Seened ja nende kasutamine köögis

Kärt
Postitusi: 503
Abikokk
2009-03-16 11:11:35
Mul on selline naljakas küsimus, et mul on sügavkülmas karp võiga praetud kukeseeni. Olen kuulnud, et need tuleks peale külmutamist ära tarvitada umbes paari kuu jooksul. Mul on nad seal seisnud juba 6 kuud, ei tea kas võin ära visata või maitsevad/kõlbavad nad veel ikka süüa?

Kahekesi Kalamaja köögis

Maris
Postitusi: 305
Abikokk
2009-03-16 11:33:05
Adonay:
Mul on selline naljakas küsimus, et mul on sügavkülmas karp võiga praetud kukeseeni. Olen kuulnud, et need tuleks peale külmutamist ära tarvitada umbes paari kuu jooksul. Mul on nad seal seisnud juba 6 kuud, ei tea kas võin ära visata või maitsevad/kõlbavad nad veel ikka süüa?
Kõlbavad ikka. Maitse on muidugi parem, kui on külmutamisest alates paari kuu jooksul ära tarvitatud, aga süüa kõlbavad küll. Mul on veel mitu-mitu karpi seeni, mis tarvitamist ootavad. Olen neid igal aastal julgelt kevadeni hoidnud ja mürgistust pole olnud. Nagunii kuumutad ju uuesti läbi.
Nipitiri
Postitusi: 959
Abikokk
2009-03-16 13:45:58
Adonay:
Mul on selline naljakas küsimus, et mul on sügavkülmas karp võiga praetud kukeseeni. Olen kuulnud, et need tuleks peale külmutamist ära tarvitada umbes paari kuu jooksul. Mul on nad seal seisnud juba 6 kuud, ei tea kas võin ära visata või maitsevad/kõlbavad nad veel ikka süüa?
Kõlbavad ikka. Saad kindlasti ka lõhnast aru, kui enam pole nii värsked, kui tahaks.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-07-11 21:58:44
Seenekas 11.7.2009:
Tegin uue teema, sest tavalisi kukeseeni kasvab meie metsas ainult ühes kohas ja seal pole neid olnud. Puravikke pole ka leidnud, kuid peaks aega näpistama ja ikka paarist teada kohast uurima. Küüni taga, kus nad tavaliselt kasvavad, pole ühtegi seent küll aga hulgaliselt viinamäetigusid. See-eest õnnestus koplist leida suur kännutäis kännumampleid, millest peaks nüüd midagi valmistama. Ilmselt saavad hommikuseks võileivakatteks. Nädal tagasi leidsin toredaid valgeid seeni ja suutsin määrata suureks tupplehikuks, mis on hea söögiseen värskelt. Mees alguses lubas vahele jätta, siis jälle mõtles ümber. Meie kurvastuseks olid tupplehikud ainult need kaks seent, mis tuppa tõin, ja veidi eemal kasvanud suht sama väljanägemisega olid KÕIK mingid muud mittesöödavad seened.
Tõstsin Seenekase postituse siia. Kes veel on tänavu midagi muud lisaks puravikele-kukeseentele saanud? Ma pole ise veel metsa jõudnud, ehk augustis..

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2009-07-20 14:20:11
Netis oli kirjas, et enokitake seeni võib igal viisil valmistada, aurutada, praadida, keeta, grillida, toorelt süüa jne. Kuna kukeseeni Kuressaares praegu ei olnud, siis mõtlesin neid enokisid proovida, millisele seenele nad maitselt kõige rohkem sarnanevad? Kastet annab teha?

Zap*

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-07-20 15:06:30
Zapxpxau:
Netis oli kirjas, et enokitake seeni võib igal viisil valmistada, aurutada, praadida, keeta, grillida, toorelt süüa jne. Kuna kukeseeni Kuressaares praegu ei olnud, siis mõtlesin neid enokisid proovida, millisele seenele nad maitselt kõige rohkem sarnanevad? Kastet annab teha?
No küll see Kuressaare on popp koht - kukeseeni pole, küll aga enokisid :) :) :) Meil oli eelmisel reedel suur jaapaniteemaline õhtusöök ja nt tempura tegemiseks kasutasime kukeseeni, sest ei osanud pealinnast kuskilt enokisid otsida :D Kastet ma ei teeks, enokide võlu on nende välimuses. Mina olen hautanud sake ja sojaga ning serveerinud kalafileega (ohoo, retsept puudu?!? Kohe asun viga parandama). Ühesõnaga - soovitan soojalt kimpudeks jätta ja mitte lõikuma ja kastmesse panema hakata.. Maitselt sinna šampinjonide kanti, st ei midagi väga tugevat või omapärast..

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Laaneoja
Postitusi: 3
Kokaõpilane
2009-07-24 13:52:03
Lisan ka siia. Uuel nädalal Tallinnas Setumaa kukeseened 90 eek kilo. Infot saab maili teel.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-08-03 09:22:19
Käisime eile metsas - peamiselt küll murakaid korjamas, aga saime ka täitsa arvestatava koguse seeni. Ühe kastme jagu erinevaid pilvikuid (fotol siis enne ja pärast kupatamist): Ja päris kena koguse kukeseeni. Nendest teen ühte salatit ning siis struudlit :P

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2009-08-03 16:40:15
Eile kohtasin metsas päris mitut pilvikut, aga ei korjanud ühtegi, sest ühed punased pilvikud kõlbavad süüa kupatatult ja teised värskelt, aga ma ei suuda ka surma ähvardusel ja nelja erinevat seeneraamatut abiks võttes nende vahel vahet teha.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Merilin
Postitusi: 953
Abikokk
2009-08-03 17:16:07
Netcat:
Eile kohtasin metsas päris mitut pilvikut, aga ei korjanud ühtegi, sest ühed punased pilvikud kõlbavad süüa kupatatult ja teised värskelt, aga ma ei suuda ka surma ähvardusel ja nelja erinevat seeneraamatut abiks võttes nende vahel vahet teha.
Meil on see nii lahendatud, et kõik lähevad kupatamisele :P Hiljem sügisel koos riisikatega.

Pisike ja Pisut Segi, teadagi...

<< 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 >>