Võtame kokaraamatud kasutusse!

Frieda
Postitusi: 309
Abikokk
2009-03-15 13:19:19
Otsustasin, et minu puhul kvalifitseerub küll ilusalt inspireerivaks, aga ometi täiesti kasutamata raamatuks Angeelika Kangi "Maailma parimad magustoidud". Tegin sealt cr?me caramel'i.

Söömine on ainus töö, mis toidab

Zoozi
Postitusi: 2992
Abikokk
2009-03-15 13:39:01
Frieda, nii ilus pilt ja nii ahvatlev :)

Zoozi tegemised

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2009-03-16 20:15:31
Kõige ilusama stiiliga raamat mu köögiriiulis on Ruti Huimerindi "Salasahver". See ei ole küll päris kokaraamat, aga väikese vihikuna on lisatud ka 22 retsepti tegijate poolt. Lehitsesin seda, aga ei leidnud midagi, mida just praegu teha tahaks. Võtsin siis riiulilt järgmise Huimerindi raamatu "Koka kunst". Siin on tõesti toredad lood Andres Maimikult, kaunid vanaaegsed pildid, aga lisaks ka hulk valitud retsepte eestiaegsetest kokaraamatutest. Tõesti valitud - näiteks road nimedega Hiinlase pats, rammuleem jõuetutele, pikantne õlg (küpsetatud kilutriibud), sammaldatud või, mõnukurgid, erutav suupiste (koosneb peaasjalikult sibulast ja võist), supp joodavast viinast, veevullid, nõiad kohupiimaga, tipsikook (konjaki ja veiniga), jne. Valisin tegemiseks neegriküpsise: 150 g riivitud musta leiba. 1/2 veiniklaasitäit õunaveini, 125 g taimevõid, 100 g suhkrut, 2 muna, niisama palju tõugatud pähkleid, veidi kaneeli, riivitud sidrunikoor. Riivitud leib niisutatakse veiniga, taimevõi, suhkur ja munakollane hõõrutakse vahule, lisatakse kaneel, pähklid, sidrunikoor ja lõpuks klopitud munavalge. Siis täidetakse võiga määritud vorm massiga ja küpsetatakse tund aega ahjus. Vorm lüüakse välja ja serveeritakse puuviljamahlaga. Kasutasin poest ostetud riivleiba. Siis segasin margariini, munad ja suhkru kokku ja vahustades mõtlesin, et huvitav retsept, ma oleks ikka munavalged eraldi vahustanud ja lõpus sisse seganud. Pärast retsepti üle lugedes selgus, et muidugi oleksingi niimoodi pidanud tegema :/ Selline kõvemat sorti leivaküpsis kukkus välja. Täitsa huvitav, ainult et midagi oleks nagu puudu. Ma nüüd proovin seda süüa koos hapukoorega või pohladega. Või vaatan veel. Niisama tee kõrvale võis ka krõbistada.

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2009-03-16 21:08:29
Kunagi ostsin Londonist Kusuma Cooray raamatu "Burst of Flavor. The Fine Art of Cooking with Spices" muidugi soodsa hinna, aga ka huvitava teema ja ilusate piltide tõttu. Teinud ei ole sealt mitte kui midagi. Nüüd siis proovisin vürtsikat kana granaatõunamahlas. Lühidalt käis asi nii, et kana tükeldada sektoriteks, hõõruda sidrunimahla ja soolaga, seejärel panna tunniks marinaadi (sibul, küüslauk, vürtsköömned, kaneel, cayenne'i pipar ja must pipar). Seejärel praadida pannil õlis paprikat (pulbrit), selle sees kanatükid kergelt üle, kuni muutuvad punaseks, lisada lusikatäis tumedat pruuni suhkrut, valada peale ühest granaatõunast eraldatud mahl ja veidi Burgundia veini. Küpsetada ahjus. Vaatasin kohe, et vürtside kogused on pisut väiksed ja nii ta oligi. Ei läinud mul pannil midagi punaseks ja vürtsikas see toit kohe kindlasti ei olnud. Granaatõunamaitset ka ei olnud. Ühesõnaga - söödav, kuid mittemidagiütlev roog.

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Leenilii
Postitusi: 161
Abikokk
2009-03-17 14:47:21
Frieda:
Otsustasin, et minu puhul kvalifitseerub küll ilusalt inspireerivaks, aga ometi täiesti kasutamata raamatuks Angeelika Kangi "Maailma parimad magustoidud".
MUl täpselt sama lugu! Ja plaanisin selle kooskokkamise käigus kasutusse võtta ka. Sirvisin juba... aga ometi... ei ole veel teinud. Sihuke veider raamat, et süüa tahaks, aga tegema nii väga ei kutsu. Võib-olla sellepärast, et need pildid on niiii ahvatlevad, et kardan, et mul niikuinii ei tule midagi samaväärset välja. Ja kellele ikka meeldib ebaõnnestuda...?
Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2009-03-17 20:01:16
Leenilii:
Frieda:
Otsustasin, et minu puhul kvalifitseerub küll ilusalt inspireerivaks, aga ometi täiesti kasutamata raamatuks Angeelika Kangi "Maailma parimad magustoidud".
MUl täpselt sama lugu! Ja plaanisin selle kooskokkamise käigus kasutusse võtta ka. Sirvisin juba... aga ometi... ei ole veel teinud. Sihuke veider raamat, et süüa tahaks, aga tegema nii väga ei kutsu. Võib-olla sellepärast, et need pildid on niiii ahvatlevad, et kardan, et mul niikuinii ei tule midagi samaväärset välja. Ja kellele ikka meeldib ebaõnnestuda...?
Pole küll ise raamatut näinud, aga ehk on hoopis tekstis viga? Mind harilikult ilusad pildid julgustavad ja mittemidagiütlevad peletavad isegi hea retsepti juurest eemale. Aga kui retsept üle poole lehekülje enda alla võtab või ebaharilikult keeruliselt kirjeldatud on, ma harilikult teen nagu nutikas lutikas ja ütlen "ei lähe".

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Spiidi
Postitusi: 743
Abikokk
2009-03-17 20:43:14
Netcat:
Leenilii:
Frieda:
Otsustasin, et minu puhul kvalifitseerub küll ilusalt inspireerivaks, aga ometi täiesti kasutamata raamatuks Angeelika Kangi "Maailma parimad magustoidud".
MUl täpselt sama lugu! Ja plaanisin selle kooskokkamise käigus kasutusse võtta ka. Sirvisin juba... aga ometi... ei ole veel teinud. Sihuke veider raamat, et süüa tahaks, aga tegema nii väga ei kutsu. Võib-olla sellepärast, et need pildid on niiii ahvatlevad, et kardan, et mul niikuinii ei tule midagi samaväärset välja. Ja kellele ikka meeldib ebaõnnestuda...?
Pole küll ise raamatut näinud, aga ehk on hoopis tekstis viga? Mind harilikult ilusad pildid julgustavad ja mittemidagiütlevad peletavad isegi hea retsepti juurest eemale. Aga kui retsept üle poole lehekülje enda alla võtab või ebaharilikult keeruliselt kirjeldatud on, ma harilikult teen nagu nutikas lutikas ja ütlen "ei lähe".
Mulle vastupidi tundub, et selles raamatus on retsepte natuke tarbetult lihtsustatud. Sellise pealkirja ja sisuga raamatust ootaks just kõige audentsemaid klassikaliste magustoitude retsepte. Ja hea meelga ka nende magustoitude aja-/saamislugu.

le D?ner

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-03-18 17:25:36
Spiidi:
Netcat:
Leenilii:
MUl täpselt sama lugu! Ja plaanisin selle kooskokkamise käigus kasutusse võtta ka. Sirvisin juba... aga ometi... ei ole veel teinud. Sihuke veider raamat, et süüa tahaks, aga tegema nii väga ei kutsu. Võib-olla sellepärast, et need pildid on niiii ahvatlevad, et kardan, et mul niikuinii ei tule midagi samaväärset välja. Ja kellele ikka meeldib ebaõnnestuda...?
Pole küll ise raamatut näinud, aga ehk on hoopis tekstis viga? Mind harilikult ilusad pildid julgustavad ja mittemidagiütlevad peletavad isegi hea retsepti juurest eemale. Aga kui retsept üle poole lehekülje enda alla võtab või ebaharilikult keeruliselt kirjeldatud on, ma harilikult teen nagu nutikas lutikas ja ütlen "ei lähe".
Mulle vastupidi tundub, et selles raamatus on retsepte natuke tarbetult lihtsustatud. Sellise pealkirja ja sisuga raamatust ootaks just kõige audentsemaid klassikaliste magustoitude retsepte. Ja hea meelga ka nende magustoitude aja-/saamislugu.
Sellest A. Kangi raamatust on siin ka juttu..

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2009-03-18 17:59:21
Spiidi:
Netcat:
Leenilii:
MUl täpselt sama lugu! Ja plaanisin selle kooskokkamise käigus kasutusse võtta ka. Sirvisin juba... aga ometi... ei ole veel teinud. Sihuke veider raamat, et süüa tahaks, aga tegema nii väga ei kutsu. Võib-olla sellepärast, et need pildid on niiii ahvatlevad, et kardan, et mul niikuinii ei tule midagi samaväärset välja. Ja kellele ikka meeldib ebaõnnestuda...?
Pole küll ise raamatut näinud, aga ehk on hoopis tekstis viga? Mind harilikult ilusad pildid julgustavad ja mittemidagiütlevad peletavad isegi hea retsepti juurest eemale. Aga kui retsept üle poole lehekülje enda alla võtab või ebaharilikult keeruliselt kirjeldatud on, ma harilikult teen nagu nutikas lutikas ja ütlen "ei lähe".
Mulle vastupidi tundub, et selles raamatus on retsepte natuke tarbetult lihtsustatud. Sellise pealkirja ja sisuga raamatust ootaks just kõige audentsemaid klassikaliste magustoitude retsepte. Ja hea meelga ka nende magustoitude aja-/saamislugu.
Pealkirja vaadates küll, jah.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Kirsike
Postitusi: 1359
Abikokk
2009-03-29 19:36:38
Kuna alles uus siin, siis tahtsin ikkagi teie jaanuari kõige vanema kokaraamatu retsepti ära teha. Minul mingeid rariteete riiulis ei seisa, nõukaaegsed on kõige vanemad. Aga üks retsept on mul kirjutatud minu keskkooli-aegsesse retseptivihikusse, mis on pärit 1920ndate naiseajakirjast (enam ei mäleta kas Maret vms). Pole kunagi varem seda kooki teinud ja vahest (umbes 20 aasta jooksul :) ) olen ikka mõelnud, et võiks kunagi ära proovida. Tegemist on Inglise koogiga (enam-vähem kõige tavalisem mure keeks). Retsepti ei hakka vast kirjutama, sest tegu tõesti kõige tavalisema mureda keeksiga, ainult et kartulijahu ja nisujahu vaja panna võrdselt. Rosinatega koos panna taignasse 100 g purustatud keedušokolaadi (sealt ka veidi tumedam toon).

Lindude toitmine

<< 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 >>