Võtame kokaraamatud kasutusse!

Ssille
Postitusi: 78
Kokaõpilane
2009-01-27 16:25:59
Kuigi teema on mulle vägagi südamelähedane, sain aega kaasa lüüa alles täna. Minul on raamatuks 1966. a ilmunud "Valik toiduretsepte". Koogil, mille ma tegin (karamellkook), ei olnud tegelikult midagi viga, kuid koogi nime lugedes ootasin midagi enamat, aga see on juba minu viga, et mul olid liiga kõrged ootused. Kook oli natuke kuiv. Kui lõigata pooleks, immutada, panna vahele kohupiimakreemi ja valada peale karamellkastet, oleks kindlasti väga hea. Kook oli keeksilaadne. Tegelikult tegin ma ühe asja valesti, jätsin tähele panemata, et munavalged tuli vahustada tugevaks vahuks, need läksid mul küll koos munakollastega margariiniga vahustuma.
Pinnu
Postitusi: 102
Abikokk
2009-01-28 22:29:35
Raamatu nimeks on Tulus majapidamise ja kokaraamat - Lihtsad, odavad, maitsvad toidud ja ka piduroad. "Küpsetatud õunarattad" Suured muredad õunad saavad kooritud, sõrmepaksusteks ratasteks lõigatud, seemnekoda (süda) välja torgatud ja rikkalikult suhkruga ülepuistatult seisma jäetud. Siis segatakse klaasitäis piima, 10 loodi nisujahu, 3 munakollast, näputäis soola ja 2 lusikatäit suhkurt taignaks kokku, segatakse vahule löödud munavalged sinna sekka, kastetakse õunarattad sisse ja küpsetatakse nad rasva sees mõlemilt poolt ilusaks pruuniks. Suhkru ja kaneeliga üle puistatultantakse nad soojalt lauale. Valmistamine oli kerge. Ainus probleem oli minu jaoks "10 loodi", seega panin tunde järgi. Tuli selline väikeste pannkookide tegemise taina moodi taigen. Kuna õunte kogust polnud mainitud võtsin 3 suurt Jonagoldi õuna. Nendest jäi puudu ehk siis tainast jäi üle. Tegin siis lisaks nn pontšikuid ka. Magusroog ise nägi välja nagu pannkook ja seal sees oli siis üllatuseks õun. Iseenesest väga maitsev. Õun oli veide pehmemaks läinud ja soe ja tainas piisavalt krõbedaks küpsenud. Kes viitsib, siis tasub proovida.
Eva
Postitusi: 771
Abikokk
2009-02-01 15:43:10
Suur tänu kõigile kaasalööjatele! Vanade kokaraamatute teema jääb endiselt avatuks ja seisuga 15.02 selles osalenute vahel loosime välja "Keskaja köögi" raamatud (vt selles postituses minu varasem info). Kuulutan veebruarikuuks välja teema "Mitte-eestikeelsed kokaraamatud" ehk siis palun tolm pühkida nendelt välismaa keeles kirjutatud kokaraamatutelt, mis teil kodus riiulisse seisma on jäänud. Endal on neid virnas nii hiina, india, prantsuse köögi kui taimetoidu teemalisi.

http://www.perenaine.ee/

Eva
Postitusi: 771
Abikokk
2009-02-02 19:42:47
Tegin ühe plaanivälise kokaraamatu kasutuselevõtu - raamaturiiulis on Virpi Raipala-Cormieri "Frantsila talu köök" kus on igasugu huvitavaid taimetoiduretsepte. Minu jaoks kohati äärmuslikud, kuna ta ei kasuta muna ega juustu ja kohati on raske toidust ettekujutust saada, sest fotosid pole. Tänane retseptikatsetus - odra-punase peedi vorm - õnnestus kenasti ja jagan teiegagi retsepti, sest see oli hea vaheldus tavapärastele toitudele. Odra-punase peedi vorm 1 dl mandleid 4 peeti 2 porgandit 6 dl keedetud odrakruupe 1 dl hapukoort 1 dl tükeldatud marineeritud kurki köömneid, salveid, ürdisoola Mandlid tükeldada. Juurvili riivida. Kuumutada juurvili ja pähklid kergelt õlis, sega juurde oder. Lisada koor, kurk ja maitseained. Segada segi ja kallata ahjuvormi - küpseta 200 kraadises ahjus 30 minutit. Mina serveerisin parmesani juustuga.

http://www.perenaine.ee/

Zoozi
Postitusi: 2992
Abikokk
2009-02-03 09:26:50
Vaatasin oma nö välismaised kokaraamatud üle, mida pole muidu välja võtnud, kui ainult tolmu pühkimiseks. Palju neid polnudki - mõned nõukaaegsed venekeelsed (bulgaaria köök, kubani köök, pitsad, kodused küpsetised ....) ja siis soomekeelsed (toidud savipotis, hakklihatoidud, peoroad, küpsetised....) Ma küll mõistan vene keelt, aga kuidagi ei inspireeri need kokaraamatud mind. Seega ilmselt teen midagi soomekeelsetest. Pean neid ennem lähemalt uurima :)

Zoozi tegemised

Frieda
Postitusi: 309
Abikokk
2009-02-03 10:48:17
Täiesti uskumatu, aga ma ei leidnud oma kodust mitte ühtegi võõrkeelset kokaraamatut! :o Maal ilmselt peaks ikka midagi olema, aga kes teab, millal ma jälle sinna satun...

Söömine on ainus töö, mis toidab

Eva
Postitusi: 771
Abikokk
2009-02-03 12:00:55
Frieda:
Täiesti uskumatu, aga ma ei leidnud oma kodust mitte ühtegi võõrkeelset kokaraamatut! :o Maal ilmselt peaks ikka midagi olema, aga kes teab, millal ma jälle sinna satun...
Frieda, oled sellegipoolest teretulnud mõnel teisel teemal antud teemas kaasa lööma (vt ka minu viimast postitust) :)

http://www.perenaine.ee/

Leoola
Postitusi: 634
Abikokk
2009-02-03 12:19:39
mul on ka ainult üks võõrkeelne kokaraamat, portugali keelne sushiraamat. ostsin piltide pärast. huvitav, kas mu niisama tehtud sushid lähevad sinna arvesse :P ja vanad kokaraamatud on kolimise tõttu kõik kastidesse ära pakitud :(
Eva
Postitusi: 771
Abikokk
2009-02-03 12:38:28
Leoola:
mul on ka ainult üks võõrkeelne kokaraamat, portugali keelne sushiraamat. ostsin piltide pärast. huvitav, kas mu niisama tehtud sushid lähevad sinna arvesse :P
Miks mitte, inspiratsiooni saamine läheb kindlasti arvesse!

http://www.perenaine.ee/

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2009-02-03 13:00:52
Kas veebruarikuu teema jaoks tuleb omaette lõim või läheb siinsamas edasi?

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 >>