Seened ja nende kasutamine köögis

Tripsakas
Postitusi: 123
Abikokk
2008-09-16 08:53:51
Kollakas kukeseen ja lehter-kukeseen on meie peres juba aastaid tuntud. Tavaliselt jätavad inimesed need metsa. Lehter-kukeseeni leidub ohtralt Ida-Virumaal, Kuremäe tagustes metsades. Kollakaid kukeseeni korjan ka tavaliselt sealt.
Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2008-09-17 10:46:06
Vahepeal on mitu seenepäeva olnud, aga eile oli näha, et jahedam aeg on mõjunud ka seente kasvule. Leidsin ühest vanast kokaraamatust seente kuumsoolamise retsepti. Proovisin ära ja tundus päris tore. 1 kg seente kohta võtta 30-50 g soola 100 g vett, 1-2 g sidrunhapet. Esmalt kuumutada seeni tasasel tulel vähese veega, kuni hakkab eralduma seenemahl ja jätta 10-15 min. seisma, siis lisada sool, sidrunhape ja keeta 30 min. (mulle tundus see aeg liig pikana). Kuumalt purki ja sulgeda. Võib kasutada leotamata salatites jne. Soovi korral võib keetmise ajal lisada vürtsi,loorberit, nelki, tilli, sinepiseemneid, sõstra- ja kirsilehti. Tegin kuuseriisikatest ja eraldi võiseentest, mida küll eelnevalt kupatasin.
Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2008-09-23 17:03:51
Kahju, aga suurem seeneaeg paistab möödas olevat. Eelmine nädal leidsin meie kandis ebaharilikke safransirmikuid ja veel muud tavalist. Täna oli majaümbruses üsna kurb. Üht-teist kasvas, aga rääkida on ainult suurest hulgast imeilusatest soomusmamplitest, mis kahjuks söödavad pole, küll on aga nagu kuldmamplite väiksemad tedretähtedega vennad. Tuleb vist seenehooaeg kokku tõmmata. PS. Mees saabus just hobusega metsast ja vihjas kännumamplitele, mida oli ühes kohas näinud kõrvuti (!) viit suurt kännutäit. Nii et nii. Veel metsa!
Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2008-09-25 16:31:56
Kas olen ainuke, kes ikka peab veel metsas kolama? Täna leidsin külmaseeni (neil pole küll külmaga midagi pistmist), aga olid veidi vanad. Udulehtrikke on palju, kuid mulle nad ei maitsenud. Keetsin mõned ja lõhn oli tõepoolest spetsiifiline, nagu seeneraamat lubas. Maitse ka. Muu ikka tavaline (kuusekad ja võiseened), ent võrreldes paari nädala tagusega nagu eriti kehval seeneaastal.
Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2008-09-25 16:40:44
kuna ma töö pärast sattusin täna alam-alpide lähedusse, siis võtsin metsatuuri ette, saak oli nii pool korvitäit- kukekad, kuusekad, sirmikud, tindikud.
Maris
Postitusi: 305
Abikokk
2008-09-25 17:21:02
Tänane öö lõpetas ametlikult seeneaasta. Ma ei suuda uskuda, et alles september, aga juba seeneaeg läbi. Siiski olen sel aastal soolanud, marineerinud, praadinud, külmutanud ja pirukaid teinud. Seeni oli piisavalt, nii et mina pidin end seenesõltlaseks tunnistama :)
Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2008-09-25 19:21:32
Mann - mida sa teed tindikutest? Olen marineerinud, praadinud ja teinud suppi. Tänavu kahjuks neid siin tavalistes kohtades ei kasvanud, aga muidu on palju olnud. Tindikutest kasvavad ainult väikesed liigid, mis ei kõlba süüa, aga on väga ilusad mõne päeva jooksul jälgida. Ma lubasin täna mehele, et seeneaasta on nüüd lõppenud, aga ei usu ise ka seda lubadust pidavat.
Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2008-09-25 19:46:24
Tindikuid korjan vaid nõnnapalju kui samal päeval söögiks vaja. Mu lemmik on praetud variant või, sibula, küüslaugu, peterselliga ja siis hapukoorest-vahukoorest kaste peale.
Kuts
Postitusi: 55
Kokaõpilane
2008-09-26 14:55:20
nädalavahetusel korjasin hobuheinikuid, kuuse- ja tõmmuriisikaid, pilvikuid ja kukeseeni Noarootsist. kukeseentest proovisin ka seda Oma Maitse seenepirukat lehttainal, väga mõnus oli (foto):
Kuts
Postitusi: 55
Kokaõpilane
2008-09-27 20:05:55
seeni jätkus ka sellesse nädalavahetusse - lehter-kukeseened ja mõned vanemad kuuseriisikad ja võiseened. hetkel ongi seene-kapsapirukas ahjus :)
<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 >>