"rumalad küsimused"

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-11-04 19:33:57
Aniitram:
Pillel on siin hea nami-nami piparkoogitaigna juures kirjas, et sobib sügavkülmutamiseks. On keegi piparkoogitaigent sügavkülmutanud ja siis jõulude ajal sulatanud ning küpsetanud? Toimib niimoodi ilma probleemideta? Ja kui kaua enne küpsetama asumist peaks taigna sulama võtma? Oleks ju mugav praegu taigen valmis teha, siis oleks jõuluajal sagimist vähem :)
Aniitram, tõstan selle küsimuse piparkoogiteemasse!

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2013-11-22 16:35:56
OK, minumeelest olen seda kusagil juba küsinud, aga ei mäleta, et oleks vastust saanud, igastahes on probleem minu jaoks lahendamata. Teate neid seepiaga mustaks värvitud spagette (vms makaronitooteid)? Vot mina pole suutnud leiutada trikki, kuidas neid keeta, niiet need pärast ka ilusti musta värvi, mitte rõvedalt hallid poleks. On seal mingi eriline nipp? Ei ole ju ometi kõik toidufotodel näha olevad mustad spagetid pildistamise huvides kingaviksiga ära toonitud?

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2013-12-04 22:00:44
Vastus tuleb küll hilja, aga mul on olnud Itaaliast toodud pastat, milles oli 5 eri värvi 'trompette' kujulisi makarone. Värvitud peedi, spinati, paprika, seepia ja mingi kollase asjaga. Ükski ei keenud haledaks. Valmistasin ainult al dente. Must jäi must ja punane punane. Asi võib olla kehvas kvaliteedis? Proovi keeta viis minutit või vähem, kasvõi eksperimendi huvides.

Zap*

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2013-12-05 18:31:01
Mul ei ole ka värviline pasta haledaks keenud, ainult must on. Sealjuures nii saksa päritolu chili/seepia pennede segu (oranžid chilipenned jäid normaalseks, aga mustadest pennedest said asfalthallid) mis kunagi pärines kaupsi ökosektsioonist kui viimati mingid itaalia spagetid. Spagetid läksid siiski palju kahvatumaks kui penned (peab tunnistama, et näevad hallina ka palju halvemad välja). Kuna meie kaubandusvõrgus on enamasti ka kõige "peenemates" poodides paremal juhul vaid üht sorti seepiapastat saada, siis ei oska kvaliteeti kommenteerida. Säästukast ma neid ei ostnud, kui seda mõtled. Odavad nad ka pole. Pasta keedan alati al dente, aga nad kaotasid värvi juba paari minuti jooksul. Proovin järgmiseks neid superpikki musti spagette, mis praegu Selveri Gurmees saada on.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-12-05 21:17:05
Netcat:
Mul ei ole ka värviline pasta haledaks keenud, ainult must on. Sealjuures nii saksa päritolu chili/seepia pennede segu (oranžid chilipenned jäid normaalseks, aga mustadest pennedest said asfalthallid) mis kunagi pärines kaupsi ökosektsioonist kui viimati mingid itaalia spagetid. Spagetid läksid siiski palju kahvatumaks kui penned (peab tunnistama, et näevad hallina ka palju halvemad välja). Kuna meie kaubandusvõrgus on enamasti ka kõige "peenemates" poodides paremal juhul vaid üht sorti seepiapastat saada, siis ei oska kvaliteeti kommenteerida. Säästukast ma neid ei ostnud, kui seda mõtled. Odavad nad ka pole. Pasta keedan alati al dente, aga nad kaotasid värvi juba paari minuti jooksul. Proovin järgmiseks neid superpikki musti spagette, mis praegu Selveri Gurmees saada on.
Ma olen ka aastaid tagasi korra proovinud ja ei jäänud samuti läikivmustad. Kuna ma pole suuremat sorti seepiafänn, siis uuesti pole proovinud. Ilmselt peaks :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-12-05 21:17:19
Netcat:
Mul ei ole ka värviline pasta haledaks keenud, ainult must on. Sealjuures nii saksa päritolu chili/seepia pennede segu (oranžid chilipenned jäid normaalseks, aga mustadest pennedest said asfalthallid) mis kunagi pärines kaupsi ökosektsioonist kui viimati mingid itaalia spagetid. Spagetid läksid siiski palju kahvatumaks kui penned (peab tunnistama, et näevad hallina ka palju halvemad välja). Kuna meie kaubandusvõrgus on enamasti ka kõige "peenemates" poodides paremal juhul vaid üht sorti seepiapastat saada, siis ei oska kvaliteeti kommenteerida. Säästukast ma neid ei ostnud, kui seda mõtled. Odavad nad ka pole. Pasta keedan alati al dente, aga nad kaotasid värvi juba paari minuti jooksul. Proovin järgmiseks neid superpikki musti spagette, mis praegu Selveri Gurmees saada on.
Ma olen ka aastaid tagasi korra proovinud ja ei jäänud samuti läikivmustad. Kuna ma pole suuremat sorti seepiafänn, siis uuesti pole proovinud. Ilmselt peaks :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2013-12-06 20:22:11
Netcat:
Mul ei ole ka värviline pasta haledaks keenud, ainult must on. Sealjuures nii saksa päritolu chili/seepia pennede segu (oranžid chilipenned jäid normaalseks, aga mustadest pennedest said asfalthallid) mis kunagi pärines kaupsi ökosektsioonist kui viimati mingid itaalia spagetid. Spagetid läksid siiski palju kahvatumaks kui penned (peab tunnistama, et näevad hallina ka palju halvemad välja). Kuna meie kaubandusvõrgus on enamasti ka kõige "peenemates" poodides paremal juhul vaid üht sorti seepiapastat saada, siis ei oska kvaliteeti kommenteerida. Säästukast ma neid ei ostnud, kui seda mõtled. Odavad nad ka pole. Pasta keedan alati al dente, aga nad kaotasid värvi juba paari minuti jooksul. Proovin järgmiseks neid superpikki musti spagette, mis praegu Selveri Gurmees saada on.
Trompette pasta on isegi paksem kui penne, täitsa nagu lehterkantarellid kohe, ehk seepärast siis. Proovida saaks kahte asja, keeta väga madalal tulel, et lõhuks vähem struktuuri; äädika vette lisamine peaks värvid paremaks tegema, aga maitsele mõjub see ju ka.. Toidufotost rääkides, üle poolte piltide reklaamides ja ajakirjades on söödamatud. Mitte ainult seepärast, et seal kemikaale kasutatakse vaid ka seepärast, et pasta (liha/kala ka) tihti toores on, vaid pisut blanšeeritud nii et enam jäik ei ole ;) (ja grillkanad on kõik pringid ja mahlased kui värsked ladvaõunad).

Zap*

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2013-12-09 21:14:10
Jah, seda ma üritangi selgeks saada, et kas need läikivmustad seepiaspagetipildid ajakirjades on fake või mitte. Netis on umbes pooleks: on ilusaid pilte ja on samasuguseid halle jälkusi, nagu ma ise produtseerisin. Kusjuures ka näiteks ehtsas Veneetsia restoranis pildistatud ports oli üks selline hall, et ei saa olla ainult käpardluse viga.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Rebane
Postitusi: 662
Abikokk
2013-12-12 17:34:04
Seepiapasta lähebki keetes heledamaks. Et läikivmusta pastat saada, tuleb tinti pastakastmele lisada. Kahjuks ei tea, kas Eesti poevõrgus on kusagilt seda saada. Kui muu ei aita ja musta makaroni isu on ületamatu, võid üritada Amazonist või kusagilt tellida. edu! :)

Jazzino. teen. naudin.

Spiidi
Postitusi: 743
Abikokk
2013-12-18 23:57:21
Kui retseptis on kirjas 'molasses', siis eesti keeles tähendab see? :) Otsetõlge andis vasteks suhkrusiirup, kuid mul on tunne, et see pole päris õige.

le D?ner

<< 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 >>