pelmeenid, vareenikud, ravioolid jms

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2010-03-08 18:43:28
Ullike:
Ah, Seenekas - ära pane tähelegi. Meessool on sõnad rangelt arvel...(tean seda tunnet) :)
Tulid kiidusõnad, tulid...umbes ülejärgmine päev. Väga huvitavad sealjuures. "Oleksin hea meelega seda pelmeenisuppi järgmine päev ka söönud, nii hea oli, aga sul oli juba uus toit." Blää, ei jätkunud teiseks päevaks kahele, sõin ise lõunaks ära.:D Lisan paar pilti pelmeeniteost.
Kätrin
Postitusi: 1053
Abikokk
2010-03-08 20:00:33
Seenekal on nii ilusad ümmargused pelmeeninupsud. Minu omad läksid kõik pealt lössi, sest kui rullisin, oli täidist nii palju, et pelmeenid läksid vastu lauda. Või panete te sinna vormi äärealla miskid jalad, et see lauast kõrgem oleks?

Kätrini kokkamispäevik

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2010-03-09 10:22:23
Minu vormil olid jalad juba ostes all. Sellised ca sentimeetripikkused. Tuppervare vormil pidid ka silikoonist libisemisevastased "nupsud" olema jalgade all. Mõtlesin ise ka sellised liimida, aga rullides ei nihkunud nendetagi kuhugi. Mul on metallvorm, pole maailma parima kvaliteediga, aga täiesti asjalik. Täidist tuleb tõepoolest üsna napilt panna.
Ullike
Postitusi: 335
Abikokk
2010-03-10 11:57:33
Seenekas:
Minu vormil olid jalad juba ostes all. Sellised ca sentimeetripikkused. Tuppervare vormil pidid ka silikoonist libisemisevastased "nupsud" olema jalgade all. Mõtlesin ise ka sellised liimida, aga rullides ei nihkunud nendetagi kuhugi. Mul on metallvorm, pole maailma parima kvaliteediga, aga täiesti asjalik. Täidist tuleb tõepoolest üsna napilt panna.
Täidist läheb sinna jah napilt - aga ime kombel pärast pelmeenis ei tundugi nii napilt olevat. :P Müstika!

Söömine on ainuke töö, mis toidab

Saunakas
Postitusi: 13
Kokaõpilane
2010-05-12 09:34:21
Ise küsin, ise vastan:) Proovisin järgi teha pelmeenid täistera nisujahust ja väga maitsvad tulid. Seega teostatav.
Saunakas:
Võibolla rumal küsimus, aga kas pelmeenitainast võib teha ka mõne muu jahuga (nt täisterajahuga), võib saab ainult valge nisujahuga?
Karnivoor
Postitusi: 168
Abikokk
2011-04-21 00:01:57
Ma sain kuulsast Balti jaama turu putkast ka lõpuks oma pelmeenivormi ostetud ja prooviks kohe üks pelmeenitegu ka! Tegime kahte sorti pelmeene - kukeseentega (Anni Arro retseptist inspireerituna sõime salvei-küüslaugu võiga) ja metssea hakklihaga (klassikalised lisandid). No rohkem küll poest pelmeene ei osta :)
Enely
Postitusi: 235
Abikokk
2012-05-25 10:40:40
Selline naljakas küsimus, et kes nisujahu ei tarbi, kas on võimalik teha pelmeene nii, et asendada kasvõi osa nisujahust mõne muu jahuga?

Ega söömisel pole jõudu vaja, lased aga hammastel naks-naks käia

Blondie
Postitusi: 459
Abikokk
2012-05-25 14:59:57
Enely:
Selline naljakas küsimus, et kes nisujahu ei tarbi, kas on võimalik teha pelmeene nii, et asendada kasvõi osa nisujahust mõne muu jahuga?
Peaks saama küll, seal ei ole ju nisujahule iseloomulikud kerkimisomadused olulised.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-05-25 15:02:18
Enely:
Selline naljakas küsimus, et kes nisujahu ei tarbi, kas on võimalik teha pelmeene nii, et asendada kasvõi osa nisujahust mõne muu jahuga?
Saunakas kasutas täisteranisujahu.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Enely
Postitusi: 235
Abikokk
2012-05-26 00:22:56
Tänan, eks katsetan :)

Ega söömisel pole jõudu vaja, lased aga hammastel naks-naks käia

<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 >>