Pasha jm küpsetamata kohupiimadesserdid

Tziiki
Postitusi: 801
Abikokk
2009-04-12 10:29:06
Niisiis...pidulik sündmus...minu kõige esimene kord võtta osa kooskokkamisest ja kõige esimene kord teha pashat :D retsept on selline mugavdatud, aga põhineb peaasjalikult perenaine.ee kakaopashal ehk siis selline lahja kuumutatud pasha. Kakao jätsin ära, sisse läksid röstitud-soolatud pistaatsiapähklid, mandlid, kuivatatud jõhvikad ja rosinad. Imelikul kombel mulle pähklid siin sees kohe üldse ei meeldinud, küll aga jõhvikad. Lõigata oli raske, sest oli mure-kas see tuleb sellest lahjast retseptist? Ma üldiselt harrastan lahjasid asju teha, aga kas keegi ehk viitsiks seletada, mis eesmärk mingil komponendil pashas on? ehk peaksin õige maitse tundmiseks selle rammusa versiooni ka ikka ära proovima? sööjad igatahes kiitsid :)

As for butter versus margarine, I trust cows more than chemists :)

Tziiki
Postitusi: 801
Abikokk
2009-04-12 10:31:30
ahjaa lisan veel, et need shokolaadimunad siin kaunistuseks on üks väga põnev leid maximast-apelsinisukaad mõrushokolaadis...küll kallis (väike purk umbes 50.-) aga väga vahva leid-kas siis kaunistusena, apelsinikeeksi sisse või niisama maiustamiseks :) kõrval oli müügis ka pistaatsiapähklid shokolaadis-ka mõnusad krõbistada :P

As for butter versus margarine, I trust cows more than chemists :)

Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2009-04-12 12:51:36
Mina tegin ka esimest korda nõrutatud pashat ja olen väga rahul tulemusena. Juba eelmisel aastal jätsin alles Eesti Ekspressis olnud sidrunipasha retsepti aga tol aastal ei jõudnudki tegemiseni. Retsept ise on siin. Tegin pildi ka, näis kas jõuan kunagi postitada. Aga retsepti soovitan soojalt - tugev sidrunimaitse on väga mõnus. Tegin poekohupiimast mis oli üsna pastalaadne (kuigi pakikohupiim) aga tulemus selle all ei kannatanud.
Frieda
Postitusi: 309
Abikokk
2009-04-12 13:46:21
Minu pasha vol. 2 - kuumutatud pasha aprikooside ja mandlitega, esimene kord mu jaoks teha kuumutatud pashat. Igati maitsev, aga edaspidi vist jään pigem siiski kuumutamata pasha juurde.

Söömine on ainus töö, mis toidab

Aire1
Postitusi: 837
Abikokk
2009-04-12 15:12:40
Minu elu esimene pasha, tulemusega rahul, järgmine aasta proovin kuumutatud varjandi ka ära.
Liiz17
Postitusi: 126
Abikokk
2009-04-12 16:35:12
Minul ka eluesimene pasha söödud ja väga positiivsed muljed on :) Marju retsepti järgi tegin ja välja tuli selline:
Ssille
Postitusi: 78
Kokaõpilane
2009-04-12 17:53:05
Lisan siia ka oma selle aasta pashad: Aprikoosipasha Apelsini-porgandipasha:
Zoozi
Postitusi: 2992
Abikokk
2009-04-12 18:08:10
Teine katsetus pashaga oli parem, aga siiski ei leia ma neis midagi erilist. Külalistele meeldis. Usun ,et teen siiski kindlasti ka järgmine aasta :)

Zoozi tegemised

Ragne
Postitusi: 860
Abikokk
2009-04-12 18:47:47
Minu iga-aastane traditsiooniline pasha ka tehtud. Minule tohutult maitseb. Pildi lisan ka.

www.kokkama.ee

Ragne
Postitusi: 860
Abikokk
2009-04-12 18:54:10
Dee:
Kõigepealt väike offtopic: nimelt sain alles hiljuti pihta siinse kooskokkamise fenomenile ja osalen nüüd ja edaspidi täie õhinaga. Parem hilja kui mitte kunagi, eks. :) Nonii. Kuna olid lubatud ka küpsetamata kohupiimakoogid, siis katsetasin aprillikuu Oma Maitsest kohvimaitselist pirni-kohupiimakooki. Tegin mõned omapoolsed muudatused. Nimelt vaatasin juba koogipildi pealt, et seal nüüd küll kakaokohupiima kasutet pole ja kuna koogipõhjas oli juba megakogus kakaod, siis tegin tavalise 0,1% Pagari kohupiimaga. Pirne tükeldasin 1 pirnipooliku võrra rohkem sisse. Baileys't kodus polnud, aga see-eest leidus Kiiu Torni koorelikööri, mis sobis minu arust väga hästi. Seda surasin 1 spl ettenähtust rohkem sisse. :P Põhjas asendasin osa jahust küpsistega ja võid panin vähem (140 g). Retseptis peaks olema lausa keelatud proovida seda kooki enne 24 tundi :D Ma nimelt ampsasin peale 4. tundi ja esimese hetkega mõtlesin, et see kook lendab veel vastu ööd kõrges kaares kompostitäiteks, sest maitse oli rasvane ja lääge. Ei viitsinud õnneks pimedaga enam välja minna. Õnneks seepärast, et kui järgmise päeva õhtuks igaks juhuks veel proovi tegin, maitses kook väga hästi. Pirnitükid tegid koogi mahlaseks (hea, et veidi rohkem pirne panin) ja maitsed olid kenasti ühtlustunud. Kook sai täitsa viis ja ei välista, et kordan lähiajal üritust.
Dee räägi kuitugev sul see tarretis pealt jäi... Sain täna ka seda kooki külas maitsta ja zelatiini kogus läks tegijal vussi, kuid see eest jäi täidis tohutult hea pehme, Mitte liiga tarretiseline, aga ka mitte selline et laiali valguks. Ühesõnaga ideaalne minu arvates. Kuidas õige želatiini kogusega see täidis jääb?

www.kokkama.ee

<< 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 >>