Karolin

Postitusi: 211

Tiitel: Abikokk

RETSEPTID

Viimased postitused

2015-02-14 12:40:14
Mina käisin eile Musis koos elukaaslasega nii õhtust söömas kui ka veini/õlut nautimas. Mul ei ole ühtegi halba sõna öelda! Üle pika aja üks väga hea elamus, mis jääb meelde. Koht ise on suhteliselt pisike, aga hästi armas ja hubane. Ei saa mainimata jätta ka WC-d, kus kausikese sees olid vees punased roosiõied ja üldsegi ilus kujundus ja erilised nipsasjakesed ja on näha, et detailidele on tähelepanu pööratud. Lisaks on igalpool värsked lilled. Teenindaja oli ka hästi rõõmus, väga asjatundlik, oskas soovitada ja kõikidele küsimstele vastata, tegi ise nalja ja sai naljast aru, märkas alati õigel ajal tulla ja abi pakkuda. :) Veinid olid väga head, ja samuti Brasiilia ja Belgia tumedad õlled ka. Toitudega võib vägagi rahule jääda. Elukaaslane sõi eelroaks sinimerekarpe veini-ürdi-koorekastmes, mis olid taevalikult head,eriti see puljong!! Mina võtsin aga küpsetatud kitsejuustu suvikõrvitsa caponata ja tomatikastmega. Parajalt soolakas, veidi vürtsikas, ja krõbe kitsejuust - super kooslus. Oma pearoaga ma nii rahule ei jäänud - võtsin samuti sidrunirisotto ja valge kala. Kala oli hea, aga risotto oli tõesti rohkem nagu suvaline keedetud riis ja liiga sidrunine, muud maitset nagu polnudki, kreemisusest polnud juttugi.. Elukaaslase pearoag oli aga jällegi meeliülendav! Valges veini hautatud küülik, porgandid, kartulid. See küülik oli niii hästi maitsestatud, tunda oli nii peterselli, loorberit ja muid ürte, liha lihtsalt lagunes ja seda sai kahvliga nokkida. Terve roog oli hästi terviklik. Magustoitu ei jaksanud enam proovida, aga kindlasti järgmine kord. Üks soovitus teistele külastajatele - helistage ja broneerida laud ette, sest see on nii popp koht, et lihtsalt tänavalt sisse jalutades ei pruugi enam kohta saada:))
2014-03-18 23:55:55
Lõunaks ühepajatoit, leivaviil, piim ja magusaks veidi šokolaadi. Vahepeal jõin ühe kakao ja õhtul pärast raske trenni üks keefiri-kama smuuti, kuhu läks banaani ja igasugu marju, mida kapis leidus - astelpajusid, maasikaid, musti sõstraid. Päris mõnus ja värskendav sai :).
2014-02-25 16:04:18
VÕISTLUSTÖÖ NR 78 Isamaaline kilutort Võtsin küll kaua hoogu, kuid lõpuks ikkagi otsustasin see aasta esimest korda osaleda. Mõeldes kodumaale, tuli mulle kohe pähe ehe rukkileib, kilu ja meie ilusad lipuvärvid, nii sai ka tort tehtud. Leivad küpstasin tordi jaoks ise juuretisest, üks on seemnetega, teine ilma, kuid mõlemas veidike ka küüslauku. Vahele tegin kaks erinevat täidist: *Munavõi - 5 munast, 100 g võist ja 200 g majoneesist. Riivisin munad ja vahustasin kõik kohevaks. *Hapukooretäidis: hapukoort läks ca 300 gr, juustu 150 g (peenelt riivitud), sool, suhkur, pipar, veidi tilli, pool hästi peenelt hakitud sibulat, kanget sinepit ca 0,75 tl. Põhjad immutasin ca 2 dl puljongiga ja kilu läks kokku 300 gr, hakkisin need väikesteks tükkiseks ja puistasin kihtide vahele. Mõned tunnid-üleöö tuleks lasta taheneda ja maitsestuda. Määrisin küljed ja pealmise kihi hapukoore-majoneesi seguga kokku ning peale panin vahva Eesti lipuvärvidega keedetud pasta (must värv on tehtud seepia tindiga ning sinine curacao likööriga) ning hästi õhuke kiht puljongit tehtud tarretist. Oleks võinud isegi rohkem immutada, aga maitselt jäi minu meelest siiski päris mõnus. Läbilõige tordist kah.
2014-01-24 19:32:43
Üks lemmikutest kalasalatitest kindlasti on traditsiooniline kasukas, mida võiks ikka tegelt tihedamini teha kui siiamaani tehtud. Teiseks samaväärseks lemmikuks on lihtne suitsukalasalat (heigist meeldib kõige rohkem), kuhu läheb hulka tilli, punast sibulat, keedumuna ja veidi majoneesi-hapukoort. Mulle meeldib sellest suitsukalatist nt kasvõi lavaširulle teha, juba mõnusad jäävad, ja no lihtsalt saia peal on ka super. :) Ma proovisin ka järgi tuunikala-kikerherne salati, päris kõike maitseaineid küll polnud, aga sai täitsa mõnus ja kerge.
2013-12-28 13:54:38

Meil on peres pea kõik traditsioonilise toidu austajad, nii et kõik selline kraam ka see aasta laual oli. Eraldi külma lauda ei teinud, muidu ei oleks jaksanud üldse süüa. Pearoaks nagu ikka seapraad, mis tehtud ainult soola, pipra ja veidikese sinepiga, leemest tehtud kaste, kartulid, marineeritud kõrvits ning seened, hapukapsas. Magusaks mandariinid, röstitud maapähklid, sarapuupähklid, trühvlid ning üks pohladega leiva-toorjuustumaius. Minule maitses see väga hästi, kuid teistele kahjuks ei läinud peale.

25ndal tegin esimest korda elus küülikut, panin ta siidri ja õunamahlaga ahju hauduma, päris põnev oli uut liha teha, aga see tahab veel harjutamist. Kõrvale tegin porteriga hautatud kapsast, kartul ja muu sama, lisaks olid veel kolme sorti verivorstid + pohmaloos ja punasesõstra-rosmariini moos. Magusaks tegin kihilise magustoidu karamellkreemi-piparkookide-pohladega, täitsa mõnus sai.

Eile tegin jällegi uue magustoidu - siinse retsepti järgi kohvi-iirisetordi. Vot see tuli küllaltki rammus, kuid ülimalt hea ja suussulav, kõik maitsed sobisid nii hästi kokku ja kõik mõmisesid seda söödes, ning ei piirdutud just ühe viiluga :) Isegi mõnelt väga pirtsakalt pereliikmelt sain kiitust, nii et kindlasti ei jää selle tegemine viimaseks korraks. :)