Hoidistamine vol. 2009

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-09-29 21:24:39
Tegin eile suure potitäie jõuluhõngulist õunamoosi :)
Vandiste:
Oleksid sa, Pille, veidi lähemal, andnuks sulle hea meelega laari mahla (ja siis sa oleks keetnud ja kirunud), nüüd aga said ümberkaudsed kümnekonna liitri jagu joomiseks. Aga ehk järgmisel aastal mõtleme välja, kui jälle õunaasta on, kuidas sina ka toormahla saaksid.
Oi, see oleks tore :) Me enda äsja istutatud õunapuud (Suislepp, Kuldrenett, Antonovka ja kevadel maha minev Egremont Russet) ei anna ilmselt niipea veel sellist saaki, et saaks mahla tegema hakata!!

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Kiilike
Postitusi: 1100
Abikokk
2009-09-29 22:29:59
Õunamahla tegemiseni sel aastal polegi jõudnud :) Aga täna sai aurutatud 2 ämbritäit kreeke ja tulemuseks oli 15 liitrit kreegimahla( no ei taha purkide kaanetamisest enam midagi kuulda) Homme peaks purki minema ploomid (u 40 l) mingil kujul ..

kiilikese köögikatsetused

Kirsike
Postitusi: 1359
Abikokk
2009-10-05 22:47:10
Homme algab õunamahla tegemine. Endal meil sel aastal õunu ei olnud, aga lahked sugulased varustasid meid :) Seente sissetegemine täies hoos, tegin veinimarinaadis ja tavalises marinaadis kukeseeni ja puravikke ja siis veel küüslaugumarinaadis riisikaid. Kukeseeni on nii palju, et otsin ideid mida nendega veel teha, külmkapis ja sügavkülmas ruumi ei ole ja tavaline marineerimine tundub kuidagi raiskamisena.

Lindude toitmine

Zoozi
Postitusi: 2992
Abikokk
2009-10-09 20:55:02
Tegin viigimarjadest kahte moosi- viigimarja-kaneeli ja viigimarjamoosi rummi ja seesamiseemnetega. Natuke harjumatud, kui nii saab öelda. Aga juustuga päris maitsvad :)

Zoozi tegemised

Kajakas
Postitusi: 237
Abikokk
2009-10-09 21:03:00
mul suur mure, kutsuti nimelt õunamahla tegema, aga oma taara peab kaasas olema. Ja mul pole ühtki purki-pudelit? Kas keegi teab kus midagigi müüakse?

proua söögisõltlane

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-10-09 21:04:59
Kajakas:
mul suur mure, kutsuti nimelt õunamahla tegema, aga oma taara peab kaasas olema. Ja mul pole ühtki purki-pudelit? Kas keegi teab kus midagigi müüakse?
Kajakas, mul oleks pakkuda ca 20 liitrist klaaspudelit, korgid peal ja puha (need on granaatõunapudelid). Tule vii ära (st annan pudelid aastaks laenuks ja tahan 1-2 pudelit mahla vastu saada ;)) Ja mu vanematekodus Pääskülas oleks kindlasti saada suuremas koguses täitsa tasuta kolmeliitriseid purke.
Zoozi:
Tegin viigimarjadest kahte moosi- viigimarja-kaneeli ja viigimarjamoosi rummi ja seesamiseemnetega. Natuke harjumatud, kui nii saab öelda. Aga juustuga päris maitsvad :)
Zoozi, kas Sa oma kokaraamatus retsepte ei tahaks jagada? ;)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Aurora
Postitusi: 598
Abikokk
2009-10-10 21:46:27
Selleks aastaks on nüüd küll vist hoidistamisega ühel pool. Täna toimus jälle suur mahla pressimine ja kuumutamine. Õunamahla on nüüd küll kahe aasta jagu, täpsemalt 349 liitrit. Meil muidugi suur leibkond ka. Kuna naabrinaine tõi kastitäie tomateid, siis said need tomati-sibulahoidiseks (16 pooleliitrist purki). Võib vist kriipsu alla tõmmata.
Kirsike
Postitusi: 1359
Abikokk
2009-10-10 22:02:57
Meil hakkab ka hooaeg lõpule jõudma. Õunamahlaga sai ühelepoole, õunavein pandi ka käima :D Kui viitsin, siis teen viimased arooniad veel siirupiks, aga kui tuhinat peale ei tule, siis jätan lindudele. Seitse purki alõtsasid läks ka käärima :(

Lindude toitmine

Nämmu
Postitusi: 249
Abikokk
2009-10-11 12:26:12
See nädal sai ka ka õunamahla tehtud, ligi 100 liitrit. Veidi lisasin juurde astelpaju, sai väga mõnus. Lisaks sai ebaküdooniad ja arooniad siirupiks tehtud. Täna hakkan boršipõhja valmistama, see meie pere suur lemmik. Mõnus talvel võtta, kui kiire aeg.

Kaie

Hexy
Postitusi: 531
Abikokk
2009-12-09 15:56:56
ma ei olegi siia teemasse maininud, et sain ikka õunamahla tehtud, oli ka Rakveres 1kr liiter. saime umbes 10 3L purki, osa sõime juba enne purki panemist ära. Õunamoosi on ka hirmus laar keldris, küll tavallist küll erinevate maitseainetega ebaküdooniamoosi tegin ka kibuvits jäi sellel aastal tegemata, ex siis järgmine aasta hakkan varem juba marju otsima. ma küll ei ole päris kindel, kes meil selle keldri suudab tühjaks süüa ;)

Hexy asjatab

<< 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 >>