Väiksed nipid...

Dee
Postitusi: 360
Abikokk
2009-01-27 08:18:47
Fre:
1) hoian sügavkülmas alati paki või paar 10% rõõskkoort- kastmete, pastaroogade jms jaoks. Kuna kohvikoor ei säili teab mis kaua, siis peaks selle kasutamist ette planeerima. Samas on see üks vajalikumaid komponente kui tarvis midagi kiirelt kokku nuputada. Ja kuuma toidu jaoks pole mina kunagi sulatada ka viitsinud, lihtsalt jäätund klots toidu sisse. Nüüd juba mõtlen, et ei tea kas külmutatud ja korralikult sulatatud vahukoor vahtu ka läheks....
Ei või olla. Kuidas ma küll ise kunagi sellise asja peale tulnud! Kõik need äravisatud koored... Me teeme koorega ainult toitu, kohvi peale ei pane, sageli jääb üle. Aitäh hea nipi eest. :) Rääkides sügavkülmast. Ostan tomatipastat tavaliselt suurema purgi ja see purgitäis kestab ikka päris kaua. Kuna tomatipasta läheb üpris ruttu hallitama, siis kasutan ära vanaaegsed platmassist jääkuubikurestid. Panen igasse auku 1 lusikatäie pastat, silun pealt ära ja sügavkülma. Resti eelis on see, et tean täpselt, palju üks kuubik koguseliselt on. Noaots ääre vahele, paar nõksutust ja kuubik ongi käes.
Unalu
Postitusi: 1
Kokaõpilane
2009-02-13 09:48:36
Millised oleksid teie nõuanded muffinite küpsetamisel, et paberit normaalselt eemaldada saaks? Millele peaksin tähelepanu tegemisel juhtima?
Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2009-02-13 10:22:41
Unalu:
Millised oleksid teie nõuanded muffinite küpsetamisel, et paberit normaalselt eemaldada saaks? Millele peaksin tähelepanu tegemisel juhtima?
Eelkõige tuleks kasutada kvaliteetset paberit, mida meil vist eriti müügil polegi :/ Mina määrin paberid seest kergelt õliga kokku ja enam-vähem saab ok.

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Eva
Postitusi: 771
Abikokk
2009-02-13 10:23:15
Unalu:
Millised oleksid teie nõuanded muffinite küpsetamisel, et paberit normaalselt eemaldada saaks? Millele peaksin tähelepanu tegemisel juhtima?
Hmm, aga mis mured Sul selle paberi eemaldamisega? Muffinipaber sedapidi ei tulegi ära, nagu küpsetuspaber tuleb.

http://www.perenaine.ee/

Aurora
Postitusi: 598
Abikokk
2009-02-13 11:16:17
Eva:
Unalu:
Millised oleksid teie nõuanded muffinite küpsetamisel, et paberit normaalselt eemaldada saaks? Millele peaksin tähelepanu tegemisel juhtima?
Hmm, aga mis mured Sul selle paberi eemaldamisega? Muffinipaber sedapidi ei tulegi ära, nagu küpsetuspaber tuleb.
Sama siin, mu meelest ongi tore sellist natuke kleepunud paberit muhvikese ümbert koorida
Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2009-08-15 20:55:06
Vahest on kellelgi juhtunud, et šokolaadi sulatades satub sinna vett ja kogu krempel muutub tükiliseks? fooducation.org näitab, et seda olukorda on võimalik veel päästa, lisades vett! Terve artikkel on äärmiselt huvitav.

Zap*

Uniquegirl
Postitusi: 132
Abikokk
2009-08-23 23:06:30
Eva:
Unalu:
Millised oleksid teie nõuanded muffinite küpsetamisel, et paberit normaalselt eemaldada saaks? Millele peaksin tähelepanu tegemisel juhtima?
Hmm, aga mis mured Sul selle paberi eemaldamisega? Muffinipaber sedapidi ei tulegi ära, nagu küpsetuspaber tuleb.
mina kasutan dr Oetker (või midagi sarnast) värvilisi pabereid ja mul tuleb paber küll kergelt muffini küljest lahti. Ma üks aeg üldse ei viitsinud paberit kasutada ja olen pintseldanud muffini auke rasvainega ja muffinid tulevad väga kergelt vormist välja. Minu jaoks täiesti asendamatu nipp, mida ma ise avastasin, kuid tuleb välja, et see on tuntud paljudele on see, et piima keetmisel pannes pannilabida või puidust lusika poti peale (selliselt, et lusikas on üle terve poti augu) ei kee piim potist "välja". Piima kui hakkab ülekeema, siis ta jõuab ainult lusikani ja üle poti ei tule
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-10-28 09:59:38
Pole siin teemas kaua aega sõna võtnud. Minu viimase aja "nipp" on järgmine. Kui retseptis on vaja nt pool muna, siis kuigi eespool on juttu sellest, kuidas mune "poolitada", on lihtsam võtta lihtsalt 2 vutimuna (1 muna = 4 vutimuna). Mul on pea alati pakk vutimune ka külmkapis, kuna maitsevad mulle väga..

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-01-08 17:02:47
Ilsu:
Mina olen päris palju igasuguseid uusi asju teada saanud siit NamiNamist, aitehh kõigile! aga täna hakkasin mõtlema noortele kokahakatistele, kes teevad oma esimesi katsetusi ja siis tuli mõte, et kas ei võiks olla siin yks teema KöögiNipid, kus oleks lihtsad nipid, mida ilmtingimata ei pea igayks ise avastama a-la kuidas vältida kissellinahka, kuidas kalalõhnast pääseda , et piimapudelit pese kylma veega ja nii edasi.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Edith
Postitusi: 218
Abikokk
2010-02-08 03:44:58
minu saadud india sõbranna ema köögivaramust on järgmine. india toitudes on väga tihti koos ingver ja küüslauk. samas on mõlemad sellised asjad mis kipuvad tihti kodus hallitama minema, ära kuivama jne. soovitus siis osta korraga suurem kogus ingveri ja küüslauku (eriti tore kui kusagil orgaanika letis on parasjagu allahindlus). puhastada ning peenestada köögikombainis. siis tõsta taldrikule teelusikaga segust portsud ja taldrik sügavkülma. kui ära külmub siis taldrikult kilekotti (sügavkülmas rohkem ruumi). toitu tehes siis poetada üks või kaks sellist tompu toidu sisse. toimib ilusasti. olen seda teinud ka ainult ingveriga kuna alati küüslauku ei kasuta. sama teema supiürtidega. jääkuubiku restidesse ja vett peale ning sügavkülma. pärast kilekotti (saab resti vabaks)

Kuidas teha ... ja miks? Sest ma saan

<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 >>