Hoidistamine vol. 2009

Merilin
Postitusi: 953
Abikokk
2009-09-13 21:02:20
Eeeeeehhh. Männiriisikad on lõpuks marineeritud. Marineeritud kitsemamplid on väiksematesse purkidesse ümber kuumutatud ja villitud (kurram - poodidest on KÕIK normaalsuuruses allaliitrised purgid otsas - kas inimesed on mõistuse kaotanud?!). Õunad said moosiks koos pohladega ja koos kreekide ning kookoselaastudega ka. Õunamoos ingveri ja kardemoniga ootab homme keetmist. Ahjaa, ploomid ootavad mandlilaaste ka... Seda kõike 30-sentimeetrise tööpinnaga mikroköögis :D Täis purke laon põrandale :D:D

Pisike ja Pisut Segi, teadagi...

Kaneelikang
Postitusi: 83
Kokaõpilane
2009-09-13 21:21:11
Kui keset suve ootasin pikisilmi esimest punast tomatit, siis tänaseks selgus, niisama söömiseks on neid juba liiga palju. Tegin siis tomati-sibulasalatit.
Mari-Liis
Postitusi: 593
Abikokk
2009-09-13 22:56:57
Tegin nädalavahetusel arooniamahla (keetsin, aurutajat pole), õuna-pohlamoosi, marineeritud männiriisikaid ja seeni vähese soolaga. Seenteks olid pilvikud ja väga head tulid!

Siit nurgast ja sealt nurgast

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2009-09-14 10:21:59
JM:
Ma üritan nüüd esimest korda elus mahla teha. Retseptid on põnevad, aga kuskil pole kahjuks kirjas, kui palju mahla mingist viljakogusest tuleb. Erinevatel viljadel on tõenäoliselt see erinev kogus, sõltub mahlasusest. Aga no nii umbes. Näiteks see ploomimahla retsept, võta kümme kilo ploome ja.. mitu pudelit?
Mind vaevas sama küsimus, seega tegin igasugu hoidiste kohta tänavu statistikat, et kui nii palju marju ja niipalju suhkrut, siis palju tuleb mahla, moosi vm. Sõstramahla puhul tuli valem suures plaanis selline, et sõstrakilod ja suhkrulikod liites saad tulemuse liitrites. See on aurutamise puhul. Ploomidega see vaevalt nii lihtne on, kuna need on ise väga erineva konsistentsiga. Mõned ikka väga tihked ja teised hirmmahlased. Eile põikasin korra läbi kolleegi juurest, tema ühed ploomid lausa tilkusid mahlast, neid saaks kindlasti ka aurutada. Nädalavahetusel panin külma hulgaliselt praetud kollakaid kukeseeni (oli vast ahnus nad kõik ära korjata, jagasin sõpradelegi), natuke soomustindikuid (oi kui maitsvad need on) ja alustasin õunamahlateoga. Marineerisin segaseeni. Abikaasa, kes opereerib purkidedaga keldri vahet, kurtis, et neid seal juba väääga palju on ja kes need kõik ära sööb. :D
Kylli K
Postitusi: 34
Kokaõpilane
2009-09-14 14:03:16
Mina olen supilainel, üleeile värskekapsa borsh ja eile hapukapsa borsh. Värskekapsa borshi tegemine ostutus väga mõttekaks, paari tunniga sain tehtud (hakkis, riivis ja ribastas masin) u 9 liitrit (ehk siis u poole rohkem valmissuppi), huvi pärast arvutasin ka, et tooraine läks maksma kõvasti alla 100 kr. Varem on ämm andnud meile omatehtud suppe, supermõnus, kui kelgutamast tulles saab mõne minutiga aurava toidu lauale. Poesupid on meile liiga soolased. Tekkis ka mõte, et äkki annaks mõnd muulaadsetki suppi purki panna. Nt lillkapsast oleks väga mõttekas teha, talvel saab ju vaid Prantsusmaalt toodut. Hautada pehmeks koos maitseainetega ja tampida siis pudruks, et purki tihedamalt jääks. Pärast peaks koort lisades püreesupi saama.
Lepakas
Postitusi: 14
Kokaõpilane
2009-09-14 20:02:15
Männi- ja kaseriisikad vupsasid just marinaadi. Enne seda kukeseened omas mahlas purki ja külmkappi. Vahepeal oli ka üks karamelliseeritud kreeka pähklitega ploomimoosiepisood ja paar tomati-suvikõrvitsa-paprika-sibulapläusti. Hoopis suurem möll on sel aastal toimunud kurkidega. Pärast seda kui sain sõbra maavanaemalt kurgiretsepti ei jõua mina neid nii palju sisse teha kui perekond ära sööb. Rääkimata sellest, et suuri purke on poodidest võimatu leida. Viisin õele paar purki, kahe päevaga otsas. Saatsin mõned lisaks, rõhutades et tahavad veel mõned nädalad maitsestuda. Paari päeva pärast jälle kõik söödud. Vanematega sama lugu. Ei teagi, kas kurke veel müüakse turul. Kui õgardid sellises tempos jätkavad, siis mina annan alla. Inimesel on päevatöö ka, ma pole mingi kurgivabrik :)
Kaneelikang
Postitusi: 83
Kokaõpilane
2009-09-14 21:30:32
Täna tegin suvikõrvitsa-tomati segasalatit.
Ullike
Postitusi: 335
Abikokk
2009-09-14 22:38:16
Proovisin ükspäev teha ploomitšatnit nami-nami retseptikogust. Aga äädika väljamõõtmisel tekkis tõsine ehmatus: 1 dl veiniäädikat :o. Vat ei julgenud ikka nii palju seda panna... Ehk keegi namikatest oskab oma kogemusi jagada: on see retseptis näpukas või peab tõesti sellise koguse äädikat lisama? :o:o

Söömine on ainuke töö, mis toidab

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2009-09-14 22:42:06
Ullike:
Proovisin ükspäev teha ploomitšatnit nami-nami retseptikogust. Aga äädika väljamõõtmisel tekkis tõsine ehmatus: 1 dl veiniäädikat :o. Vat ei julgenud ikka nii palju seda panna... Ehk keegi namikatest oskab oma kogemusi jagada: on see retseptis näpukas või peab tõesti sellise koguse äädikat lisama?:o:o
Ma konkreetse retsepti koguseid ei tea, aga 1 dl ei ole mu meelest üldse palju. Veiniäädikas ju vaid 6-7% kangusega. Ning tšatni peabki hapu-magus-terav olema.

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Ullike
Postitusi: 335
Abikokk
2009-09-14 22:46:13
Tiina:
Ullike:
Proovisin ükspäev teha ploomitšatnit nami-nami retseptikogust. Aga äädika väljamõõtmisel tekkis tõsine ehmatus: 1 dl veiniäädikat :o. Vat ei julgenud ikka nii palju seda panna... Ehk keegi namikatest oskab oma kogemusi jagada: on see retseptis näpukas või peab tõesti sellise koguse äädikat lisama?:o:o
Ma konkreetse retsepti koguseid ei tea, aga 1 dl ei ole mu meelest üldse palju. Veiniäädikas ju vaid 6-7% kangusega. Ning tšatni peabki hapu-magus-terav olema.
Tänan kiire ja julgustava vastuse eest=D. ploomid ootavad - aga pole julgenud seni juurde teha.

Söömine on ainuke töö, mis toidab

<< 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 >>