pelmeenid, vareenikud, ravioolid jms

Berit
Postitusi: 391
Abikokk
2010-02-16 19:17:18
Saunakas:
Võibolla rumal küsimus, aga kas pelmeenitainast võib teha ka mõne muu jahuga (nt täisterajahuga), võib saab ainult valge nisujahuga?
tahaks ka teada..
Zoozi
Postitusi: 2992
Abikokk
2010-02-16 23:25:19
Berit:
Saunakas:
Võibolla rumal küsimus, aga kas pelmeenitainast võib teha ka mõne muu jahuga (nt täisterajahuga), võib saab ainult valge nisujahuga?
tahaks ka teada..
Raamatus "Vene köök" on tatrajahu ja nisujahuga pelmeenitainas.Ise ei ole veel proovinud. 200ml vett 1muna 1tl soola 100g tatrajahu 400g nisujahu

Zoozi tegemised

Ullike
Postitusi: 335
Abikokk
2010-02-17 07:17:01
Erx:
pelmeeni ja ravioolivormidest: sellised on täitsa olemas ja poodides saadaval: http://www1.tescoma.com/it/scripts/katalog.php?gid=4050010000&id=630880
Mul on need olemas. Komplektis väiksest suureni. Kui suuri lihapirukaid nendega veel kuidagi kannatab teah, siis pelmeenitegu sellisega võtab küll aastaid - no katsu sa 200 tk ükshaaval teha. Seepärast pean seda ümmargust plaati aukudega (kehv kirjeldus minu uuele pelmeenivormile :)) ikka väga tõhusaks pelmeenivormiks. Ühe teoga 36 tk, suure koguse tegemiseks ei läinud poolt tundigi.

Söömine on ainuke töö, mis toidab

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2010-02-17 13:00:34
Käisin eile Keilas Rõõmu kaubamajas ja seal oli mitte selliste kuusnurksete aukudega vaid nende pirukavormi ühe poole moodi sakiliste servadega aukudega pelmeenivorme. Hinda täpselt ei mäleta, kas alla või üle saja ja nelja-viit värvi. Augud olid üsna mõistliku suurusega, ühesõnaga suuremad kui need kuusnurksed.
Kirsike
Postitusi: 1359
Abikokk
2010-03-03 21:06:01
Zoozi:
Raamatus "Vene köök" on tatrajahu ja nisujahuga pelmeenitainas.Ise ei ole veel proovinud. 200ml vett 1muna 1tl soola 100g tatrajahu 400g nisujahu
Ma proovisin täna selle taignaga, no ikka väga kõva taigen tuli ja jube raske oli õhukeseks saada ja päris õhukeseks ei saanudki. Mul esimene pelmeenitegu kah, ega ma ei teagi, kui kerge/raske see rullimine olema peaks. Jube tüütu oli neid vormist kätte saada kah. Maitsesid muidugi hästi. Vormi ostsin eelmisel nädalal keskturult, 40 kr maksis.

Lindude toitmine

Zoozi
Postitusi: 2992
Abikokk
2010-03-04 07:57:54
Kirsike:
Zoozi:
Raamatus "Vene köök" on tatrajahu ja nisujahuga pelmeenitainas.Ise ei ole veel proovinud. 200ml vett 1muna 1tl soola 100g tatrajahu 400g nisujahu
Ma proovisin täna selle taignaga, no ikka väga kõva taigen tuli ja jube raske oli õhukeseks saada ja päris õhukeseks ei saanudki. Mul esimene pelmeenitegu kah, ega ma ei teagi, kui kerge/raske see rullimine olema peaks. Jube tüütu oli neid vormist kätte saada kah. Maitsesid muidugi hästi. Vormi ostsin eelmisel nädalal keskturult, 40 kr maksis.
Ma ise ei ole veel jõudnud proovida,aga ehk sai jahu palju?

Zoozi tegemised

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2010-03-04 10:37:07
Minu esimene pelmeenitegu sai ka lõpuks teoks. Taigna tegin hapupiimaga ja sisu kalkuni hakklihaga. Ühesõnaga ainetest, mida kodus oli. Natuke hätta jäin tainaservade uuesti rullimisega, see ülejäänud tainas oli selline sitke ja olin veidi tüdinenud ka juba. Pealegi oli kodus hakkliha u. 800 grammi ja täidis sai ühel hetkel lihtsalt otsa. Lisan siia täidise retsepti, valmistasin selle ühe soomekeelse kokaraamatu vontonide täidise ainetel retsepti veidi kohandades. 800 g hakkliha 2 keskmist sibulat u. 10 cm pikkune jupp porru valget osa ja sama pikk jupp rohelist u. 150 g hiina kapsast sojakastet ketjap manist 2 tl punast palsamiäädikat 2 tl suhkrut 1 tl soola purustatud musta pipart 2 tl seesamiõli Sibul, porru, hiina kapsas hakkida hästi peeneks (mina kasutasin köögikombaini), segada kõik hakklihaga kokku ja maitsestada. Originaalretseptis käis täidise hulka ka krevette hakituna, bambusevõrseid ja tegu oli sealihaga, kuid selle proovin ära teine kord. Kahjuks pean ütlema, et mehele pelmeenid küll maitsesid, aga kiitusega oli kitsi. Ütles, et ta ei mäletavat enam, kuidas poepelmeenid maitsevad ja ei oska sellepärast hinnata, kas minu tehtud on paremad või mitte: :D Juurde võttis küll ja minu meelest oli vahe mitte ainult silmnähtav vaid ka tõsiselt tuntav. Aga noh-jahh...
Ullike
Postitusi: 335
Abikokk
2010-03-04 13:53:20
Seenekas:
Minu esimene pelmeenitegu sai ka lõpuks teoks. Taigna tegin hapupiimaga ja sisu kalkuni hakklihaga. Ühesõnaga ainetest, mida kodus oli. Natuke hätta jäin tainaservade uuesti rullimisega, see ülejäänud tainas oli selline sitke ja olin veidi tüdinenud ka juba. Pealegi oli kodus hakkliha u. 800 grammi ja täidis sai ühel hetkel lihtsalt otsa. Lisan siia täidise retsepti, valmistasin selle ühe soomekeelse kokaraamatu vontonide täidise ainetel retsepti veidi kohandades. 800 g hakkliha 2 keskmist sibulat u. 10 cm pikkune jupp porru valget osa ja sama pikk jupp rohelist u. 150 g hiina kapsast sojakastet ketjap manist 2 tl punast palsamiäädikat 2 tl suhkrut 1 tl soola purustatud musta pipart 2 tl seesamiõli Sibul, porru, hiina kapsas hakkida hästi peeneks (mina kasutasin köögikombaini), segada kõik hakklihaga kokku ja maitsestada. Originaalretseptis käis täidise hulka ka krevette hakituna, bambusevõrseid ja tegu oli sealihaga, kuid selle proovin ära teine kord. Kahjuks pean ütlema, et mehele pelmeenid küll maitsesid, aga kiitusega oli kitsi. Ütles, et ta ei mäletavat enam, kuidas poepelmeenid maitsevad ja ei oska sellepärast hinnata, kas minu tehtud on paremad või mitte: :D Juurde võttis küll ja minu meelest oli vahe mitte ainult silmnähtav vaid ka tõsiselt tuntav. Aga noh-jahh...
Ah, Seenekas - ära pane tähelegi. Meessool on sõnad rangelt arvel...(tean seda tunnet) :)

Söömine on ainuke töö, mis toidab

Kirsike
Postitusi: 1359
Abikokk
2010-03-04 14:59:04
Zoozi:
Ma ise ei ole veel jõudnud proovida,aga ehk sai jahu palju?
Just lõpetasin uute pelmeenide tegemise ja seekord panin 300 g nisujahu. Kohe hoopis teine asi. Ilusti rullitav oli! Tavaliste nisujahust pelmeenide juurde ma vist niipea ei jõua :) Aga servad jäid küll uuesti rullimata, proovisin, aga ei tulnud välja ja lõin käega.

Lindude toitmine

Spiidi
Postitusi: 743
Abikokk
2010-03-04 15:10:21
Ullike:
Ah, Seenekas - ära pane tähelegi. Meessool on sõnad rangelt arvel...(tean seda tunnet) :)
Meessool on sõnad rangelt arvel - nii lahe väljend :)

le D?ner

<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 >>