KAMA (eesti rahvustoit) ja selle kasutamine

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-06-08 18:30:54
Minu kaks viimast kamarooga - mu vanad lemmikud, mascarpone-kamatrühvlid ja uus dessert, kama-petipiima panna cotta (serveeritud mustsõstraloigus :P).

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Aaloemahl
Postitusi: 308
Abikokk
2009-06-09 16:09:42
Maikuu Oma Maitses olid Kauksi Ülle Seto trühvlid ehk kamapallid. Tehtud! :) Mulle maitses. Doora aitas natuke kaasa ning maitses ka. Eks ta vast ise kommenteerib, kuidas talle maitses.

sussi-sussi.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-06-09 22:02:03
Täna sõin hommikuks vana head kamakörti. Tegin hapendatud petiga. Magustamiseks kasutasin agaavisiirupit (lahustub külmas petis kergemini, kui mesi; madalama GI-ga; lisaks maitseb mõnusalt). Pakkusin eile kamatrühvleid ka naabrinaisele, kellele need väga meeldisid. Tõi mulle vastutasuks kama-kohupiimamuffinite retsepti, mida ma homme katsetama hakkan :D

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Triinp
Postitusi: 88
Kokaõpilane
2009-06-10 11:12:53
ma ei teadnudki, et seda kamakördiks nimetatakse. nüüd siis tean :) mina söön kamakörti väga tihti ja magustan kas mee või natukese fariinsuhkruga. mul on kohustuslik komponent ka rosinad.
Kairit
Postitusi: 397
Abikokk
2009-06-10 15:52:02
Tegin täna iirise-kamapalle. Väga mõnusad maiuspalad :) Liiga suure koguse ainult vaaritasin valmis, pooled viitsisin vormidesse panna, poole kogusest mässisin kilesse ja külmkappi. Järgmine kord teen poole vähem... blogipostitus
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-06-10 16:20:39
Pille:
Pakkusin eile kamatrühvleid ka naabrinaisele, kellele need väga meeldisid. Tõi mulle vastutasuks kama-kohupiimamuffinite retsepti, mida ma homme katsetama hakkan :D
Tuunisin naabrinaise retsepti ja tegingi täna kamamuffineid. Igati mõnusad ja kindlasti teeks veelgi. Kama-kohupiimamuffinite retsept.
Pille:
Minu kaks viimast kamarooga - mu vanad lemmikud, mascarpone-kamatrühvlid ja uus dessert, kama-petipiima panna cotta (serveeritud mustsõstraloigus :P).
Kama & petipiima panna cotta retsept on nüüd ka Nami-Nami retseptikogus olemas.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Marju
Postitusi: 870
Abikokk
2009-06-10 17:30:07
Oijah, vaim oli valmis ja iirised korvis, aga iirise-kamapallide jaoks hädavajalikke kamapalle pole siin otepääl mitte :( Pille, jõudsin enne juba see kama ja petipiima panna cotta retsepti otsidagi siit (ei leidnud siis veel), tundus huvitav, kuigi mitte üldse selline toit, mis minul õnnestuda võiks :P Ühesõnaga, kaks kamamagustoitu ootel jällegi...
Kaare
Postitusi: 197
Abikokk
2009-06-10 20:46:28
Tegin eile kamavahvleid ja täna kamasmuutit. Mõlemad olid mõnusad.

Koopatibi küpsetab...

Zoozi
Postitusi: 2992
Abikokk
2009-06-11 20:46:45
Minu tänased katsetused kamaga - kama-kohupiimamuffinid. Mulle maitsesid, emale ja ämmale ka. Eriti mõnusad olid jõhvikad seal sees. Kas mehele jätkub, ei tea lubada :) .Kama-kaneelijäätis. Oli muidu isegi päris hea, ainult natuke magusam oleks võinud olla, seda siis minu arvates.

Zoozi tegemised

Pinnu
Postitusi: 102
Abikokk
2009-06-12 17:18:10
Tegin eile kamast kamakäkke-mascarponega. Ülimaitsvad. Proovisin nii kakao kui kama sees keerutatuid. Mulle kamas meeldis isegi rohkem. Niipalju kll koostises tegin muudatusi, et mascarpone asemel kasutasin tavalist Farmi toorjuustu, Vana Tallinna või muud napsu polnud panna ja pähkleid ka polnud. Nende asemel panin tükeldatud aprikoose. Maitses hää! Kui poodi juustu järgi viitsin minna, teen täna ka neid. :)
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>