"rumalad küsimused"

Kodukana
Postitusi: 78
Kokaõpilane
2015-10-07 20:58:53

Tädi kunagi rääkis, et aedoad/türgioad (need peenikesed kollased oad) on toorelt mürgised ning tema kui keedab oad ära, kallab vee ära ja loputab veel oad üle, et muidu ei saavat mürgist lahti. Kas vastab tõele, et oad on mürgised ja kas neist on võimalik mürgitust saada?

Kodukana
Postitusi: 78
Kokaõpilane
2015-10-07 21:14:13

Teine rumal küsimus veel. Tänavu tulid öökülmad enne peale kui kõvitsad valmis said. On peale vaadates aru saada, et toored veel - koor on õrn ning värv vale. Kas sellised kõrvitsad ka toiduks kõlbavad? Samuti on mul üks muskaatkõrvits, mis on täiesti tumeroheline, kuigi paki peal on pilt oranz. Sama küsimus: kas kõlbab söögiks kasutada?

Petu
Postitusi: 175
Abikokk
2015-10-08 08:02:03

Teinekord selgub, et omameelest suhteliselt tarki inimene ei tea elementaarsemaidki asju :)

Malmpann, kui ta on korralikult rasvatatud, on enamvähem nonstick, sellega on lihtne. Roostevaba panniga on jälle nii, et see tuleb ette kuumutada, kuumust veetilga testiga kontrollida, kuumale pannile veidi õli valada ja sinna ei jää siis ka midagi kinni.

Aga kuidas tuleb käituda emailitud malmpanni/ahjupotiga? Nt tahan liha enne ahju panekut pruunistada?

http://www.facebook.com/peeter.raudvere

Merilin
Postitusi: 953
Abikokk
2015-10-09 09:25:38

Kodukana, kõrvitsate kasvatamisest ei tea ma midagi, aga ubadest võin rääkida küll. Aedoad on tõesti kõik toorelt vähemal või rohkemal määral mürgised nii kuivatatult kui toorelt koos kaunaga. Mürgistuse sümptomeid võib esile kutsuda ka vaid 4-5 oa söömine. Toored aedoad sisaldavad fasiini, mis mõjub halvasti vererakkudele. Ube tuleks vähemalt 10 min keeta (kuivatatud uba ka eelnevalt üleöö leotada), mitte kiirelt praadida ja pooltoorelt süüa.

 

Petu, ei oska aidata, aga pole ka probleemi otsa komistanud. Kasutan emaileeritud malmpotti enne hautamist liha pruunistamiseks ja see kiht tuleb hautamise ajal lahti ja annab lihtsalt lisamaitset. 

Pisike ja Pisut Segi, teadagi...

Marju
Postitusi: 870
Abikokk
2015-11-17 16:31:34

Kas keegi oskab öelda, miks on restoranis ja kokaraamatus kõik karrid ja karrilaadsed toidud sellised paksud, aga kui ise teen, siis on roog üsna vedel?

Amanda-Riin
Postitusi: 73
Kokaõpilane
2016-01-05 17:04:25

Unustasin supikana keema. Nii umbes 3-ks tunniks vist. Kas kellegil on mõni idee sellise vintske tegelase ära kasutamiseks või on ainus lahendus prügikast?

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2016-01-05 19:01:59

Amanda-Riin, äkki mingisse hapukoore ja majoneesiga salatisse? Pane nami-namisse otsingusse "kanasalat" näiteks!

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Amanda-Riin
Postitusi: 73
Kokaõpilane
2016-01-06 10:12:29

Arvatavasti oleks ainus võimalik lahendus hakklihamasinast läbi ajada. Kuna seda pole, siis läks ikka prügikasti.

Amanda-Riin
Postitusi: 73
Kokaõpilane
2016-01-06 10:13:22

Amanda-Riin:

Arvatavasti oleks ainus võimalik lahendus hakklihamasinast läbi ajada. Tegu oli kõvemat sorti kummitootega. Kuna hakklihamasinat pole, siis läks ikka prügikasti.

h_s
Postitusi: 81
Kokaõpilane
2016-02-01 21:59:22

Tekkis üks küsimus, millele ma pole kuskilt suutnud vastust leida, ehk oskab keegi nõu anda. Kas riisipudru valmistamise kiirendamiseks oleks mõtet riis eelmisel õhtul likku panna (nii nagu tehakse seda kruubi või hernestega)?

Võibolla on see täiesti jabur idee, aga ma tahaks kangesti hommikul päris riisist (mitte riisihelvestest) putru teha ja mul ei ole aega, et seda 40 min keeta.

<< 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 >>