Seened ja nende kasutamine köögis

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2009-08-17 14:29:44
Seenekatsetest seda, et eile leidsin maakodu lähedalt metsast kaks hiiglaslikku suurt sirmikut ja tõin ema kätte praadida. Määrasin need sellesama Kuulo Kalamehe raamatuga edukalt söödavateks suurteks sirmikuteks, ja hetkeks praadimise ajal lõhnasid nad üsna isuäratavalt, kuid peale praadimist lõhnasid ja maitsesid nad kibedalt ning keegi ei julgenud söömisega riskida, tuli ära visata. Kas me tegime midagi valesti (eemaldasin eoslehed ja suurema osa kuivast kübaranahast) või olid sirmikud lihtsalt liiga vanad? Kuidas sellest aru saada, et nad liiga vanad on, sest suur sirmik peabki ju suur olema? PS: "400 Eesti seent" väidab, et võitatikud on ainult tinglikult söödavad. Alles eile avastasin. Siiani olen neid ihaldusväärseks seeneks pidanud, korjanud ja ka söönud.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Merilin
Postitusi: 953
Abikokk
2009-08-17 15:02:02
Netcat:
PS: "400 Eesti seent" väidab, et võitatikud on ainult tinglikult söödavad. Alles eile avastasin. Siiani olen neid ihaldusväärseks seeneks pidanud, korjanud ja ka söönud.
Võitatiku taluvus oleneb inimesest - mina olen üks neist, kellel võitatik kõhu korralikult valutama paneb, kui teda rohkem kui paar tükki pannile on sattunud. Samas teised söövad ja ei valuta.

Pisike ja Pisut Segi, teadagi...

Mari-Liis
Postitusi: 593
Abikokk
2009-08-17 15:07:39
Hmm, ma olen ka kogu aeg võitatikuid söönud, teadmata, et nad tinglikult söödavad on. Pole kõht valutanud ega miski muu koht :)

Siit nurgast ja sealt nurgast

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2009-08-17 20:32:04
Kusjuures kuldmampel, (400 Eesti seent, 113) on samuti tinglikult söödav. Meil kasvab ühes rabaääres neid u. poole kilomeetri pikkuselt ja meetrilaiuse kolooniana juba aastaid. Fantastiline vaatepilt. Seega on kõik tingimused selle imeilusa seene korjamiseks täidetud, et ei või korjata inimtegevuse ja teede lähedalt. Minule seen maitseb, ei juhtu midagi, mees saab kõhuvalu. Seega ma neid ei korja. Kui aeg kätte jõuab, teen pilti ja jagan.
Profa
Postitusi: 722
Abikokk
2009-08-19 18:56:49
Nii, kuna ma peale kuuseriisika ja kollase võiseene muid seeni ise ei korja, on jõudnud pidu ka minu tänavasse, kuuseriisikad metsas olemas ja esimene söök tehtud. Kukeseeni minu kandis ei kasva, neid korjaks muidu ka. Igasugu muid seeni, nagu pilvikuid, männiriisikaid, lambatatikaid ja muid mulle tundmatuid kuid tõenäoliselt vägagi söödavaid - on juba palju, kuuseriisikaid veel tagasihoidlikult.

Profa köögipool

Kiilike
Postitusi: 1100
Abikokk
2009-08-19 22:39:03
kollaseid võiseeni on meil metsas juba nädala jagu võimalik korjata olnud, kukeseened tunduvad lõppema hakkavat ja kuuseriisikaid on väga vähe hetkel veel .. kuigi jah, iga põõsa taga on vähemalt üks seeneline :( Aa, kõikvõimalikke puravikke sain paar päeva tagasi. Tahtsin täna pohli korjama minna aga metsast tulin ära ämbritäie pilvikutega ja paari liitri männiriisikatega :) Pohlade järgi lähen homme :)

kiilikese köögikatsetused

Zoozi
Postitusi: 2992
Abikokk
2009-08-21 00:10:21
Minu tänane seenesaak oli 2 korvitäit erinevaid pilvikuid, 1 kuuseriisikas, 1 suur peotäis kukeseeni, 2 peotäit kitsemampleid ja 3 männiriisikat :)

Zoozi tegemised

Killukai
Postitusi: 15
Kokaõpilane
2009-08-21 13:24:26
Üleeile sai metsas kolatud umbes pool tundi ja saak oli üllatavalt suur. Sai nii marineeritud männiriisikaid, kuid ka kukeseeni võiga purki pistetud ning seene seljankat tehtud.
Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2009-08-22 22:50:45
Netcat:
Kas me tegime midagi valesti (eemaldasin eoslehed ja suurema osa kuivast kübaranahast) või olid sirmikud lihtsalt liiga vanad? Kuidas sellest aru saada, et nad liiga vanad on, sest suur sirmik peabki ju suur olema? .
Pole kunagi eoslehtesid ega kübaranahka eemaldanud. Suur sirmik on suur, kui ta on täis kasvanud, muidu selline kena nutt. Tavaliselt on sirmikukohtades piisavalt seenelisi, et ei oska kirjeldada vanaks lõinud seent muudmoodi kui usssitanuna. Mis on ka piisavalt haruldane. Surnud sirmik ehk vana sirmik ei meenuta midagi söödavat -nii väitis mu abikaas, kukkuvat lihtsalt jala ümber kokku vastikuks. Olid need ikka kindlasi sirmikud?
Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2009-08-23 10:31:19
Täiesti sirmikud. Kaardilugeja ligi saan, siis panen pildi ka üles. Ussitanud ei olnud, aga veidi kuivanud tundusid, jalg oli seest tühi.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

<< 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 >>