Võtame kokaraamatud kasutusse!

Eva
Postitusi: 771
Abikokk
2009-02-05 09:40:30
Leenilii:
Nii, raamatust "Classic Canadian Cooking", autor Elisabeth Baird, tatrajahu-pannkoogid.
Esimene kirjas! :) Leenilii - mis seal raamatus veel põnevat leidub?

http://www.perenaine.ee/

Leenilii
Postitusi: 161
Abikokk
2009-02-05 14:36:43
Oi, seal raamatus on palju koduseid sööke. Mulle kui väikelaste emale meeldib antud ajahetkel lihtsus ja kiirus. Retseptid on aastaaegade kaupa ja jagatud nn menüüdeks ja üsna lähedased meie maitsele. Mõned näited menüüdest: Apple Extravaganza: Siidris hautatud hapukapsad marineeritud või suitsutatud sealihaga ja vorstikestega (farmer's sausage) Köömnekartulid hapukoorega Marineeritud oad ja kurgid Schnitz'i õunapirukas Lumber Camp (?) õunapirukas Pippin'i õunakastmepirukas Hollandi õunakook kook kuivatatud õuntest õunaklimbid praetud õunad (?) - apple fritters küpsetatud õunad rummi ja siidrikastmega Ja lisas on veel toredad moosiretseptid. lisaks puljongi- ja majoneesi jm tegemise õpetused. Kodune ja mõnus. Aga piisavalt huvitav.
Maris
Postitusi: 305
Abikokk
2009-02-06 08:28:17
Leenilii, Kas selles raamatus "Classic Canadian Cooking" on olemas ka clam chowder soup? Mind väga huvitaks see retsept. Neid on internetis küll sadu, aga mind köitis Sinu raamatu pealkirjas sõna "classic" :)
Leenilii
Postitusi: 161
Abikokk
2009-02-06 09:59:39
Maris: kahjuks ei ole seda suppi. on aga nt sellised: atlantic fish chowder corn chowder oyster soup ja veel umbes 10 suppi...
Kodukanake
Postitusi: 126
Abikokk
2009-02-06 14:41:46
Minu ainus võõrkeelne kokaraamat on suvel kingiks saadud "The traditiona Greek Cookery book", kust valisin retsepti "lentil soup" e faki soupa (ei oska i-le ja u-le rõhukriipsukesi peale teha). valmistusaeg 20-30 min, 4-6 portsjonit, 1 ports = 430 kcal. 1/2 kilo läätsi 1 keskmine peeneks hakitud sibul 8 küüslauguküünt 1 cup õli (mu arusaamise järgi on see 234 ml?! nii palju küll ei pannud) 1 cup tomatimahla 4-5 sl veiniäädikat 5 loorberilehte soola, pipart. Keeda läätsi 5 min vees, siis kurna ja pane nad pannile koos sibula ja õliga, lisa tomatimahl, küüslauk ja loorber, veiniäädikas ja lõpuks sool, pipar. Lisa vett oma maitse kohaselt ja lase keeda kuni kõik komponendid on pehmed. Vaatamata minu kõrvalekaldest õli osas (panin siiski ohtralt, ehkki vähem kui retsept ette näeb), on igati maitsev supp ja ka rõõmustavalt odav ja kiire valmimisega.
Zoozi
Postitusi: 2992
Abikokk
2009-02-06 20:36:32
Tegin täna soomekeelsest raamatust "Hakklihatoidud" ("Jauheliharuokia" sarjast helpot herkut,1996). Tegin idamaist hakklihagratääni. Tegu on lihtsalt valmistatava ja maitsva ja mahlase roaga. Olemuselt nagu pikkpoiss, aga huvitavam. Tasub proovida! IDAMAINE HAKKLIHAGRATÄÄN (Itämainen jauhelihagratiini) neljale valmistusaeg: u 1tund, millest 40 minutit ahjus vaja läheb: 2 sl riivsaia u 1 dl vett 1 muna 1 väike sibul 1 tl soola 1/2 tl jahvatatud inverit 1/2 tl sellerisoola u 1/2 tl purustatud musta pipart 500 g sea-veisehakkliha (kasutasin 30%sea+70%veise) Peale: 2 sibulat 1 sl margariini või võid 3 sl rosinaid 1 tl karripulbrit 2 dl maitsestamata jogurtit 2 dl riivjuustu 1. Lase riivsaial 1 dl vees 5-10 min paisuda. 2. Lisa muna, riivitud sibul, sool, ingver, sellerisool, must pipar ja hakkliha. Sega sellest kokku tainas. 3. Pane hakklihamass kergelt võitatud ahjuvormi ja küpseta 225 kraadises ahju keskosas umbes 20 minutit. 4. Koori ja viiluta sibul õhukesteks viiludeks. Hauta neid kergelt pehmeks 1 sl võis. Lisa rosinad ja karripulber. Sega hästi läbi. Lisa vähehaaval jogurt. Sega korralikult ja kata saadud seguga hakklihamass. Kõige peale puista riivjuust. 5. Tõsta vorm ahju tagasi ja küpseta veel umbes 20 minutit. 6. Serveeri koos keedetud riisi ja lehtsalatiga, milles on sidrunitükid. Antud raamatus on veel mitu huvitavat ja kerget hakkliharooga. Püüan need tasapisi ära proovida. Pille: Lisasin selle retsepti ka retseptikogusse. Aitäh, Zoozi!

Zoozi tegemised

Leenilii
Postitusi: 161
Abikokk
2009-02-06 21:26:28
Jätan Põhja-Ameerika lainel. Mulle kuidagi sobib. Eriti need "Taste of Home's" kogumikud. Särtsakas porgandivorm Zesty Carrot Bake USA ajakirjast "Taste of Home's", Best Holiday Recipes 2005. Mõõdud tassides (cup), 1 tass=240 ml ca 3/4 kg porgandeid, lõigatud 1 cm-tükkideks 1/2 tassi majoneesi 1/3 tassi vett 2 spl peenikeseks hakitud sibulat 1 spl mädarõigast 1/4 tl pipart 1/2 tassi riivsaia 2 spl võid, sulatatud 1/2 tassi riivitud juustu Keeda porgandid pehmeks. Pane võiga määritud ahjuvormi. Sega väikeses kausis 5 järgmist koostisosa, sega hästi läbi. Vala porganditele. Sega omavahel riivsai ja sulavõi, puista kõige peale. Küpseta (ilma kaaneta) 175 C juures 25-3 min. Raputa üle riivjuustuga ja küpseta veel 2-3 min, kuni juust on sulanud. Originaalis oli vähem porgandit ja veel rohkem majoneesi, aga see olnuks juba tõsiselt liiast. Tegemist on super-hüper hõrgu (aga ka üsna rammusa) roaga, mis nii välimuselt kui ka maitselt sobib igale peolauale. Liialdamata, see oli üks parimaid toite üleüldse, mida ma saanud olen. Järgmine kord katsun pilti ka teha, seekord sai näljaste hord võitu.
Zoozi
Postitusi: 2992
Abikokk
2009-02-07 20:41:36
Aitäh, Eva, tänu Sulle ma leidsin mitu huvitavat raamatut. Kes teab kui kaua nad oleksid veel kapis seisnud :) Täna tegin soomekeelsest sarjast Helpot Herkut "Piirat,piirakat,voileivät" pohla-apelsinikooki. Väga lihtne ja tõesti väga maitsev :) POHLA-APELSINIPIRUKAS (puolukka-appelsiinipiiras) põhi: 2 dl nisujahu 75 g margariini või võid 1/2 dl suhkrut 1/4 tl soola 1 tl riivitud apelsinikoort 1 sl värskelt pressitud apelsini mahla täidis: 4 dl värskeid või külmutatud pohli 4 muna 3 dl 35% rõõska koort 1 dl apelsinimarmelaadi 1. Valmista põhjaainetest taigen, võib ka köögikombainis. 2. Kata u 24 cm läbimõõduga pirukavormi põhi ja ääred. Torka kahvliga augud ja pane u 15 minutiks külmutuskappi. Kata ääred fooliumiga, et ääred küpsemisel alla ei vajuks. 3. Eelküpseta põhi 200kraadi juures ahju allosas umbes 15 minutit. Eemalda foolium. 4. Kata koogipõhi pohladega. 5. Klopi munad, rõõsk koor ja apelsinimarmelaad omavahel läbi. Vala marjadele. 6. Tõsta vorm ahju tagasi ja küpseta veel umbes 30 minutit 200 kraadises ahjus. 7. Jahuta kook. 8. Paku kooki koos poolpehme jäätise või vahukoorega. (Aga on maitsev ka niisama)

Zoozi tegemised

Martiina
Postitusi: 939
Abikokk
2009-02-08 14:41:58
Uurisin, mis ma uurisin, aga pidin kahetsusega tunnistama, et võõrkeelseid kokaraamatuid meie majas ei leidu :( Seega, niikaua veel kui saab (ametlikult vist 15ndani), tegin ühe retsepti oma nüüd kõige vanemast kokaraamatust (mille hiljuti ostsin). Raamat: A. Rõuk "100 toitu õunast" (Ajakirja "Koduperenaine" tasuta kaasanne, nagu mainitud on) aastast 1938. Retseptiks sai Õuna-muretaigna pirukas, kuna kodused nõudsid õunakooki :) Valmistamine oli lihtne, kook maitses hea. Erinevalt retseptist lisasin õuntele ka kaneeli. Sellest ka veidi tumedam pirukasisu. Serveerisin koos riivitud šokolaadi ja jõhvikatega, mis sobisid väga hästi.
Zoozi
Postitusi: 2992
Abikokk
2009-02-09 19:25:41
Täna valmis soomekeelsest pirukaraamatust pidulik kanamaksapirukas. Kiidan ka seda pirukat :) PIDULIK KANAMAKSAPIRUKAS (Juhlapiiras broilerinmaksasta) põhi: 2 1/2 dl nisujahu 1/4 tl soola 125 g margariini või võid (kasutasin võid) 3 sl vett täidis: 400 g kanamaksa (mul oli 500 g külmutatud kanamaks, panin kõik) 4 shalottsibulat 200 g värskeid shampinjone (mul oli 250 g pakk, panin kõik) 1 sl võid 2 sl nisujahu 1 1/2 dl koort 1 dl puljongit (kana) 2 sl portveini (kasutasin Marsalat) 1 tl soola 1/2 tl musta pipart katteks: 1 dl emmentali vm sarnast juustu riivitult 1. Sega jahu, sool, kuubikuteks tükeldatud või köögikombainis ja sega puruseks.(?) 2. Lisa vesi ja sega kiiresti taignaks. Pane taigen kilesse ja pane vähemalt 30 minutiks. 3. Tükelda kanamaks väiksemateks tükkideks (u 3 tükiks). Koori ja haki sibul. Viiluta seened. 4. Prae kanamaks pannil võis küpseks. Tõsta maks pannilt ja prae sellel nüüd kergelt pruuniks sibul ja seened. 5. Pana kanamaks tagasi pannile sibula ja seente juurde. Sõelu juurde jahu ja sega ettevaatlikult. 6. Vala peale koor, puljong, portvein. Maitsesta soola ja pipraga. Lase täidisel mõni minut podiseda. Sega tasakesi, kuni segu on parajalt paks. 7. Rulli taigen õhukeseks ja pane u 24 cm x 30 cm ahjuvormi põhja ja äärtele. Torka kahvliga põhjale augukesed. Kata ääred fooliumiga. Lase taignal veel seista u 15 minutit külmas. 8. Küpseta põhja ahju alumises osas 200 kraadi juures 15-20 minutit. Eemalda foolium. 9. Kata pirukapõhi täidisega. Peale riputa riivjuustu. Küpseta 250 kraadi juures 10-15 minutit või kuni pirukas on pealt kaunilt kuldne. 10. Juurde paku lehtsalatit.

Zoozi tegemised

<< 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 >>