pelmeenid, vareenikud, ravioolid jms

Kajakas
Postitusi: 237
Abikokk
2010-02-13 09:28:31
ikka toorega jah, ja kui lisad täidisesse pisut vett, tulevad head mahlased :)

proua söögisõltlane

Mari-Liis
Postitusi: 593
Abikokk
2010-02-13 13:20:58
Oijah, peab ikka ka vormi minema ostma.Isutate siin.Eks paistab, mis see hind siis nüüd on :)

Siit nurgast ja sealt nurgast

Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2010-02-14 15:20:56
Raporteerin edusammudest ja edututest sammudest. Sain ise ka aru, et kui ükski retsept hakkliha praadimist ette ei näe siis pole mõtet selle üle muretseda. Küll aga läksin veidi alt pelmeenivormi täistoppimisega - sinna augukestesse mahub täidist ikka imevähe. Tulemuseks olid osad veidi lõhkised ja lömmis pelmeenid. Teise osa tegin käsitsi ja tulemus oli parem. Lisaboonuseks see, et Hiina uue aasta algust tähistatakse ka pelmeenide tegemisega. Pelmeenid sümboliseerivad tulevast rikkust. Minul oli ajastus juhuslik ja sain tähendusest alles hiljem teada.
Saunakas
Postitusi: 13
Kokaõpilane
2010-02-15 14:35:31
Võibolla rumal küsimus, aga kas pelmeenitainast võib teha ka mõne muu jahuga (nt täisterajahuga), võib saab ainult valge nisujahuga?
Erx
Postitusi: 75
Kokaõpilane
2010-02-15 16:25:33
pelmeeni ja ravioolivormidest: sellised on täitsa olemas ja poodides saadaval: http://www1.tescoma.com/it/scripts/katalog.php?gid=4050010000&id=630880
Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2010-02-15 18:21:27
Erx, ma ostsin ka vaimustunult ühe sellise vormikese, neid oli Nõmme ja Hiiu vahel asuvas Superboxis mitme suuruse ja kujuga. Kasutanud veel pole, aga kuna see mul köögiletil seisis, siis hakkas mees uurima, et mismoodi sellega neid pirukaid ikkagi teha. Ja ma jäingi mõtlema- tõsi - kas peaks vastava suurusega kõigepealt taignakettad välja lõikama, siis täitma ja siis kinni vajutama? Tundub töömahukas, lihtsam on siis kas päris käsitsi, klaasiga või taignanoaga teha. Selle vormiga jääb piruka või pelmeeni äär muidugi ilusam.
Kätrin
Postitusi: 1053
Abikokk
2010-02-15 19:53:00
Seenekas:
Erx, ma ostsin ka vaimustunult ühe sellise vormikese, neid oli Nõmme ja Hiiu vahel asuvas Superboxis mitme suuruse ja kujuga. Kasutanud veel pole, aga kuna see mul köögiletil seisis, siis hakkas mees uurima, et mismoodi sellega neid pirukaid ikkagi teha. Ja ma jäingi mõtlema- tõsi - kas peaks vastava suurusega kõigepealt taignakettad välja lõikama, siis täitma ja siis kinni vajutama? Tundub töömahukas, lihtsam on siis kas päris käsitsi, klaasiga või taignanoaga teha. Selle vormiga jääb piruka või pelmeeni äär muidugi ilusam.
Tavaliselt on need vormid kahepoolsed - ühel pool ringikujuline äär/lõikur, millega tainast õige suurusega ketta saab vajutada, siis teiselepoole tõsta, täidis sisse ja kinni. Endalgi plaanis selline osta, sest selle baltijaamaturu vormiga saab täidist kolevähe sinna sisse panna.

Kätrini kokkamispäevik

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2010-02-16 10:54:38
Minu vormi teise poolega lõigata ei saa, siis lõikaks ta taignaketta keskelt pooleks...:(
Erx
Postitusi: 75
Kokaõpilane
2010-02-16 15:04:26
Nende Tescoma omadega igatahes saab küll tagumise poolega välja lõigata ja siis "hammastega" poolega kokku vajutada.
Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2010-02-16 18:50:51
Paistsid pildi peal kobedamad välja, kui see minu oma. See on ilmselt miski Hiina toode ja nind oli vist alla 10 krooni, poes tundus põnev ja siis tundus kõik loogiline...Eks kunagi proovib ära.
<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 >>