"rumalad küsimused"

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2013-12-19 01:30:51
Spiidi:
Kui retseptis on kirjas 'molasses', siis eesti keeles tähendab see? :) Otsetõlge andis vasteks suhkrusiirup, kuid mul on tunne, et see pole päris õige.
Kokandussõnastik ütleb, et melass on kuldne siirup: http://www.nami-nami.ee/Vocabulary/View/1245/Kuldsiirup-ehk-melass.

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-12-19 14:05:47
Tiina:
Spiidi:
Kui retseptis on kirjas 'molasses', siis eesti keeles tähendab see? :) Otsetõlge andis vasteks suhkrusiirup, kuid mul on tunne, et see pole päris õige.
Kokandussõnastik ütleb, et melass on kuldne siirup: http://www.nami-nami.ee/Vocabulary/View/1245/Kuldsiirup-ehk-melass.
Tiina, mulle tundub, et ma olen seal udu ajanud. Molasses peaks olema melass, selline paks ja tume ja mõrkjas siirup. Kas meil ka müügil on, ei tea.. :(

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2013-12-20 01:14:35
Pille:
Tiina:
Spiidi:
Kui retseptis on kirjas 'molasses', siis eesti keeles tähendab see? :) Otsetõlge andis vasteks suhkrusiirup, kuid mul on tunne, et see pole päris õige.
Kokandussõnastik ütleb, et melass on kuldne siirup: http://www.nami-nami.ee/Vocabulary/View/1245/Kuldsiirup-ehk-melass.
Tiina, mulle tundub, et ma olen seal udu ajanud. Molasses peaks olema melass, selline paks ja tume ja mõrkjas siirup. Kas meil ka müügil on, ei tea.. :(
Just ostsin Billingtonsi melassisuhkrut, aga see ei ole see :) Vanasti oli melassi müügil küll, siis kui suhkrudefitsiit oli. Aga see oli ikka päris ammu juba :)

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2013-12-20 15:32:58
Tiina:
Pille:
Tiina:
Spiidi:
Kui retseptis on kirjas 'molasses', siis eesti keeles tähendab see? :) Otsetõlge andis vasteks suhkrusiirup, kuid mul on tunne, et see pole päris õige.
Kokandussõnastik ütleb, et melass on kuldne siirup: http://www.nami-nami.ee/Vocabulary/View/1245/Kuldsiirup-ehk-melass.
Tiina, mulle tundub, et ma olen seal udu ajanud. Molasses peaks olema melass, selline paks ja tume ja mõrkjas siirup. Kas meil ka müügil on, ei tea.. :(
Just ostsin Billingtonsi melassisuhkrut, aga see ei ole see :) Vanasti oli melassi müügil küll, siis kui suhkrudefitsiit oli. Aga see oli ikka päris ammu juba :)
Ma olen näinud küll melassisiirupit ka vedelal kujul, ei mäleta kus. Vaata mõnest paremini varustatud poest. Mille all ma tõenäoliselt pean silmas Stockmanni või mõnd mahepoodi

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2013-12-20 15:43:34
Rebane:
Seepiapasta lähebki keetes heledamaks. Et läikivmusta pastat saada, tuleb tinti pastakastmele lisada.
Success! Ostsin siis neid ülipikki, kahekorra keeratud seepiaspagette Selveri Gurmeest. Kindluse mõttes panin sortsu äädikat ka keeduvette (sellest halba maitset ei jäänud). Keetsin natuke vähem, kui al denteks vaja oli (umbes 6 min) ja selleks hetkeks oli värv peaaegu täiesti alles. Raputasin oliiviõliga segamini ja hautasin pannil natuke pehmemaks. Jah, RGB 000000 see tulemus vast ei olnud, aga väga tume igatahes. Õige valgustusega tehtud pildil võib täitsa must mulje jääda ja väljanägemine polnud eemaletõukav nagu esimesel katsetusel, kuigi nad muidugi ei läikinud eriti. Kui oleks veel varem veest ära võtnud oleks vist veel tumedamaks jäänud.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Spiidi
Postitusi: 743
Abikokk
2013-12-20 16:13:17
Netcat:
Tiina:
Pille:
Tiina:
Spiidi:
Kui retseptis on kirjas 'molasses', siis eesti keeles tähendab see? :) Otsetõlge andis vasteks suhkrusiirup, kuid mul on tunne, et see pole päris õige.
Kokandussõnastik ütleb, et melass on kuldne siirup: http://www.nami-nami.ee/Vocabulary/View/1245/Kuldsiirup-ehk-melass.
Tiina, mulle tundub, et ma olen seal udu ajanud. Molasses peaks olema melass, selline paks ja tume ja mõrkjas siirup. Kas meil ka müügil on, ei tea.. :(
Just ostsin Billingtonsi melassisuhkrut, aga see ei ole see :) Vanasti oli melassi müügil küll, siis kui suhkrudefitsiit oli. Aga see oli ikka päris ammu juba :)
Ma olen näinud küll melassisiirupit ka vedelal kujul, ei mäleta kus. Vaata mõnest paremini varustatud poest. Mille all ma tõenäoliselt pean silmas Stockmanni või mõnd mahepoodi
Tänud kõigile. Vaatan ringi ja kui leian, siis annan teada :)

le D?ner

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2013-12-21 14:44:41
Ökosahvri veebipoes paistis küll olemas olevat.

Zap*

Mari-Liis
Postitusi: 593
Abikokk
2014-01-04 17:36:59
Ostsin melassisiirupit umbes aasta tagasi Marks and Spenceri poest Roccas. Kas praegu ka veel on, ei tea.

Siit nurgast ja sealt nurgast

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2014-06-05 18:47:39
Ma ei oska seda küsimust kuskile mujale panna kui rumalate rubriiki: Kuidas saab Saku reklaamida oma uut mate ekstraktiga energiajooki kui kofeiinivaba, kui seesama mate taime ergutav toime iseenesest põhinebki kofeiinil, mida ta sisaldab? Saku kodulehelt ei selgunud ka mittekuimidagi, sest koostist neil seal kirjas pole.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Silx
Postitusi: 1075
Abikokk
2014-06-06 08:17:51
Netcat:
Ma ei oska seda küsimust kuskile mujale panna kui rumalate rubriiki: Kuidas saab Saku reklaamida oma uut mate ekstraktiga energiajooki kui kofeiinivaba, kui seesama mate taime ergutav toime iseenesest põhinebki kofeiinil, mida ta sisaldab? Saku kodulehelt ei selgunud ka mittekuimidagi, sest koostist neil seal kirjas pole.
Vast siis mõtlevad energiaallikana matet. Aga lähemal lugemisel selgub, et väga vahet pole. Inimesed. Jooge parem kohvi. :) Wikist: Mate sisaldab kolme ksantiini: teobromiini, teofülliini ja mateiini.[1] Mateiin on keemiliselt koostiselt sama, mis kofeiin, kuid pikka aega väideti ekslikult, et tegemist on kofeiini stereoisomeeriga. Mateiin (nagu ka teeiin) on kofeiini ametlikud sünonüümid.[3] Ilmselt on kohvist erineva toime põhjuseks muud mates sisalduvad ained. On väidetud, et kofeiin on närvisüsteemi stimulant ja mateiin terve ainevahetuse stimulant. See seletab, miks on mate termogeense (rasvupõletava) toimega. Teobromiin on enim tuntud kui šokolaadis ja kakaos leiduv tujutõstev aine ja see toime on ka matejoogil. Põhja-Ameerika teadlased arvavad, et mate stressimaandav toime on tingitud suurest vitamiinide, mineraalide, aminohappete ja antioksüdantide sisaldusest.[viide?] Mate sisaldab rauda, mineraale, B1, B2, C ja E-vitamiini.[2] Eriti rikkalikult on mates magneesiumi ja kaltsiumi.[2] Matejook vähendab isu, vastavalt valmistusviisile kas ergutab või rahustab närve, pikaajalisel tarbimisel parandab südame ja seedeelundite tegevust, laiendab veresoonkonda, parandab mälu ja tugevdab närvisüsteemi.[1] Erinevalt teistest stimulantidest, millel on ainult kesknärvisüsteemi stimuleeriv toime, lõõgastab matejook ka lihaseid , sh silelihaseid, st. toimib näiteks astmaatikule haigust kergendavalt.[1]

Gastronautilised äpardused We ate the food, we drank the wine Everybody having a good time

<< 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 >>