Võtame kokaraamatud kasutusse!

Pisi-Pisi
Postitusi: 258
Abikokk
2009-02-03 14:11:52
MA vaatasin ka pika pilguga oma raamaturiiuli üle - mul on üks võõrkeelne kokaraamat, hispaaniakeelne pitsaraamat (hinna pärast ostsin, maksis 1 või 2 €). Eks siis millalgi saab pitsat teha :P

Pisi-Pisi on see, kes ülesoolamise hirmus soola lisamata unustab...

Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2009-02-03 16:27:59
Netcat:
Kas veebruarikuu teema jaoks tuleb omaette lõim või läheb siinsamas edasi?
jätkame praegu vast siin, ja kui Pillel kunagi aega on, eks siis tõstab.
Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2009-02-03 16:29:49
See võõrkeelsete teema juba läheb, vanimat kokakat mul riiulis polnudki, 1968 aasta oli vanim, kuid minu arusaamise järgi see ei klassifitseerunud :) Küll aga on enamus kokaraamatuid mul võõrkeelsed, niiet... Täna oli ühest horvaatiakeelsest oasupp. Maitsesv oivaline, kuid pildil jäi ekstrakole.
Leenilii
Postitusi: 161
Abikokk
2009-02-03 17:36:22
Oi, minul ka massiliselt võõrkeelseid raamatuid ja paraku kasutan ma neid äärmiselt vähe... Mu mees toob pea igalt reisilt sihtkohamaa kokaraamatu. Näiteks on mul üks telliskivipaksune Poola kokaraamat, kus on mõõdud mingites vaandes ühikutes, ühtegi pilti pole, kõik on ühes jorus - no ei inspireeri. Kasutanud olen rohkem Kanada oma ja nt ahjutoitude raamatuid, samuti on üks väga hea titetoitude raamat (orgaaniline vaatepunkt).
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-02-03 18:06:51
Mann:
Netcat:
Kas veebruarikuu teema jaoks tuleb omaette lõim või läheb siinsamas edasi?
jätkame praegu vast siin, ja kui Pillel kunagi aega on, eks siis tõstab.
Jätkame siin :) Mul vist 2/3 kokaraamatuid võõrkeelseid - kui kuu teisel poolel aega-võimalust tekib, siis löön kaasa :)
Leenilii:
Mu mees toob pea igalt reisilt sihtkohamaa kokaraamatu.
Mu mees toob enamasti midagi söödavat reisidelt kaasa, aga ise olen juba aastaid kohaliku maa kokaraamatu ostnud. Samas tihti on need kergesti kättesaadavad turistiraamatud üsna nõrgad, nii et mõnikord olen enne või peale reisi hoopis Amazonist vastava sihtkoha kokaraamatu ostnud..

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Leenilii
Postitusi: 161
Abikokk
2009-02-03 23:07:27
Pille:
Leenilii:
Mu mees toob pea igalt reisilt sihtkohamaa kokaraamatu.
Mu mees toob enamasti midagi söödavat reisidelt kaasa, aga ise olen juba aastaid kohaliku maa kokaraamatu ostnud. Samas tihti on need kergesti kättesaadavad turistiraamatud üsna nõrgad, nii et mõnikord olen enne või peale reisi hoopis Amazonist vastava sihtkoha kokaraamatu ostnud..
Pille, ta toob õnneks söödavat ka :) Nii on meil külmkapis nt suur purk puhast Tsehhimaa rasva, millega ma ei oska midagi peale hakata...
Maris
Postitusi: 305
Abikokk
2009-02-04 08:51:15
Selles teemas löön kindlasti kaasa, sest pea pooled kokaraamatud kodus on inglisekeelsed, millest omakorda pooli olen vaid põgusalt sirvinud. Eelmine teema sai enne otsa, kui mina maale oma vanaema uhke 1950-aastatest pärit kokaraamatu lähedusse sattusin. Varasemast kogemusest tean, et seal toodud retseptide järgi toitude valmistamine nõuab aega. Küll aga olen tänulik teistele osalejatele, kes on viitsinud oma vanadest raamatutest mõned retseptid siia kirja panna. Juba päris mitut on mul plaanis ise proovida. :P
Eva
Postitusi: 771
Abikokk
2009-02-04 09:24:24
Maris:
Eelmine teema sai enne otsa, kui mina maale oma vanaema uhke 1950-aastatest pärit kokaraamatu lähedusse sattusin. Varasemast kogemusest tean, et seal toodud retseptide järgi toitude valmistamine nõuab aega.
Maris, see vanade teema jääb endiselt avatuks ja kuni 15.02-ni osalenud osalevad auhinna loosimises. Nii et pane kindlasti kõik väärtuslik sealt Milvi raamatust meile ka kirja! :)

http://www.perenaine.ee/

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2009-02-04 11:53:37
Mul on ka paar päris vana kokaraamatut, aga kuna meil on lihtsalt nii palju raamatuid (tundub et neid on tuhandeid, juba mu vanaema oli raamatulemb), siis kõik vanemad raamatud ja ka need, mis ei ole aktiivses kasutuses, on kastidesse ära pakitud ja ma ei tea mis täpselt kus asub, aga loodan need siiski üles leida. Aga välismaiseid kokaraamatuid on rohkesti ja vaatan, millist ma ei ole neist veel üldse kasutanud.

Zap*

Leenilii
Postitusi: 161
Abikokk
2009-02-04 23:44:23
Nii, raamatust "Classic Canadian Cooking", autor Elisabeth Baird, tatrajahu-pannkoogid. Erinevad vene pliinidest eelkõige sellepoolest, et pole tehtud pärmi, vaid küpsetuspulbriga ning on magusad. Meeldis see, et kiiresti valmisid. Perele (sh lastele) väga maitseseid. Pilti ei teinud, kuna olid nagu tavalised lusikapannkooggid, ainult veidi tumedamad. Mõõdud on tassides, kuna endal on need mõõtkannud olemas, siis ümber ei arvutanud. Tatrajahu-pannkoogid 3/4 tassi tatrajahu 3/4 tassi nisujahu 1 sl küpsetuspulbrit 3 spl suhkrut 3/4 tl soola 1 muna, kergelt klopitud 1,5 tassi piima 3 sl sulatatud ja jahutatud võid. Sega kuivad ained omavahel. Teises kausis sega muna, piim ja sulavõi. Lisa kuivsegule, sega võimalikult vähe. Mina panin veel vähemalt 0,5 tassi piima juurde, muidu oli tainas liiga paks. Aga isegi siis tulid pigem paksud koogid, mitte õhukesed ülepannikad. Serveeri vahtrasiirupiga. (Aga õunamoosiga olid ka väga head).
<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 >>