Hoidistamine vol. 2009

Aurora
Postitusi: 598
Abikokk
2009-09-20 21:17:31
Tõeline hoidistamislaupäev - purki sai 125 liitrit õunamahla, pirne siirupis, ploomimoosi, marineeritud seeni, soolaseeni, tšillist tomatipastat.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-09-20 21:23:02
Vandiste ja Aurora, ärge ajage siin inimest kadedusest roheliseks oma õunamahlajutuga. Tahan kaaa!! Kas keegi lahke inimene ei müüks mulle 15-20 liitrit? Mul isegi need mõnusad liitrised klaasist granaatõunapudelid müügiks. Kuigi jah, Taarapõllu talule saab ka alati kasumit toota :) Huvi pärast uurin, et mis teil lemmik mahlaõun on? Täna ei hoidistanudki midagi :O, küll aga ostsin pisikesi tomateid, et teha homme tomateid tarrendis ning tomateid mamma Adeele moodi :P
Seenekas:
Kas palun keegi oskab enne homset õhtut nõu anda, kas mureli ehk maguskirsi lehed annavad arooniasiirupile sama hästi maitset kui tavalise kirsi lehed? Ma pole nimelt varem teinud ja keegi (tegelikult kokanduslikult mitteaarvestatav isik :D) väitis, et ei andvat piisavalt maitset.
Seenekas, mina vist olen kummaline, aga mulle meeldib arooniamahla oma maitse. Kuna mul aurutajat pole, siis panen marjad veega potti, keedan natuke ja siis lasen seista. Järgmisel päeval kurnan, keedan vähese suhkruga (vist panin 250 g liitri kohta?) ja siis kuumalt pudelisse. Ei mingeid kirsi-, mureli- ega mustsõstralehti, sidrunhappest rääkimata.
Zoozi:
Pille:
Täna hommikul keetsin taas kreegimoosi. Et neid marju ka minuni nii väikestes kogustes jõuab - täna oli potis 420 g kreegipüreed ja 168 g suhkrut :) :)
Tahan ka kreegimoosi!!!
Zoozi, Tallinna Keskturul müüdi eile kreeke päris mitmes letis ;)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-09-20 21:26:50
Pille:
Täna ei hoidistanudki midagi :O, küll aga ostsin pisikesi tomateid, et teha homme tomateid tarrendis ning tomateid mamma Adeele moodi :P
Valetasin! Kilo jõhvikaid ajasin läbi hakkmasina, segasin suhkru ja õunakuubikutega ja panin garaažipõrandale seisma. Homme keedan moosiks.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Kiilike
Postitusi: 1100
Abikokk
2009-09-20 21:31:37
Pille:
Kas keegi lahke inimene ei müüks mulle 15-20 liitrit? Mul isegi need mõnusad liitrised klaasist granaatõunapudelid müügiks. Kuigi jah, Taarapõllu talule saab ka alati kasumit toota :)
Ma mahla ei müüks aga õunu saaks ämma aiast jagada :)

kiilikese köögikatsetused

Zoozi
Postitusi: 2992
Abikokk
2009-09-20 22:15:21
Pille:
Zoozi:
Tahan ka kreegimoosi!!!
Zoozi, Tallinna Keskturul müüdi eile kreeke päris mitmes letis ;)
Sain minagi kreegimoosi tehtud :)

Zoozi tegemised

Hexy
Postitusi: 531
Abikokk
2009-09-20 23:59:51
Sain sel aastal tasuta metsikutes kogustes ploome, teinekordki palun. Sain keeta palju kompotti ja moosi. Tomatitest olen keetnud natuke mahedama maitselist püreed, lisaks nami nami suurepärastele retseptidele. Õunamoosi ja mahla tahaks ka teha, a selleks oleks vaja õunu. Ma tean, et Rakveres on 1 mees kes ise teeb soovijatele õunamahla, a ma ei ole veel hindu uurinud.

Hexy asjatab

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2009-09-21 10:27:58
Keilas tegi keegi kroon liiter, praegu kontakte pole, kui väga vaja saan uurida. Tõsi küll, andmed on paar aastat vanad.
Aurora
Postitusi: 598
Abikokk
2009-09-21 11:11:03
Seenekas:
Keilas tegi keegi kroon liiter, praegu kontakte pole, kui väga vaja saan uurida. Tõsi küll, andmed on paar aastat vanad.
Meil on maal press ja purustaja olemas, külarahvale ikka teenust osutatud aga tavaliselt käib siis kaup kauba ehk ka teene teene vastu. Naabrinaine tõi eile mahlapressimise tasuks näiteks kastitäie tomateid. Hinda jah ei oska rahas öelda ja üldse on maal niiviisi toredam nagu meil see käib.
Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2009-09-21 20:30:58
Aurora:
Seenekas:
Keilas tegi keegi kroon liiter, praegu kontakte pole, kui väga vaja saan uurida. Tõsi küll, andmed on paar aastat vanad.
Meil on maal press ja purustaja olemas, külarahvale ikka teenust osutatud aga tavaliselt käib siis kaup kauba ehk ka teene teene vastu. Naabrinaine tõi eile mahlapressimise tasuks näiteks kastitäie tomateid. Hinda jah ei oska rahas öelda ja üldse on maal niiviisi toredam nagu meil see käib.
Eks meil siin külas käib ka nii, lihtsalt infotasin, et keegi ka teenust pakub. maavanaema juures oli ka selline lõbus talgulaadne külaelu, küll oli kartulivõtt ja siis taas õunamahlategu...
Ullike
Postitusi: 335
Abikokk
2009-09-21 21:33:33
Tänane saavutus: ploomimoos rummiga + mandilaastudega :) Hetkel tegemisel ploomitšatni, millesse lisan veidi ka tšillihelbeid - loodan, et tuleb tarbitav :)

Söömine on ainuke töö, mis toidab

<< 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 >>