Väiksed nipid...

Liina
Postitusi: 125
Abikokk
2010-02-11 19:16:29
Ma mõtlesin selle katki minemise all nagu rebenemist vms. Aga jo siis saab, see on mulle üllatuseks, peaks ka ükskord siis proovima :) .

Minu kokkamised!

Edith
Postitusi: 218
Abikokk
2010-02-11 22:18:38
riivimise probleemi lahendab see kui suurem kogus k66gikombainis purustada ja siis kylmutada. j22b 2ra riivi m2kerdamine. sygavkylmas eeterlikud 6lid ja mu kasulik nii kiiresti ei h2vi ka et ei tohiks v2ga suurt vahet olla kas tykina v6i riivitult kylmutada

Kuidas teha ... ja miks? Sest ma saan

Sip0069
Postitusi: 26
Kokaõpilane
2010-02-24 21:17:00
Pille:
Kuidas hakkida sibulat nii, et pisar silma ei tuleks? Siin on valik hiljuti ajakirjanduses silma jäänud seletustest ning isiklikest kogemustest: * Hinga sibulaid hakkides läbi suu ja mitte nina kaudu. * Pane sibulad enne hakkimist umbes 10 minutiks sügavkülma. * Lõika sibulat jooksva vee all või veeanumas. * Pese sibulat vahetult enne hakkimist, ära kuivata enne hakkima asumist. * Ära lõika sibula juureosa katki (aga terve sibula hakkimine on ju üsna raske?) * Kanna kontaktläätsi :D * Kasuta sibula hakkimiseks hästi teravat nuga. * Kasuta kaitseprille :) * Haki sibulat pliidi lähedal ning lülita ventilaator sisse.
Haki sibulat tupperware Mini Quick Chefiga, siis ei tule ka pisaraid

http://kokkamine-sip0069.blogspot.com/

Alberta
Postitusi: 48
Kokaõpilane
2010-02-25 13:48:06
mul pole küll kunagi olnud vajadust sidruni või apelsinikoore riivimisel paberit või kilet kasutada - aga vist seepärast ei ma kunagi ei kasuta seda pealt sakilist riivi. Olen alati kasutanud hoopis tavalist peenikest riivi (millega ka näiteks porgandit peenelt riivida saab) ja seda on lihtne sõrmedega pärast puhtaks tõmmata. Sama lugu ingveriga. Ma ei tea, kas see annab nipi mõõdu välja? ja viimasel ajal olen sidruni puhul kasutanud ka lihtsalt seda sidrunikoore ribade tekitajat varrega tööriista, millel väikesed augud otsas on. Siis küll saab pikemad ribad, aga sageli pole väga vahet lõpptulemuses. siis ei pea riivi ka määrima.
Sasha
Postitusi: 207
Abikokk
2010-02-25 23:15:53
Läätsekandjal ei pane tõesti sibul pisaraid jooksma, proovitud.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-04-09 09:55:19
Panen siia ka, toorjuustukookide teemas juba jagasin seda nippi: Suur osa toorjuustukookidest valmistatakse Digestive-küpsistest tehtud põhjale. Kuna Digestive-küpsiseid alati kodus ei ole (ja niikuinii ei soovita süveneda nende küpsiste detailsesse koostisainete loetellu :)), siis viimasel ajal olen teinud pool kogust seda Digestive-küpsiste tainast ja selle koogivormi põhja surunud. Natuke eelküpsetanud, siis lihtsalt toorjuustutäidise peale valanud-tõstnud. Jääb natuke "karusem", kui poeküpsistest tehes, aga väga mõnus ja palju tervislikum.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2010-04-09 12:44:21
Pille:
Suur osa toorjuustukookidest valmistatakse Digestive-küpsistest tehtud põhjale. Kuna Digestive-küpsiseid alati kodus ei ole (ja niikuinii ei soovita süveneda nende küpsiste detailsesse koostisainete loetellu :)), siis viimasel ajal olen teinud pool kogust seda Digestive-küpsiste tainast ja selle koogivormi põhja surunud. Natuke eelküpsetanud, siis lihtsalt toorjuustutäidise peale valanud-tõstnud. Jääb natuke "karusem", kui poeküpsistest tehes, aga väga mõnus ja palju tervislikum.
Kas kaerajahu on seal taignas hädavajalik?

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-04-09 13:07:56
Netcat:
Kas kaerajahu on seal taignas hädavajalik?
Netcat, tõstsin Su küsimuse retsepti juurde ka (ja vastasin ka seal), aga topelt ei kärise: Võib teha ka ainult täisterajahuga (või tavalise ja täistera nisujahu seguga), aga šotlased armastavad kaerajahu ja -helbeid väga, nii et originaalilähedasem oleks kaerajahu ka kasutada :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2010-04-09 16:24:27
Pille:
Netcat:
Kas kaerajahu on seal taignas hädavajalik?
Netcat, tõstsin Su küsimuse retsepti juurde ka (ja vastasin ka seal), aga topelt ei kärise: Võib teha ka ainult täisterajahuga (või tavalise ja täistera nisujahu seguga), aga šotlased armastavad kaerajahu ja -helbeid väga, nii et originaalilähedasem oleks kaerajahu ka kasutada :)
Mul lihtsalt tavaliselt kaerajahu tarvis ei ole ja ainult tordipõhja-valvematerjaliks ei tasuks hoida ka. Täistera- ja speltajahu ikka on.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2010-06-01 21:54:53
Jagan sellist nippi, mis tuli muidugi praktilise tegevuse käigus. Laps suutis minu kõige parema poti sushi-riisi keetmisega põhjalikult põhja kõrvetada. Küll ma leotasin ja nühkisin teda, aga pisikesed mustad täpikesed jäid ikka põhja külge. Paar kuud ikka kasutasin - keetsin näiteks makarone ja pesin korduvalt nõudepesumasinas, põhi ikka kõrbenud. Nüüd tegin seal rabarberikisselli - pott läigib kui uus! Ehk nipp on siis selline, et põhjakõrbenud potti tasub katsuda selles rabarbrit keetes puhastada.

Gruusia köök on siiski üle kõige!

<< 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 >>