Pasha jm küpsetamata kohupiimadesserdid

Bunnygirl79
Postitusi: 109
Abikokk
2009-04-12 19:58:18
Minu pasha, ma olen endaga ikka umbe rahul :).

http://bunnygirl79.blogspot.com

Sirliiz
Postitusi: 348
Abikokk
2009-04-12 21:11:37
Veel üks pasha, seekord kuumutamata ja traditsioonilisem. Pildid läksid mul täna kõik fotoka mälukaardi nahka ja õhtuhämaruses tehtu ei ole enam see, aga noh. Blogis ka.
Qsti
Postitusi: 369
Abikokk
2009-04-12 22:43:57
Minu tänane "Munakorvitort", mis siis sinna küpsetamata kohupiimatortide kategooriasse peaks sobima. Bisviit kihiti hapu rabarberimoosi ja kohupiimapasta-vahukooreseguga. Korvimustrit pritsisin esimest korda, mida on ka näha aga üldiselt sai tort selline nagu ma ette kujutasin. Mu kahepoolene ladus shokolaadimunad keskendunult suure hoolega täitsa üksinda tordile (seejuures polnud tal mahti ühtki muna suhu pista :D).
Dee
Postitusi: 360
Abikokk
2009-04-12 23:11:01
Ragne:
Dee räägi kuitugev sul see tarretis pealt jäi... Sain täna ka seda kooki külas maitsta ja zelatiini kogus läks tegijal vussi, kuid see eest jäi täidis tohutult hea pehme, Mitte liiga tarretiseline, aga ka mitte selline et laiali valguks. Ühesõnaga ideaalne minu arvates. Kuidas õige želatiini kogusega see täidis jääb?
Mul polnud želatiinilehti ja seepärast võtsin 3 väikese kuhjaga teelusikat teralist želatiini ja lahustasin selle kohviga. Kuna mul oli suureteraline želatiin, mis halvemini lahustub, siis hõõrusin kohvi ja želatiini segu veel läbi sõela. Mul tuli omast arust väga hea mõnusa konsistensiga, mitte kõva ega "klaasjas". Ma pole just eriline käpp tarretiste alal ja olin ise ka meeldivalt üllatunud, et ei jäänud kõva ega liialt tarretisene.
Kardemon
Postitusi: 493
Abikokk
2009-04-12 23:42:41
minu söögilaual oli nende pühade ajal 2 pashat. kuumutatud pasha ja kuumutamata pasha. rohkem meeldis maitselt viimane. aga samas pole kindel, et esimene päris õige välja tuli. väga tore, et see kooskokkamine oli. ma enne arvasin, et pasha on selline igavam asi :P paar küsimust tekkis aga: kas ka kuumutatud pasha peab olema kreemine? mis eesmärki täidab kuumutamine?

http://kardemon.blogspot.com

Tziiki
Postitusi: 801
Abikokk
2009-04-13 00:06:00
Kardemon:
paar küsimust tekkis aga: kas ka kuumutatud pasha peab olema kreemine? mis eesmärki täidab kuumutamine?
kuumutamise mõte on selles, et muna kasutamisel ei oleks salmonelloosi ohtu...70 kraadi vist oli see piisav temperatuur, et haigusetekitaja häviks... kreemisuse kohta hinnangut anda ei oska, kuna tegin ka ise esimest korda pashat ja mul jäi ta selline rabe-küll mitte kuiv ega kõva, aga serveerida oli raske

As for butter versus margarine, I trust cows more than chemists :)

Kukkel
Postitusi: 30
Kokaõpilane
2009-04-13 08:57:45
Kõigepealt sooviks öelda, et kõigil on niiii kaunid pashad!!! Mina tegin sel aastal esmakordselt kuumutatud pashat ja seda Ragne retsepti põhjal, imepisikeste mugandamistega. Minu pashat saad lähemalt uurida SIIT!
Ristl
Postitusi: 100
Kokaõpilane
2009-04-13 09:09:38
Olin arvutita Pariisis ja infovaba ning avastasin alles täna seekordse kooskokkamise teema ja olen täitsa juhuslikult osalenud :) Tegin juba 3-ndat aastat järjest kuumutamata pashat - retsepti leidsin kunagi "Magustoiduraamatust" (Lia Virkuse sari 100 retsepti sari), puuviljapasha nime all. Mõnusalt kreemjas, kerge ja hõrgult krõmpsuvate õunatükkidega. Absoluutselt parim kõigist pashadest, mida ma viimase 16 aasta jooksul saanud olen.

Ablas miisu.

Kristjan
Postitusi: 101
Abikokk
2009-04-13 09:44:07
Pille:
Just. Ananassis (ja ka kiivis) on ensüüm (ingl k bromelain, maakeelset vastet ei leidnud hetkel), mis piimaga kokku puutudes lahustub ja muutub kibedaks. Kompotiananassis seda ei ole.
bromeliin
Kuts
Postitusi: 55
Kokaõpilane
2009-04-13 09:52:58
imemaitsev pasha, kah elu esimene ja tõepoolest imemaitsev!
<< 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 >>