Pasha jm küpsetamata kohupiimadesserdid

Reglisse
Postitusi: 168
Abikokk
2009-04-28 19:05:03
Tänud lähen uurin oma juustukaupmehelt, ei ole ennem tulnud pähe küsida :)
Reglisse
Postitusi: 168
Abikokk
2009-04-28 19:08:48
Aitah Kristjanile poola poe eest, väga hea leid !
Sinner
Postitusi: 15
Kokaõpilane
2009-05-10 14:07:58
Ülikerge ja maitsev tarretatud kirsi-kohupiimatort.
Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2010-03-09 12:51:25
Dee:
Kuna olid lubatud ka küpsetamata kohupiimakoogid, siis katsetasin aprillikuu Oma Maitsest kohvimaitselist pirni-kohupiimakooki. Tegin mõned omapoolsed muudatused. Nimelt vaatasin juba koogipildi pealt, et seal nüüd küll kakaokohupiima kasutet pole ja kuna koogipõhjas oli juba megakogus kakaod, siis tegin tavalise 0,1% Pagari kohupiimaga. Pirne tükeldasin 1 pirnipooliku võrra rohkem sisse. Baileys't kodus polnud, aga see-eest leidus Kiiu Torni koorelikööri, mis sobis minu arust väga hästi. Seda surasin 1 spl ettenähtust rohkem sisse. :P Põhjas asendasin osa jahust küpsistega ja võid panin vähem (140 g). Retseptis peaks olema lausa keelatud proovida seda kooki enne 24 tundi :D Ma nimelt ampsasin peale 4. tundi ja esimese hetkega mõtlesin, et see kook lendab veel vastu ööd kõrges kaares kompostitäiteks, sest maitse oli rasvane ja lääge. Ei viitsinud õnneks pimedaga enam välja minna. Õnneks seepärast, et kui järgmise päeva õhtuks igaks juhuks veel proovi tegin, maitses kook väga hästi. Pirnitükid tegid koogi mahlaseks (hea, et veidi rohkem pirne panin) ja maitsed olid kenasti ühtlustunud. Kook sai täitsa viis ja ei välista, et kordan lähiajal üritust. http://i90.photobucket.com/albums/k247/sipsik11/Naminami/pirnikook-1-2.jpg
Tegin ka eile seda kooki. Et juhtus kodus olema Alma kakaokohupiimakreemi, siis sellega. Bailey'se suveniirpudeli ostsin spetsiaalselt just selle tarbeks. Panin 1 spl ettenähtust vähem ja ikkagi tundub, et liiga palju sai pandud. Põhja sisse oleks võinud tõesti vabalt lausa poole vähem võid panna. Tarretumata täidist maitstes tundus, et tuli kohutavalt magus, kuigi lisasin veidi vähem suhkrut. Järgmiseks hommikuks oli täidise maitse mahedamaks muutunud, aga hoopis põhi oli liiga magus. Tundub, et põhjale lisatud fariinsuhkur (mul oli tegelikult muscovado) oli enam-vähem täiesti ülearune. Ja ikkagi liiga tugev Bailey'se maitse sai. Domineerib täielikult kohupiima üle. Pean ütlema, et olen üsna pettunud. Kindlasti teist korda enam ei tee.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-04-03 11:11:35
Ma panen siia ritta neli Nami-Nami parimat pasha-retsepti: Kuumutamata, võib teha munata: Kuumutamata, koos keedetud munakollastega: Kuumutatud, hapukoorega: Kuumutatud, šokolaadiga:

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-04-09 18:07:14
Koopatibi pani pasha koogi sisse :P

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-04-09 20:55:45
Meie eilne pasha valmis selle retsepti järgi. See "nupp" seal ülaosas ei olnud planeeritud, marli vajus vormi põhjas lohku lihtsalt :) Kasutasin Nõmmiku talu kohupiima, sisse läksid mandlid-pistaatsiapähklid ning rosinad-kuivatatud kirsid.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Karolin
Postitusi: 211
Abikokk
2012-04-09 22:37:14
Tegin ka see aasta pashat, mida pool perekonda ainult sõi, sest panin rosinaid, aga osa rahvast jälestavad neid - no pole hullu, seda rohkem jäigi seda ülihead asja mulle pugumiseks :). Tegin muidu põhimõtteliselt - selle retsepti järgi, mille algne retsept pärineb siit imemaitsva pasha alusel. Mulle väga meeldis see, meenutas maitselt Tere pasha kohupiimakreemi, mis on mu meelest ülihea, aga tuli lihtsalt mitte nii kreemjas. :)
Liisi
Postitusi: 955
Abikokk
2012-05-07 22:57:36
Tänavu valmistasime traditsioonilist keedukreemiga pashat ja uue retseptina proovisime siiru-viirulist šokolaadipashat.

Liisi Blogi

Oliivipuu
Postitusi: 144
Abikokk
2012-05-28 10:13:31
Palun teadjate abi! Kas Eestis müüakse jogurteid, mis ei ole toored ( vabandus väljenduse eest). Nagu juustudest on küpsed emmentalid jne. Kas on muid piimatooteid ka olemas?
<< 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 >