Hoidistamine vol. 2009

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-09-14 22:46:22
Ullike:
Proovisin ükspäev teha ploomitšatnit nami-nami retseptikogust. Aga äädika väljamõõtmisel tekkis tõsine ehmatus: 1 dl veiniäädikat :o. Vat ei julgenud ikka nii palju seda panna... Ehk keegi namikatest oskab oma kogemusi jagada: on see retseptis näpukas või peab tõesti sellise koguse äädikat lisama? :o:o
Algretsept on siin ja see on tõesti täitsa õige kogus. Kvaliteetne veiniäädikas on mõnusalt maheda maitsega ja nagu Tiina kirjutab, siis üsna lahja. Aga Sa proovi alustuseks 3-4 supilusikatäiega - kui Sinu jaoks piisab, siis ära rohkem lisa.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Merilin
Postitusi: 953
Abikokk
2009-09-15 07:32:31
Eile õunamoos sidruni ja ingveriga ning ploomi-mandlimoos. Ja veel üks sats marineeritud kitsemampleid kolis väiksemastesse purkidesse. Nüüd on vist kõik... kui ma suudan metsast eemal püsida ja korvidega inimesi tuppa ei lase :D

Pisike ja Pisut Segi, teadagi...

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2009-09-15 11:26:18
Thredahlia:
. Nüüd on vist kõik... kui ma suudan metsast eemal püsida ja korvidega inimesi tuppa ei lase :D
See lause oleks muusika mu kalli mehe kõrvadele... :D:D
Merilin
Postitusi: 953
Abikokk
2009-09-15 11:32:51
Seenekas:
Thredahlia:
. Nüüd on vist kõik... kui ma suudan metsast eemal püsida ja korvidega inimesi tuppa ei lase :D
See lause oleks muusika mu kalli mehe kõrvadele... :D:D
Minu omale ka :D Aga ma kardan, et ei suuda end talitseda...

Pisike ja Pisut Segi, teadagi...

Tziiki
Postitusi: 801
Abikokk
2009-09-15 12:45:50
minu tänavused hoidised: kaks purki porgandi-astelpaju püreed, vähese suhkruga. ise tavaliselt sisse midagi ei tee, kuna meid varustab hoidistega vanaema, kel suur põld ja aiamaa, aga kuna sain ämmalt hunniku astelpaju marju, mida ma niisama ei söö ja õunamoosis need mulle ei maitse, siis otsustasin midagi uut proovida-seetõttu alustasin ka tagasihoidlikult ja tegin vaid 2 purki, lasen nüüd paar päeva neil seista ja siis kohe proovin järgi :) ja kui poes käies ometigi patareide ost meelde tuleb, siis lisan ka pildi :D jee-patareid olid meeles :D minu püree ja vanilliseemnetega õunamoos

As for butter versus margarine, I trust cows more than chemists :)

Zoozi
Postitusi: 2992
Abikokk
2009-09-15 14:27:10
Ma tahaks aga igasugu asju proovida ja teha, kuid pole kahjuks kusagil hoida. Seega talletan infot ja ootan paremaid aegu :)

Zoozi tegemised

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2009-09-15 21:41:41
JM:
Näiteks see ploomimahla retsept, võta kümme kilo ploome ja.. mitu pudelit?
Sain oma kreegimahla aurutamisega ühele poole. Väga maitsev tuli ja järgi jäid ka põhimõtteliselt ainult kivid. Ilus tumepunane mahl. JM küsimusele vastates - aurutades tuli 6-st kilost kreekidest ja 2-st kilost suhkrust 5,5 l mahla. Kive ma enne eemaldama ei hakanud ja üksikuid varsi ka küljest ei noppinud.
Tziiki
Postitusi: 801
Abikokk
2009-09-16 10:34:23
lisandus üks! purk õunamoosi vanilliseemnetega...oi-oi kui ilus välimus sel on :) ...jällegi lasen mõne päeva seista, siis proovin oma "meistritöö" järgi (pole varem kunagi õunamoosi teinud...)...ja taaskord lubadus muretseda patareid, et saaks pilti teha :D

As for butter versus margarine, I trust cows more than chemists :)

Aurora
Postitusi: 598
Abikokk
2009-09-16 10:44:17
Kuna pidustustest oli ohtralt üle tomateid ja pirne, tuli nendega kiiresti midagi ette võtta - pirnid said moosiks rosmariini ja sidruniga, kollased tomatid tšilli ja õuntega, punastest tomatitest keetsin lihtsalt koos ingveri, tšilli, kalakastme ja soola/suhkruga ühe magushapu mögina.
Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2009-09-16 14:03:36
No ei ole võimalik. Juba teine üritus kreegimoosi teha läks vett vedama, kuna turul nii kenadena paistnud kreekidest üle poole tuli minema visata - plekilised, käärinud, plögased. Järelejäänutest peale kivide eemaldamist lihtsalt poleks poolt purkigi saanud. Kas keegi saab aidata mitte-plögaste kreekide leidmisel?

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

<< 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 >>