Võtame kokaraamatud kasutusse!

Eva
Postitusi: 771
Abikokk
2009-03-02 22:24:06
Selle kuu teema alla kvalifitseerub minul raamat "Vürtsid toidus" (Sylvia Danielsson), milles on nii isuäratavad toidud ja joogid, kuid mingil põhjusel ma pole siit mitte midagi kunagi teinud. Aeg-ajalt lihtsalt vaatan ja ahhetan. Mõned näited: - vürtsisuhkur - vürtsiküpsised - piparmündisuhkur - lahtine kõrvitsa- ja fetajuustupirukas röstitud apteegitilliga - besee piparmündi ja šokolaadiga - soe vürtsikakao - tomati-tarte - tüümianimesi - lavendlisüdamed - köömnekringlid - ja nii edasi... Sekka veel maitsetaimede tutvustusi. Ehk siis sellel kuul võtan miskit ette ja teen ka ära...

http://www.perenaine.ee/

Zoozi
Postitusi: 2992
Abikokk
2009-03-02 22:31:19
Eva:
Selle kuu teema alla kvalifitseerub minul raamat "Vürtsid toidus" (Sylvia Danielsson), milles on nii isuäratavad toidud ja joogid, kuid mingil põhjusel ma pole siit mitte midagi kunagi teinud. Aeg-ajalt lihtsalt vaatan ja ahhetan. Mõned näited: - vürtsisuhkur - vürtsiküpsised - piparmündisuhkur - lahtine kõrvitsa- ja fetajuustupirukas röstitud apteegitilliga - besee piparmündi ja šokolaadiga - soe vürtsikakao - tomati-tarte - tüümianimesi - lavendlisüdamed - köömnekringlid - ja nii edasi... Sekka veel maitsetaimede tutvustusi. Ehk siis sellel kuul võtan miskit ette ja teen ka ära...
Eva, ma oleks huvitatud lahtisest kõrvitsa- ja fetajuustupirukast röstitud apteegitilliga. Äkki viitsid mulle retsepti kribada. Mul ämm tõi megasuure kõrvitsa, seega otsin uut ja põnevat kõrvitsast. Tänan :)

Zoozi tegemised

Eva
Postitusi: 771
Abikokk
2009-03-02 23:08:56
Palun, Zoozi: Lahtine kõrvitsa-fetajuustupirukas 3,5 dl nisujahu 1,5 dl nisuidusid 100 g võid 1 dl kohupiimapastat 2 sl külma vett Täidis: 2 tl apteegitilliseemneid 350-400 g kooritud kõrvitsat 225 g fetajuustu 1 punane sibul 4 muna 3 dl piima 1 tl soola 1 vürtsimõõt värskelt jahvatatud musta pipart 200 g musti või rohelisi oliive Sega jahu, idud ja või. Lisa kohupiim ja vesi ning sõtku tainas. Lase tainal 1 tund külmikus seista. Rulli tainas lahti, pane suuremasse ahjuvormi (suurus on jäetud täpsustamata, fotol on pirukas tehtud tavalises lahtikäivas vormis, hästi kõrge ja ilus) põhja küpsetuspaber ja tõsta tainas vormi. Torgi kahvliga auklikuks ja küpseta fooliumiga kaetult u 12 min. 200-kraadises ahjus. Rösti apteegitilliseemned kuival pannil mõned minutid. Lõika kõrvits ja juust kuubikuteks, sibul õhukesteks viiludeks. Klopi vispliga segamini muna, piim, sool ja pipar ning 1 tl apteegitilliseemneid. Tõsta kõrvits, juust, sibul ja oliivid eelküpsetatud taina peale. Kalla üle munaseguga, küpseta 50 minutit (kraad on täpsustamata). Täidis muutub jahtudes kõvemaks. Puista peale ülejäänud apteegitill.

http://www.perenaine.ee/

Zoozi
Postitusi: 2992
Abikokk
2009-03-02 23:24:15
Tänan, Eva :)

Zoozi tegemised

Põrnikas
Postitusi: 435
Abikokk
2009-03-03 00:14:19
Eva:
Selle kuu teema alla kvalifitseerub minul raamat "Vürtsid toidus" (Sylvia Danielsson), milles on nii isuäratavad toidud ja joogid, kuid mingil põhjusel ma pole siit mitte midagi kunagi teinud. Aeg-ajalt lihtsalt vaatan ja ahhetan.
ma just nädalavahetusel tegin sealt raamatust marineeritud kalkunit. idee siis see, et küpsetatud ja lahtilõigatud liha jäetakse üleöö ühte marinaadi ning paar tundi enne serveerimist tõstetakse ümber teise marinaadi. Tulemus oli nii ja naa. Esimene marinaad, millesse liha tuli terveks ööks jätta, maitses täpselt retsepti järgi tehes üsna jubedalt, viskasin ära ja tegin uue (põhi probleemiks oli see, et retsept nõudis 4 spl soola, aga seda oli ilmselgelt liiga palju, teisel katsel panin vaid 1 spl), kuid teine marinaad oli päris mõnus ja lõpptulemus oli õnneks suurepärane. varem olen sellest raamatust teinud röstitud mandleid aniisiga, mis olid igati mõnusad. ja muidugi olen nõus, et tegu ääretult ilusa ja inspireeriva raamatuga, mida tuleks tunduvalt jõudsamalt kasuada..
Eva
Postitusi: 771
Abikokk
2009-03-05 11:48:11
Tegin ülalnimetatud raamatust vürtsiküpsiseid ingveriga. Teinekord paneksin pisut rohkem ingverit, pisut häiris sooda maitse (tekkis küsimus, kas selle võib asendada küpsetuspulbriga?), aga muidu olid mõnusad küpsised krõbistamiseks.

http://www.perenaine.ee/

Zoozi
Postitusi: 2992
Abikokk
2009-03-13 09:26:16
Tegin eile raamatust "Koogid. 1001 klassikalist retsepti kogu maailmas" põldmarja-juustukooki. Raamat on ilus ja ahvatlev, aga mulle eriti ei meeldi, sp olen seda ka väga vähe kasutanud. Häirib ainete kogused, nt 1,2 dl suhkrut, 3,6 dl jahu jne. No pole mul mõõdukannu, millel oleks peal nt 1,2 dl. Võtan siis umbes ja probleemi nagu poleks, aga mind see häirib ja sp kasutan teisi raamatuid rohkem. Ilmselt see ikkagi minu kiiks :D Aga kook tuli maitsev :)

Zoozi tegemised

Spiidi
Postitusi: 743
Abikokk
2009-03-13 11:04:59
Zoozi:
Tegin eile raamatust "Koogid. 1001 klassikalist retsepti kogu maailmas" põldmarja-juustukooki.
Palun retsepti :)

le D?ner

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-03-13 11:28:33
Spiidi:
Zoozi:
Tegin eile raamatust "Koogid. 1001 klassikalist retsepti kogu maailmas" põldmarja-juustukooki.
Palun retsepti :)
See raamat on Kristjanil olemas, lisasin retsepti siia.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Spiidi
Postitusi: 743
Abikokk
2009-03-13 12:03:41
Pille:
Spiidi:
Zoozi:
Tegin eile raamatust "Koogid. 1001 klassikalist retsepti kogu maailmas" põldmarja-juustukooki.
Palun retsepti :)
See raamat on Kristjanil olemas, lisasin retsepti siia.
Aitäh! :)

le D?ner

<< 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 >>