"rumalad küsimused"

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-12-10 00:16:45
Tiina:
Aniitram:
Kas granaatõuna ostmiseks ka nippe on? Nii kurb on, kui granaatõunaga koju laekudes avastan, et taas on sees pooled seemned hukas, missiis, et vili ise pealt ilus ja tugev on. :(
Heledad granaatõunad on magusamad kui punased. Aga ei tohiks olla pruune laike. Vili peaks olema raske, siis on mahlane.
LA Times rõhutab ka seda, et tuleks valida raske granaatõun, need on mahlasemad: Pomegranates: How to choose, store and prepare

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Aire1
Postitusi: 837
Abikokk
2014-12-17 16:24:05
Soolikad ja verepulber ostetud aga ei leidnud mitte ühtegi verivorsti retsepti. Kas tõesti ei ole? Viimasest tegemisest on vist oma 20 aastat möödas. Mõtlesin uuesti proovida.Õnneks on verivorsti tegemisest juttu foorumis.
Ilse
Postitusi: 730
Abikokk
2014-12-17 20:09:39
Aire1:
Soolikad ja verepulber ostetud aga ei leidnud mitte ühtegi verivorsti retsepti. Kas tõesti ei ole? Viimasest tegemisest on vist oma 20 aastat möödas. Mõtlesin uuesti proovida.Õnneks on verivorsti tegemisest juttu foorumis.
ega verivorsti tegemisel polegi mingit retsepti :) Kõik käib tunde järgi. Tähtis on kruubid pehmeks keeta, pekk ja sibul läbi praadida , veri tuleks kindlasti läbi tiheda sõela kurnata ja maitsestamine on maitse asi;) Maitsta saab nii, et praed veidike vorstisegu pannil ja maitsed, kui kõik on paigas, topid vorstid täis ja keedad läbi ja ongi valmis. Aga seniks kui Nami-Namis veel õpetust pole pakun lahkesti enda juhiseid;) Kodused verivorstid Verikäki retsept on täitsa olemas, need on ka hullult head. Kui verd jagub, siis katseta neid ka http://www.nami-nami.ee/Recipe/View/4359/Verikäkid

Ilse köögis

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-12-17 23:52:30
Ilsu:
Aire1:
Soolikad ja verepulber ostetud aga ei leidnud mitte ühtegi verivorsti retsepti. Kas tõesti ei ole? Viimasest tegemisest on vist oma 20 aastat möödas. Mõtlesin uuesti proovida.Õnneks on verivorsti tegemisest juttu foorumis.
Ega verivorsti tegemisel polegi mingit retsepti :) Kõik käib tunde järgi. Tähtis on kruubid pehmeks keeta, pekk ja sibul läbi praadida , veri tuleks kindlasti läbi tiheda sõela kurnata ja maitsestamine on maitse asi;) Maitsta saab nii, et praed veidike vorstisegu pannil ja maitsed, kui kõik on paigas, topid vorstid täis ja keedad läbi ja ongi valmis. Aga seniks kui Nami-Namis veel õpetust pole pakun lahkesti enda juhiseid;) Kodused verivorstid Verikäki retsept on täitsa olemas, need on ka hullult head. Kui verd jagub, siis katseta neid ka http://www.nami-nami.ee/Recipe/View/4359/Verikäkid
Nii, nüüd on see suur viga parandatud - retsept siin :) Aitäh tõuke eest, Aire1 ja Ilsu!

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Oliivipuu
Postitusi: 144
Abikokk
2014-12-19 22:58:50
Palun head nõu! Kui on 4,5kg hani, mille siis võtan sügavkülmast 2 päeva varem alla külmikusse sulama ja kui olen seest ja väljast teda sisse hõõrunud maitseainetega ja täitnud õunte ja apelsini tükkidega, siis.... minul on soov panna see hani küpsetuskotti, kuid, sealt ei ole ju võimalik seda rasva iga poole tunni järel ära võtta. Sooviksin teada, kas see kott on ikka hea mõte. Ma ei ole eriline küpsetaja, kuid kott on mugav, kuna ka ahi jääb puhtamaks. Aga see rasva sulamise problem ei ole eriti hea seal kotis või ... Ette tänades ja kõigile häid pühi soovides! Palju armastust ja tugevat tervist!
Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2014-12-20 01:04:49
Kas aniis ja tähtaniis on kaks erinevat taime/vürtsi? Kui erinev nende maitse on ja kas neid võib teineteisega asendada? Mul on mõlemat kodus ja mumeelest peale välimuse suurt vahet pole :)

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-12-20 14:30:40
Oliivipuu:
Palun head nõu! Kui on 4,5kg hani, mille siis võtan sügavkülmast 2 päeva varem alla külmikusse sulama ja kui olen seest ja väljast teda sisse hõõrunud maitseainetega ja täitnud õunte ja apelsini tükkidega, siis.... minul on soov panna see hani küpsetuskotti, kuid, sealt ei ole ju võimalik seda rasva iga poole tunni järel ära võtta. Sooviksin teada, kas see kott on ikka hea mõte. Ma ei ole eriline küpsetaja, kuid kott on mugav, kuna ka ahi jääb puhtamaks. Aga see rasva sulamise problem ei ole eriti hea seal kotis või ... Ette tänades ja kõigile häid pühi soovides! Palju armastust ja tugevat tervist!
Oliivipuu, tõstan Su küsimuse haneteemasse!

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-12-20 14:59:27
Tiina:
Kas aniis ja tähtaniis on kaks erinevat taime/vürtsi? Kui erinev nende maitse on ja kas neid võib teineteisega asendada? Mul on mõlemat kodus ja mumeelest peale välimuse suurt vahet pole :)
Tiina, vastan Sulle siin tähtaniisi teemas :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2014-12-24 17:26:55
Pille:
Enely:
Hakkasin ükspäev tiramisut tegema ja retseptis oli kirjas et mascarpone (kasutasin vigala oma) tuleb segada munakollaste, tuhksuhkru ......ja muude asjadega. Nii kui ma mascarponele munakollased juurde segasin, tõmbas mascarpone tükki, ikka konkreetselt tükki, läks nagu võiks. Kas keegi oskab öelda mis seda põhjustada võis või mis ma valesti tegin?
Minul on olnud kehvi kogemusi kodumaise mascarponega, seetõttu pole paar aastat tiramisu jaoks seda enam kasutanud (no ei lähe _iga_ kord nii kreemjaks, kui tahaksin; teinekord teeb seda aga kenasti; probleemiks siis just see kõikuv kvaliteet). Lisaks tooraine kvaliteedile võib rolli mängida ka suur temperatuuride erinevus - munakollased ja mascarpone peaks toasoojad olema, st samal temperatuuril.
Nonäh, ma ka kinnitan et Vigala mascarpone läheb väga hästi tükki. Ma teen tiramisut alati suht ühtemoodi ja sama retsepti järgi, samade töövõtetega. Esimest korda kasutasin Vigala mascarponet ja nagu selle munakollastele juurde segasin läks kõik jummala klimpi. Ühesõnaga siis ärdagu Vigala omaga proovitagu kui pole aega uuesti teha.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-12-25 12:34:23
Fre:
Pille:
Enely:
Hakkasin ükspäev tiramisut tegema ja retseptis oli kirjas et mascarpone (kasutasin vigala oma) tuleb segada munakollaste, tuhksuhkru ......ja muude asjadega. Nii kui ma mascarponele munakollased juurde segasin, tõmbas mascarpone tükki, ikka konkreetselt tükki, läks nagu võiks. Kas keegi oskab öelda mis seda põhjustada võis või mis ma valesti tegin?
Minul on olnud kehvi kogemusi kodumaise mascarponega, seetõttu pole paar aastat tiramisu jaoks seda enam kasutanud (no ei lähe _iga_ kord nii kreemjaks, kui tahaksin; teinekord teeb seda aga kenasti; probleemiks siis just see kõikuv kvaliteet). Lisaks tooraine kvaliteedile võib rolli mängida ka suur temperatuuride erinevus - munakollased ja mascarpone peaks toasoojad olema, st samal temperatuuril.
Nonäh, ma ka kinnitan et Vigala mascarpone läheb väga hästi tükki. Ma teen tiramisut alati suht ühtemoodi ja sama retsepti järgi, samade töövõtetega. Esimest korda kasutasin Vigala mascarponet ja nagu selle munakollastele juurde segasin läks kõik jummala klimpi. Ühesõnaga siis ärdagu Vigala omaga proovitagu kui pole aega uuesti teha.
Kopeerin tiramisu-teemasse ka!

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 >>