Kausikoogid ja kausitordid ehk trifle'd

Ristl
Postitusi: 100
Kokaõpilane
2011-12-06 10:22:10
Tegin poja sünnipäeva puhul Liisi kaunist šokolaadist kausikooki kirsside ja mandariinidega.
Kakaobiskviidi küpsetasin ise ja vahukoore-ricotta kreemile riivisin hulka sidrunikoort, muus osas järgisin Liisi juhiseid. Kuna mul sobivat suurt kaussi ei olnud, tegin magustoidupokaalidesse. Väga pilkupüüdev ja kaunis sai!
Sünnipäevalapsele väga maitses! Pilti ei jõudnud teha, sest õhtul oli juba pime ja hommikul kui sööma hakkasime, oli veel pime ja siis järgmisel hetkel olid need juba otsas.

Ablas miisu.

Vandiste
Postitusi: 769
Abikokk
2011-12-06 12:35:16

Olen eelmisel nädalal teinud 2 kausikooki.

Esimene on lihtne, aga väga maitsev - võetud Krista blogist. Koostisained on napilt ja valmib kiiresti - kiivid, banaanid, küpsised, hapukoor ja šokolaad.

Teine on kreemi, küpsiste ning kirssidega. Kreemi keetmine oli ainuke aeganõudev tegevus. Lapsed oleksid eelistanud ainult kreemi, kuid meile mehega meeldis just kirsside happukus, mis tasakaalustas kreemi ja küpsiste magususe.
Igati meeldiv kooslus.

Nüüd peaks tegema mõne kausikoogi, mis on mu lemmikraamatust "Mary Berry's Desserts and Confections".

Marju
Postitusi: 870
Abikokk
2011-12-06 16:53:53
Kondasin täna kaubamajas ja pesuehtne trifle'i kauss oli seal. Jalaga ja kenasti läbipaistev. Kui valesti vaadanud siis vist u 17 eurot maksis. Mulle meeldis. Aga mul endal pole sellise kausi jaoks kahjuks ruumi..
ErleS
Postitusi: 339
Abikokk
2011-12-06 17:05:56
Marju:
Kondasin täna kaubamajas ja pesuehtne trifle'i kauss oli seal. Jalaga ja kenasti läbipaistev. Kui valesti vaadanud siis vist u 17 eurot maksis. Mulle meeldis. Aga mul endal pole sellise kausi jaoks kahjuks ruumi..
Nägin ka Kaubamajas seda kaussi ja keerutasin pikalt käes, aga siiski jätsin ostmata, kuna leidsin ka, et ruumi ei ole selle jaoks. Kaalun ilma jalata klaaskausi ostmist, aga otsustasin, et poodi lähen alles siis, kui kausikoogi tegemise plaan on täiesti kindel.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-12-06 17:27:45
ErleS:
Marju:
Kondasin täna kaubamajas ja pesuehtne trifle'i kauss oli seal. Jalaga ja kenasti läbipaistev. Kui valesti vaadanud siis vist u 17 eurot maksis. Mulle meeldis. Aga mul endal pole sellise kausi jaoks kahjuks ruumi..
Nägin ka Kaubamajas seda kaussi ja keerutasin pikalt käes, aga siiski jätsin ostmata, kuna leidsin ka, et ruumi ei ole selle jaoks. Kaalun ilma jalata klaaskausi ostmist, aga otsustasin, et poodi lähen alles siis, kui kausikoogi tegemise plaan on täiesti kindel.
Mina võtsin plaani, et teen jõuluõhtuks kausikoogi. Vist tuleb sea Kaubamaja kaussi uurima minna ;)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2011-12-06 20:37:23

Minu esimene kausikook oli Liisi omast inspireeritud. Selle retsepti järgi tegin šokolaadikeeksi, aga panin taina sisse kakaod ka. Kreemiks oli vahukoor segatuna ricottapastaga, lisaks veel kirsse ja riivitud šokolaadi.

Kõik oli väga hea, aga ... mispärast peab kõike seda head kraami kaussi panema, kui sellest saaks suurepärase tordi kokku panna? Kausikoogil on muidugi see eripära, et kreemi on rohkem, tortidel kipub põhja-kreemi suhe vastupidine olema.

Pilt pole miski asi, fotokas on katki ja õhtul mobiiliga pildi tegemine ei kõlba kuhugi. Tegelikult tahtsin rohkem oma uhket Boda kaussi eksponeerida, aga sellest pole ka muidugi miskit näha.

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2011-12-07 14:28:15

Olen nüüd päris palju trifle-katsetusi teinud, aga ükski pole pildivääriline olnud.

Esimene kord pokaalidesse, vahukoore, Walkersi pekaani-iirise-küpsisepuru, pistaatsiate ja East Endi mangopüreega. See ei kukkunud päris nii välja, nagu ma kujutasin, püree oli liiga vedel, oleks pidanud paksendama seda et saada korrektseid triipe, ja vahukoorega oli minu maitse jaoks liiga rammus.

Siis tõin majja suure portsu paksu "kreeka" jogurtit - tõsi, see pektiiniga tarretiselaadseks paksendatud, niiet vist mitte päris ehtne - ja Bonne banaanipüreed, ja neid banaaniviilude, külmutatud mustikate ja kakaobiskviidi kihtidega kombineerimisest jäin lausa sõltuvaks. Algul mõtlesin sinna vahukoort ka lisada, aga jogurt oli juba omaette nii tihe ja mõnus, et polnud vaja juurde panna ei koort, ei suhkrut. Nüüd ma ei saa aru, milleks üldse end kookide meisterdamisega varem vaevasin, kui nii lihtne on suhteliselt suhkruvaba ja ometi ülimõnus magustoit kokku panna. Kindlasti saab ka jõulukoogiks sel aastal kausikook.

Aga kunagi ei jäta need kihid kausis piisavalt ilusat muljet, et pildile tasuks võtta. Ikka kaste valgub küljelt vahele või siis mustikad sulavad üles jogurti sees ja värvitriip läheb laiali jne

Rääkimata sellest, et ma ei saa aru, miks soovitatakse trifle enne ööseks seisma panekut juba vahukoorega ära kaunistada - mulle küll öö otsa seisnud vahukoor värskest rohkem ei imponeeri...

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Kokkamas95
Postitusi: 781
Abikokk
2011-12-08 19:24:52

Kausitort kohupiimakreemi ja kirssidega

http://kokkamas95.blogspot.com/

Liisi
Postitusi: 955
Abikokk
2011-12-08 21:13:41

Tore, et šokolaadine kausikook meeldis Ristl ja Tiina :)!

Mina olen vahepeal teinud apelsini-kohupiimadesserti ja kihilist jõulumagustoitu. Viimane meeldis rohkem ja eriti pärast ööpäevast külmas seismist.

Apelsini-kohupiimadessert

2-le sööjale

1 pk kohupiima
125 ml vahukoort
1 tl vanillsuhkrut
2 spl suhkrut
1 apelsin
2 tl fariinisuhkrut
8 küpsist
1 dl apelsinimahla

Vahusta koor ja sega kohupiimaga. Lisa suhkrud. Puhasta apelsini viljaliha valgest kestast ja tükelda väiksemaks. Sega fariinisuhkruga.
Kasta küpsis apelsinimahla sisse ja purusta pokaali põhja. Purusta nii kokku 3 küpsist kummagisse pokaali. Tõsta peale osa apelsinitükkidest ja kohupiimasegu. Tee samamoodi järgmine kiht. Kaunista viimaste küpsistega torgates need kohupiima sisse.

Kihiline jõulumagustoit

piparkooki
haput jõhvikamoosi
vahukoort
suhkur ja vanillsuhkrut
beseed

Purusta piparkoogid kausi põhja, peale veidi jõhvikamoosi. Tõsta peale suhkru ja vanillsuhkruga vahustatud koor. Pudista peale beseed. Tõsta beseekihi peale veel veidi jõhvikamoosi ning uuesti vahukoort. Kaunista piparkoogi, jõhvikate ja piparkoogipuruga.

Liisi Blogi

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-12-10 14:32:33
Siin mõned toredad kausikoogid brittide Delicious veebilehel: retseptid

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>