Väiksed nipid...

Dee
Postitusi: 360
Abikokk
2008-08-22 09:14:48
@Kardemon: Sul on õigus: tärklis seob seda vedelikku, mis küpsetamise ajal hakkaks muidu välja voolama. Eriti siis, kui kasutad külmutatud marju. :)
Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2008-11-21 14:31:06
Nii, nüüd palun üks väike ja toimiv nipp selle kohta, kuidas praadida nii, et rasv ei lendaks lakke ja terve elamine seda täis ei oleks. Puudutab siis eelkõige liha praadimist, friikate tegemist õlis jmt kõrgel kuumusel praadimist. Mina olen praegu lahendanud olukorra nii, et panen pliidi ümbrusesse ja mittekasutatavate plaatide peale vana ajalehe või köögipaberit. Elegantse kokanduse alla see küll ei kuulu. Kunagi oli mul see rasvapüüdja ka (selline tennisereketi moodi, tiheda võrguga) aga see nägi peale paari katset nii jõle välja et kolis mujale. Samas mäletan oma Hollandis õppimise ajast eredalt seda, et kui hispaanlased köögis tegutsesid, siis oligi pärast kõik (ja tõesti kõik) õline...
Kardemon
Postitusi: 493
Abikokk
2008-11-21 14:56:19
Fre:
Nii, nüüd palun üks väike ja toimiv nipp selle kohta, kuidas praadida nii, et rasv ei lendaks lakke ja terve elamine seda täis ei oleks. Puudutab siis eelkõige liha praadimist, friikate tegemist õlis jmt kõrgel kuumusel praadimist. Mina olen praegu lahendanud olukorra nii, et panen pliidi ümbrusesse ja mittekasutatavate plaatide peale vana ajalehe või köögipaberit. Elegantse kokanduse alla see küll ei kuulu. Kunagi oli mul see rasvapüüdja ka (selline tennisereketi moodi, tiheda võrguga) aga see nägi peale paari katset nii jõle välja et kolis mujale. Samas mäletan oma Hollandis õppimise ajast eredalt seda, et kui hispaanlased köögis tegutsesid, siis oligi pärast kõik (ja tõesti kõik) õline...
kui mina liha praadisin ja rasv lendama hakkas-pritsima.. siis ema ütles, et keera madalamaks kuumus.... siis aitas... aga ma ei tea kas see on selline reegel...

http://kardemon.blogspot.com

Mehu
Postitusi: 33
Kokaõpilane
2008-11-22 15:55:00
Kardemon:
[kui mina liha praadisin ja rasv lendama hakkas-pritsima.. siis ema ütles, et keera madalamaks kuumus.... siis aitas... aga ma ei tea kas see on selline reegel...
Ma tean ka seda sama soovitust, et järelikult on kuumus liiga suur, kui kõik mööda kööki laiali pritsib. Mõõdukal kuumusel ikka aeg-ajalt lendub ka midagi õhku, aga oluliselt vähem.
Merilin
Postitusi: 953
Abikokk
2008-11-22 16:44:43
Mehu:
Kardemon:
[kui mina liha praadisin ja rasv lendama hakkas-pritsima.. siis ema ütles, et keera madalamaks kuumus.... siis aitas... aga ma ei tea kas see on selline reegel...
Ma tean ka seda sama soovitust, et järelikult on kuumus liiga suur, kui kõik mööda kööki laiali pritsib. Mõõdukal kuumusel ikka aeg-ajalt lendub ka midagi õhku, aga oluliselt vähem.
Liha praadimisel pritsib rasv siis, kui liha "valesti" praetakse :) Enamasti liha praetaksegi väga kõrgel kuumusel ja temperatuuri alandada on riskantne, kui just mõne hakkliharoaga tegu pole. Liha peab olema üleni toatemperatuurile soojenenud ja pealt kuiv (köögipaberiga kuivatatud), siis peaaegu ei pritsi. See mis pritsib, on rasvainesse sattunud vesi.

Pisike ja Pisut Segi, teadagi...

Uniquegirl
Postitusi: 132
Abikokk
2009-01-14 20:28:47
muna värskust saab teada ka selliselt kui paned muna veega täidetud klaasi. Värske muna upub aga mitte värske jääb vee pinnale hõljuma
Heeringas
Postitusi: 11
Kokaõpilane
2009-01-16 21:00:03
Sibulate lõikamisel on minu kogemuses kõige parem nipp lihtsalt asjaga nii kiirelt ühele poole saada, et ei jõua nutma hakata :P Terav nuga on seejuures kohustuslik. Kuid kui on rohkem vaja sibulaid hakkida siis üks asi mis tõesti aitab on kõigepealt sibulad koorida ja siis külma vee alt läbi lasta, mis peseb maha sibula otstest imbuva sibula mahla (enamus sellest väävli mingist ühendist mis paneb silmad vesistama ongi sibula otstes). Muide sibulast välja lenduvad väävliühendid reageerivad silmadel oleva veekihiga, nii et silmadele tekib VÄÄVELHAPE, see selle kipituse tekitabki :D Nii et pole mõtet kõva meest mängida, et sibulate hakkimine ei häiri, endal silmad väävelhapet täis. See oli vist Ramsay kes soovitas kala soomuseid rookida nii, et paned kala suurde prügikotti, siis ei lenda soomused laiali, pole veel jõudnud proovida, mul tõesti pool kööki soomuseid täis kui kala roogin.

"I am a fish. Cuisine is my sea." - Rokusaburo Michiba

Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2009-01-26 20:29:03
Mul on ka kaks "nippi" viimasel ajal, mis on köögimajandusele hästi kaasa aidanud. Iseenesest ei mingi raketiteadus, ag aise ika imestan, et kuidas ma selle peale varem ei tulnud. 1) hoian sügavkülmas alati paki või paar 10% rõõskkoort- kastmete, pastaroogade jms jaoks. Kuna kohvikoor ei säili teab mis kaua, siis peaks selle kasutamist ette planeerima. Samas on see üks vajalikumaid komponente kui tarvis midagi kiirelt kokku nuputada. Ja kuuma toidu jaoks pole mina kunagi sulatada ka viitsinud, lihtsalt jäätund klots toidu sisse. Nüüd juba mõtlen, et ei tea kas külmutatud ja korralikult sulatatud vahukoor vahtu ka läheks.... 2) vaatasin diagonaalis läbi Marjule müüdud Nigella raamatu ja sealt leidsin soovituse pidada käepärast suuremad kogused valmis segatud salatikastmeid. Raamatus oli lausa mitu retsepti aga tookord ei jätnud meelde. Aga nüüd teen tavalist sidrunimahla ja oliivõli kastet ühe pisema klaaspurgi täie. Jääb ära igakordne sidruniga lödistamine ja vajaliku meetörtsu vedeldamine. Ja kiire salat päevase nälja kustutamiseks valmib oluliselt lihtsamini.
Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2009-01-26 22:32:29
Fre:
Nüüd juba mõtlen, et ei tea kas külmutatud ja korralikult sulatatud vahukoor vahtu ka läheks....
Olen kunagi vahukoort külmutanud ja ka vahustanud. Läks küll vahtu, kui mälu nüüd ei peta :/ Aga sulab ikka päris kaua.
Fre:
vaatasin diagonaalis läbi Marjule müüdud Nigella raamatu ja sealt leidsin soovituse pidada käepärast suuremad kogused valmis segatud salatikastmeid. Raamatus oli lausa mitu retsepti aga tookord ei jätnud meelde. Aga nüüd teen tavalist sidrunimahla ja oliivõli kastet ühe pisema klaaspurgi täie. Jääb ära igakordne sidruniga lödistamine ja vajaliku meetörtsu vedeldamine. Ja kiire salat päevase nälja kustutamiseks valmib oluliselt lihtsamini.
See on tõesti hea soovitus - teen ise samamoodi. Nigella raamatus on Chef's salad ja selle kastet kasutasin suvel ikka koguaeg.

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Uniquegirl
Postitusi: 132
Abikokk
2009-01-26 23:50:50
mina kuskilt sain hea nipi koore riivimiseks, nt sidruni või apelsini. Nimelt peene riiviga riivimisel probleemiks oli see, et riivi aukude vahele jäi palju head kraami, mida kätte sai vaid veega pestes ehk siis läks koor kaduma. Nüüd teen nii, et võtan küpsetuspaberi tüki, panen riivi peale, külgedelt hoian küpsetuspaberit ning riivin. Riivimise lõppedes võtan küpsetuspaberi ning selle pealt lihtsalt näpuga ajan koore kaussi. Riiv jääb puhtaks ning koor ei lähe kaduma (loodan, et suutsin piisavalt arusaadavalt selgitada)
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>