Ullike

Postitusi: 330

Tiitel: Abikokk

RETSEPTID

Viimased postitused

2013-12-02 13:06:59
Pille:
Ullike:
Tere üle pika aja! Üle tõesti pika aja sisse logides avastasin, et ma ei pääse kuskilt kaudu foorumisse. No puudub selline pealkirigi. Viimaks - läbi nami-uudiste ja kooskokkamise teema sain alles siia. Kas tegu on mingi kala-kotermanniga või nüüd nii ongi?
Ullike, kas Sul ekraani paremal ülanurgas ei ole Foorumi nuppu? Ekraani ülaosas peaks olema loetelu: Uudised Retseptid Kokandussõnastik Hüva nõu Külalisteraamat Kes Foorum
Pille - vastus tuleb küll pool aastat hiljem, aga probleem on endine. Mul lõpevad pealkirjad Kes'i juures ära. Tegemist siis Linuxiga - kas äkki asi selles?
2013-05-16 18:15:38
Tere üle pika aja! Üle tõesti pika aja sisse logides avastasin, et ma ei pääse kuskilt kaudu foorumisse. No puudub selline pealkirigi. Viimaks - läbi nami-uudiste ja kooskokkamise teema sain alles siia. Kas tegu on mingi kala-kotermanniga või nüüd nii ongi?
2013-03-19 19:28:16
Tegin oma esimese ja viimase visiidi kohvikusse (?) Nikolai - Gonsiori tänaval. Nad reklaamivad end kui pirukakohvikut - menüüs soolased ja magusad pirukad. No täna keset päeva igatahes polnud seal pirukapoegagi. Järgmise tunni pärast lubati magusaid pirukaid. Kuna kõht oli tühi, siis sai tellitud kreeka salatit. APPI! Midagi nii rõvedat pole veel keegi osanud värskest kraamist teha. Iseenesest oli kõik ok - aga salatile oli kallatud vähemalt pool detsi puhast äädikat. Minu magu vaeseke - põleb siiani. Ja mis oli veel imelik: paik, milles põhimenüü sisaldab tainast tehtud tooteid ei pakuta isegi mitte viilu leiba, omaküpsetatud värskest saiast rääkimata. Mäletan Haapsalu pitsakoha külastust, kus tellides pastat ja küsides kõrvale saia - küpsetas kokk kohe kiirelt paar pitsapõhja ja need sobisid pasta juurde oivaliselt. Nii et Nikolai hiilgas negatiivselt nii menüü, kvaliteedi kui ka kliendisõbralikkuse poolest.
2012-10-22 21:53:19
Minu kirg on reisidelt "igasugu imelikke köögividinaid" tuua. Hiljutine Türgi reis lisas imelike asjade kogusse: 1) küüslauguriivi. Olen kasutanud ja leidsin, et asi on oluliselt parem kui küüslaugupress. Mingil mulle arusaamatul põhjusel ei jää selles riivis sellist massi küüslaugukesta järgi, mille puhastamisega vaeva on. Ehk teisisõnu - riivi on parem puhtaks pesta. Ah ja - ka moosis haudunud ingver sai sellega lõpuni kasutatud. Tavalise riiviga võrreldes pole küüned ohustatud. 2) pikk - üle panni pandav (36cm) riiv. Olen sellist ühe sõbranna soovil juba paar aastat otsinud, aga kahjuks seni tulutult. Uus ost veel nii värske, et ise pole katsetanud, kuid põhimõte siis, et paned üle panni/poti ja riivid otse valmistatava toidu sisse. 3) suur kaanega kopsik nimega "teesõel", mille ma ostsin marinaadi maitseainete jaoks. Hea, praktiline ja lollilt odav. 4) teekannu "siil" - ehk omalaadne sõel, mis asetetakse teekannu tila ette (kannu sees) - ei kalla teepuru välja. Proovimata - kodune kange tee kann on sõelaga. Ootan sünnipäeva - siis tuleb kasutusele suur kann, millel sõela pole.
2012-10-13 21:19:00
Aitäh Pille! Muidu loen siin, et nüüd hakkan kohe surema või olen homme alzheimeris. :D Tegelikult - neid ohukuulutajaid on ikka igas asjas nii palju (toidud, kosmeetika jpm), et mul hakkab järjest enam kinnistuma arusaam: elu ongi ohtlik tegevus! Ja muide - mu ema ei söönud kogu oma elu jooksul ühtki rohelist tomatit - ja ometi suri just alzheimerisse. Nii, et kui ikka on ette nähtud, siis enese hoidmine (emal küll tahtmatu siinses kontekstis)ei aita.