KAMA (eesti rahvustoit) ja selle kasutamine

Merilin
Postitusi: 953
Abikokk
2009-05-31 23:02:01
Meie oleme välisriikides noorsoovahetusprojektidel rahvusvahelisel õhtul korduvalt pakkunud maisikepiskeste asemel kamapallidest Kass Arturit.

Pisike ja Pisut Segi, teadagi...

Kardemon
Postitusi: 493
Abikokk
2009-05-31 23:55:37
Thredahlia:
Meie oleme välisriikides noorsoovahetusprojektidel rahvusvahelisel õhtul korduvalt pakkunud maisikepiskeste asemel kamapallidest Kass Arturit.
ja mina olen ka kamapallidest teinud! panin ka pisikestesse kommi-vormidesse. tegin raudselt pilti ka aga ei suutnud leida.. ja kamapallid on ka meie pere ühed lemmikud! kuidas sain unustada?!
Pille:
Kardemon:
mingit kamajäätist proovisin ka kunagi teha. ei mäleta millise retsepti järgi. aga see ei meeldinud me peres kellelegi. lasin liiga kõvaks minna tal ja midagi oli kindlasti veel viga. olekski hea proovida millalgi uuesti (kui masina saame jälle)
Tegin täna Angeelika Kangi "Jäised ahvatlused" raamatust kamaparfeed kohupiimakreemiga, oli täitsa mõnus ja suvine. Ilmselt pole sama retsept, mida Sina kasutasid, sest seda ei tehtud jäätisemasinas.
ma ei teinud ka seda masinas. seepärast kole kõvaks läkski. aga kohupiima selles polnud. peaks aga seda proovima! (uut masinat loodan saada, et ebaõnnestumisi ja vaeva vähem oleks :) )

http://kardemon.blogspot.com

Marju
Postitusi: 870
Abikokk
2009-06-01 09:24:13
Väga mõnus! Siiani veel väga midagi leiutanud pole, aga kamavaht kohupiimakreemiga on ju väga maitsev (peakski ehk mõnda marjade või rabarbriga varianti ka proovima) ja kord tegin siit nami-namist mingeid pallikesi... toorjuustuga vist. Need olid ka üsna huvitavad. Nii et eelkõige loodan siis ise ideid saada seekord :) nii et aitäh kõigile :)
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-06-01 11:33:07
Thredahlia:
Meie oleme välisriikides noorsoovahetusprojektidel rahvusvahelisel õhtul korduvalt pakkunud maisikepiskeste asemel kamapallidest Kass Arturit.
Vot seda mina teen. Eile ostsin kamapallikesed juba ära :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Frieda
Postitusi: 309
Abikokk
2009-06-01 14:58:43
Pruugib mul vaid kolm päeva arvutist eemal olla ja juba uus teema :P. Aga kama on väga mõnus ja tänase ilmaga oleks kombinatsioonis keefiriga täitsa asjakohane (kui mul juba külmsupp plaanis poleks). Nüüd peaks vist rabarberikoogi unustama ja pilgu kamadessertidele suunama... ;)

Söömine on ainus töö, mis toidab

Martiina
Postitusi: 939
Abikokk
2009-06-01 20:02:23
Nii vinge, et just sel päeval, kui see kooskokkamine siia ilmus, sõin hommikuks kama keefiri ja suhkruga ja õhtul sõin teistkorda veel :D Justnagu organism teadis, mis kooskokkamise teema on :D Kindlasti proovin midagi põnevat ka kamast...eespool nii palju toredaid ideid :)
Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2009-06-01 20:09:37
Ja mina sõin täna kamašokolaadi :P Proovisin kunagi kamaga küpsiseid teha, aga mulle üldse ei maitsenud. Kui kama keefiri või kohupiimaga segatult on väga hea, siis need küpsised maitsesid imelikud.

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Berit
Postitusi: 391
Abikokk
2009-06-01 20:18:26
Tänase ilma jaoks on kama eriti paslik :) Kõige rohkem maitseb see mulle dr.Helluse keefiri ja suhkruga.
Erru
Postitusi: 22
Kokaõpilane
2009-06-01 21:59:25
Pille:
Maru ajakirjas Eesti Naine (veebruar 2009, "Eesti oma asi"): Kamaküpsised valge šokolaadi ja kaerahelvestega (~ 15 tk) 100 g võid 1 dl tumedat muscovado-suhkrut 3 spl kamajahu 3 dl jämedaid kaerahelbeid 1 muna 100 g valget šokolaadi Need küpsised on magusad, ent kama moodi salalikud. Valge šokolaad teeb kaerahelveste vahel silma ning ahvatleb tõrkujaid, kes tumeda suhkruga tehtud küpsiseid ehk võtma ei rutta. Sega toasoojale võile suhkur, muna, kaerahelbed ja kamajahu. Haki šokolaad ning sega hulka. Mätsi käte või lusika abil küpsetuspaberile küpsisekuhjad ning küpseta 180 ?C ahjus 12 minutit. Soovi korral võid lisada ka näiteks kuivatatud kirsse või pirnitükke.
Mina olen neid küpsiseid mitu korda teinud. Väga head on! Samas kama maitset neis eriti tunda ei ole, seega kama võiks ilmselt rohkem lisada.
Zoozi
Postitusi: 2992
Abikokk
2009-06-02 15:20:09
Tegin täna kamakäkke mascarponega. Olin üllatunud kui maitsvad olid :) Veel tegin kamaküpsiseid valge shokolaadi ja kaerahelvestega. Ka need olid väga maitsvad. Pean oma arvamust kama suhtes muutma. Ikka positiivsemaks :D

Zoozi tegemised

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>