"rumalad küsimused"

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-09-12 14:55:17
Tziiki:
kas keegi teab, kus müüakse neid vahvaid kott+kast tüüpi pakendeid õunamahla säilitamiseks (täna hommikul terevisioonis näitas)?
Tziiki, Sa mõtled seda? Edasimüüjad on kirjas siin.
Marju:
Mul on küsimus kanakoibade kohta (ei olnud sellist kanateemat, kuhu oleks sobinud postitada ja siia sobib ka väga hästi :) ). Teen mõnikord lapsele ahjus neid koibi ja üritan mõnusalt maitsestada, aga ikkagi on maitse lõpuks vaid koiva pinnal. Ja kui laps naha ära võtab, siis polegi nagu maitset. Ta pole küll virisenud, aga tahaks paremini. Või nii need asjad peavadki olema?
Marju, ma tõstan Su küsimuse siia teemasse.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Annuzhka
Postitusi: 100
Kokaõpilane
2013-09-25 15:25:32
Tere, Mul on soov teha lapse lasteaia Mihklilaadale pulga otsas karamellõunu müügis. Leidsin aga ühe retsepti, kus on sees glükoos. Mul on küsimus, et kas ja miks see seal olema peab? Või saab ka ilma. Teises retseptis oli või, mis tundub veel ebaloogilisem. Kas siis suhkur karamellistub? Kas lihtsalt vee ja suhkruga ei õnnestu?

It´s all about seasoning!

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-09-25 16:04:46
Annuzhka:
Tere, Mul on soov teha lapse lasteaia Mihklilaadale pulga otsas karamellõunu müügis. Leidsin aga ühe retsepti, kus on sees glükoos. Mul on küsimus, et kas ja miks see seal olema peab? Või saab ka ilma. Teises retseptis oli või, mis tundub veel ebaloogilisem. Kas siis suhkur karamellistub? Kas lihtsalt vee ja suhkruga ei õnnestu?
Annuzhka, võid proovida, aga lihtsalt suhkru-vee segu võib jääda a) liiga pehme ja kleepuv või b) hambaid purustavalt kõvaks. Invertsuhkur (mesi/glükoos/hele siirup) aitab liigkõvadust vältida. Siin veel paar retsepti: Karamelliomenat (nt Dansukkeri heleda siirupiga9 Ihanat karamelliomenat (glükoosisiirupiga). Muide, glükoosisiirupit on nt Tallinna Stockmannis täitsa müügil, valge-sinikirjud tuubid viimati. Suhkrukunsti poes on ka kindlasti.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Annuzhka
Postitusi: 100
Kokaõpilane
2013-09-25 16:46:04
Tänan:). Tallinnasse kahjuks ei ole kättesaadav nii ruttu ja tellida ei jõuaka vist ka ..:( Aga ma saan aru, et võib lisada ka tavalist heledat siirupit, seda peaks poodides olema:)

It´s all about seasoning!

Ilse
Postitusi: 730
Abikokk
2013-10-09 21:57:42
Kas Ungari guljašši sisse pannakse pigem neid köömneid mis meil leiva sisse pannakse või siis vürtsköömneid?

Ilse köögis

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-10-09 22:12:01
Ilsu:
Kas Ungari guljašši sisse pannakse pigem neid köömneid mis meil leiva sisse pannakse või siis vürtsköömneid?
Neid "meie" köömneid, kuigi Jamie vist paneb ühes oma retseptis ka vürtsköömneid.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Profa
Postitusi: 722
Abikokk
2013-10-15 17:32:24
Pille:
Ilsu:
Kas Ungari guljašši sisse pannakse pigem neid köömneid mis meil leiva sisse pannakse või siis vürtsköömneid?
Neid "meie" köömneid, kuigi Jamie vist paneb ühes oma retseptis ka vürtsköömneid.
Mina panen jahvatatud vürtsköömneid. Autentsuse koha pealt sõna ei võta, lihtsalt maitseb:)

Profa köögipool

Ilse
Postitusi: 730
Abikokk
2013-10-15 18:55:22
Profa:
Pille:
Ilsu:
Kas Ungari guljašši sisse pannakse pigem neid köömneid mis meil leiva sisse pannakse või siis vürtsköömneid?
Neid "meie" köömneid, kuigi Jamie vist paneb ühes oma retseptis ka vürtsköömneid.
Mina panen jahvatatud vürtsköömneid. Autentsuse koha pealt sõna ei võta, lihtsalt maitseb:)
Siin räägitakse miskist "köömete segust" ja nii ma hakkasin mõtlema, et kumba siis või on neid n.n. köömneid veel... aga ma panin ka tegelt jahvatatud vürtsköömneid lõpuks:) Neid tavalisi lihtsalt polnud, nagu selgus toidutegemise käigus.

Ilse köögis

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-10-15 19:12:16
Ilsu:
Profa:
Pille:
Ilsu:
Kas Ungari guljašši sisse pannakse pigem neid köömneid mis meil leiva sisse pannakse või siis vürtsköömneid?
Neid "meie" köömneid, kuigi Jamie vist paneb ühes oma retseptis ka vürtsköömneid.
Mina panen jahvatatud vürtsköömneid. Autentsuse koha pealt sõna ei võta, lihtsalt maitseb:)
Siin räägitakse miskist "köömete segust" ja nii ma hakkasin mõtlema, et kumba siis või on neid n.n. köömneid veel... aga ma panin ka tegelt jahvatatud vürtsköömneid lõpuks:) Neid tavalisi lihtsalt polnud, nagu selgus toidutegemise käigus.
Võimalik ja ma ei vaidlegi, et vürtsköömned sellesse paksu liha-köögiviljasupi sisse täitsa sobivad. Aga Ungaris lähevad guljašši sisse ikka täitsa tavalised köömned :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Martiina
Postitusi: 939
Abikokk
2013-11-04 19:25:39
Pillel on siin hea nami-nami piparkoogitaigna juures kirjas, et sobib sügavkülmutamiseks. On keegi piparkoogitaigent sügavkülmutanud ja siis jõulude ajal sulatanud ning küpsetanud? Toimib niimoodi ilma probleemideta? Ja kui kaua enne küpsetama asumist peaks taigna sulama võtma? Oleks ju mugav praegu taigen valmis teha, siis oleks jõuluajal sagimist vähem :)
<< 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 >>