleks kõige õigem, aga seda mul muidugi pole. Sain inspiratsiooni hommikuTV-st, kus küpsetati saia tavalises savist lillepotis - kas seda võiks ka pasha vormina kasutada (läbi põhjas oleva augu saaks vedelik nõrguda) või pole see mingil põhjusel hea mõte?
Ühinen ka vormi-teemalise küsimusega. Ega neid puidust vorme vist enam kusagilt ei ole võimalik saada? Tean et on võimalik teha sõela peal, marli alla (kui suuremad augud sõelal). Lillepoti idee tundub mulle sümpaatsem (kuju poolest) - sõelal tehtu ei jää sugugi... ee... kena? No muidugi süüa sünnib jne, aga ma ka niisama uurin.

http://bunnygirl79.blogspot.com

Marju
Postitusi: 870
Abikokk
2009-04-07 10:21:31
Minu pashategu jääb ilmselt laupäeva, aga eelmisel aastal pashadebüüti tehes leidsin minu meelest küll suurepärase retsepti - OM märts 2007 - , kus andis mõnusat värsket maitset apelsinikoor. Võib-olla pashaasjatundjate jaoks oleks see isegi liiga kreemjas.. Üks pildike ka sellest: http://marjukass.blogspot.com/2008/03/minu-esimene-pasha.html Lisasin retsepti blogisse ka, kui keegi veel retseptiotsingutel on.
Ssille
Postitusi: 78
Kokaõpilane
2009-04-07 12:08:18
Fre:
Tean et on võimalik teha sõela peal, marli alla (kui suuremad augud sõelal). Lillepoti idee tundub mulle sümpaatsem (kuju poolest) - sõelal tehtu ei jää sugugi... ee... kena? No muidugi süüa sünnib jne, aga ma ka niisama uurin.
Mina ei ütleks küll, et minu sõelal tehtud pasha inetu oleks, vastupidi minu arvates väga kena (esimesel lehel saab näha). Selles aastal proovin teha kohvifiltris.
Frieda
Postitusi: 309
Abikokk
2009-04-07 20:26:59
Terve see nädal möödub vist kohupiimadessertide tähe all. Täna oli menüüs muraka-kohupiimakreem. Et murakad on mu lemmikmarjad, siis magustoit pettumust ei valmistanud :).

Söömine on ainus töö, mis toidab

Ragne
Postitusi: 860
Abikokk
2009-04-07 22:20:24
Ssille:
Fre:
Tean et on võimalik teha sõela peal, marli alla (kui suuremad augud sõelal). Lillepoti idee tundub mulle sümpaatsem (kuju poolest) - sõelal tehtu ei jää sugugi... ee... kena? No muidugi süüa sünnib jne, aga ma ka niisama uurin.
Mina ei ütleks küll, et minu sõelal tehtud pasha inetu oleks, vastupidi minu arvates väga kena (esimesel lehel saab näha).
Nõustun täielikult Sillega. Mina olen iga aasta just marli-sõela meetodiga teinud ning mulle küll meeldib kaunistan veel ära ja jääb selline armas kuplike :)

www.kokkama.ee

Vandiste
Postitusi: 769
Abikokk
2009-04-07 22:32:29
Tegin häbelikul taluneiul põhinevat riivleiva-kohupiima magustoitu. Oleme sellist ikka aeg-ajalt söönud. Lemmikuks on kirsside ja šokolaadiga variant. Aga pashat proovin ka teha, lasin mehel täna selleks Tori-Seljalt mõnusat teralist kohupiima tuua. Tegemiseni jõuan siiski alles vist reedel.
Tziiki
Postitusi: 801
Abikokk
2009-04-08 14:34:42
aidake hädalist-kust Tartus marlit osta saab?

As for butter versus margarine, I trust cows more than chemists :)

Marju
Postitusi: 870
Abikokk
2009-04-08 14:45:39
Tziiki:
aidake hädalist-kust Tartus marlit osta saab?
Mina olen ostnud apteegist. Isegi Otepääl ;)
Aire1
Postitusi: 837
Abikokk
2009-04-08 15:10:48
Tegin täna kohupiimajäätist, raamatust 100 rooga Kohupiima- ja kodujuusturaamat. Lihtne ja maitsev aga järgmine kord panen jäätist rohkem. 2 dl kohupiima 2 sl suhkrut 1 tl vanillsuhkrut 3 dl vanillijäätist 3 dl külmutatud mustikaid või maasikaid Sulata marjad, hoides neid kilekotiga 5min. soojas vees (sulatasin mikrouunis 1,5 min). Sega omavahel kohupiim, suhkur ja vanillsuhkur. Lisa pehmenenud jäätis ja marjad. Sega ühtlaseks ja serveeri kohe.
Dagris
Postitusi: 151
Abikokk
2009-04-08 15:24:46
Tziiki:
aidake hädalist-kust Tartus marlit osta saab?
Mina ostsin Abakhanist, oli u 9 krooni meeter vist.

Sööme silmadega

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>