Kausikoogid ja kausitordid ehk trifle'd

Triinpvr
Postitusi: 195
Abikokk
2011-12-25 13:05:12

Minu eilne kausikook.

Põldmarjadega
(seal on üks külgvaade kihtidest kah) :)

laualamp.wordpress.com

Üllekas
Postitusi: 210
Abikokk
2011-12-27 12:34:53

Jõululauale sai valmistatud mu esimene kausikook. Eeskujuks siin eespool toodud Martha's Christmas Trifle. Kasutasin poest ostetud tordipõhja, konserv-virsikuid, külmutatud vaarikaid, vahukoort ja sidrunivõiet. Viimase tegin ise, sest ei jõudnud kuskile poodi, kus seda üldse leiduda võiks. Koogi tegemine läks kiirelt ja tulemus oli väga maitsev.

Aitäh Pille, üks lihtne ja hea koogi tegemise moodus tänu kooskokkamisele avastatud :)

Tsheburashka
Postitusi: 187
Abikokk
2011-12-27 14:27:53
Mina olen nüüd ka kaks korda seda Liisi kirsi-mandariinikausikooki teinud. Esimesel korral kasutasin seal ära šokolaadimuffinid, mis minu meelest väga ilusad ei tulnud ja seega niisama serveerimisele ei läinud ja teisel korral küpsetasin koogi jaoks eraldi keeksi. Keeksiga tuli superhea :)
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-12-27 16:15:12

Minu Inglismaal elav rumeenlannast sõbranna Ruxandra tegi jõululauale Jamie Oliveri ema kausikoogi (ehk siis Joolsi ämma kausikoogi :))

Ingliskeelne retsept siin.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Britt
Postitusi: 24
Kokaõpilane
2011-12-28 19:48:23

Sain oma koogi ka lõpuks kirja. :)

http://noadkahvlid.blogspot.com/2011/12/rumtopfi-kausikook.html

Cousinella
Postitusi: 91
Kokaõpilane
2011-12-28 20:29:31

Järjekordne kausikook piparkookide, mustikate ja vahukoore-kohupiima kreemiga.

http://cousinella.blogspot.com/

Dagris
Postitusi: 151
Abikokk
2011-12-30 10:25:45

Tegin jõuludeks ühe kausikoogi - piparkookide ja kirssidega.

Sööme silmadega

Domori
Postitusi: 99
Kokaõpilane
2011-12-30 13:24:19

Tegin ka oma esimese kausikoogi. Kuna Saksa kodus sobivat klaasist kaussi pole ja ruumi uue kausi jaoks ka mitte, siis ootasin ära jõulud oma Eesti kodus. Kostitasin oma suurt peret ühe maitsva kausikoogiga. Sisse said ainult väga head asjad ja maitses kõigile väga hästi.

Koostis:
4st munast biskviit
kerge jõulumaitsega vahukoore-ricotta-valge šokolaadi kreem banaan
metsmaasika toormoos
riivitud šokolaad
veidi amarettot immutamiseks
pealmiseks kihiks pistaatsia pähklid (ehk roheline muru :)) ja jõhvikad

Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2011-12-31 14:00:30

Tundub, et kausikoogi tegemise lihtsus on väga petlik. Võtsin alguses aluseks Liisi blogist Kihilise kausitordi virsikute ja banaanidega aga kuna ma ei osanud osasid komponente kusagilt leida siis tulemus tuli ikka originaalist väga erinev, pigem sinna Krista kiivimagustoidu poole. Ilust me ei räägigi....

Maeann
Postitusi: 1
Kokaõpilane
2011-12-31 15:25:13

Minu esimene kausikook (ja esimene postitus foorumis). Tegin ilma retseptita, kasutasin tordipõhja, puuvilju, külmutatud marju, kohupiima-vahukoore segu, peale tegin koduse siirupi-marja tarretise. Viimase pealepanemisega oleks pidanud kannatlikum olema, aga oli juba vaja koos koogiga sööjate poole teele asuda, nii et tarretis valgus siiski veidi allapoole, kuigi tahtsin ilusat punast triipu peale. Järgmine kord mõtleks rohkem väljanägemisele, kasutaks vooderdamiseks nt keelekese küpsiseid, mis ilusate kausikookide juures silma on jäänud.

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>