Hoidistamine vol. 2009

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-09-25 19:57:21
Kylli K:
Muide vaatasin, et Nami-namis pole vist ühtki mädarõikaga retsepti!?
ON! ON! ON! Ja kuidas veel: retseptid mädarõikaga (vali otsingulehel rippmenüüst "mädarõigas"). Kui lihtsalt lihtotsingusse mädarõigas kirjutada, siis hetkel tuleb vaid viis retsepti (st retseptid, millel pealkirjas või märksõnaks on mädarõigas). Ise keetsin täna 600 g puhastatud ploomidest vanilli-ploomimoosi. Vahtu ei koorinud, segasin lõpus juurde veidi võid, nagu siin teemas jutuks oli. Vaht kadus nagu niuhti :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Kylli K
Postitusi: 34
Kokaõpilane
2009-09-27 10:47:30
Oh ma vabandan, tegin eelmine kord täpselt samamoodi ja tulemust ei saanud ja nüüd tuli vastuseid oi kui palju. Ju mul mingi näpukas oli.
Vandiste
Postitusi: 769
Abikokk
2009-09-27 22:10:04
Ma olen täiesti õunamahla nägu - jälle tegime sadu liitreid, taas 8 tundi keetmist. No rohkem enam ei tee. Vast saab selle 160 liitriga suveni läbi.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-09-28 07:07:36
Vandiste:
Ma olen täiesti õunamahla nägu - jälle tegime sadu liitreid, taas 8 tundi keetmist. No rohkem enam ei tee. Vast saab selle 160 liitriga suveni läbi.
Õnneseen! Me tegime köögikombaini mahlapressiga mahla :D Kahest suurest kilekotitäiest, mis ema mulle saatis, saime 2.5 liitrit mahla. See õunamass, mis masinast alles jäi, oli täiesti mahla täis, nii et sealt oleks vast teise samapalju pressimise teel saanud, aga polnud nii suurt marlit. Kuna mul liitrised klaasist granaatõunamahlapudelid, siis sahvrisse läks kaks liitrit õunamahla ja pool jõime kohe ära..

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2009-09-28 11:49:33
Pille:
Vandiste:
Ma olen täiesti õunamahla nägu - jälle tegime sadu liitreid, taas 8 tundi keetmist. No rohkem enam ei tee. Vast saab selle 160 liitriga suveni läbi.
Õnneseen! Me tegime köögikombaini mahlapressiga mahla :D Kahest suurest kilekotitäiest, mis ema mulle saatis, saime 2.5 liitrit mahla. See õunamass, mis masinast alles jäi, oli täiesti mahla täis, nii et sealt oleks vast teise samapalju pressimise teel saanud, aga polnud nii suurt marlit. Kuna mul liitrised klaasist granaatõunamahlapudelid, siis sahvrisse läks kaks liitrit õunamahla ja pool jõime kohe ära..
Pille, siis Sul andis küll kahtlaselt vähe välja. Mul on endal selline mahlapress, kust pealt läheb õun sisse ja siis suristad ja mahl tuleb. Ainult vanaks hakkab jääma ja kahest kilekotitäiest saab ikka märgatavalt rohkem mahla. Eks õunasordist loeb ka. Möödunud aastal sai selle sama masinaga päris palju mahla tehtud ja sinna ühte kohta kogunes hästi kena püree, mida oli kahju ära visata. Need kestad kogunesid mujale. Kuumutasin ta siis suhkrut lisades purkidesse. Sul Pille väike laps, äkki tasub teinekord ka nii teha. Püree kuumutamine on küll veidi tüütu, kipub põhja kõrbema ja pritsima. Meil sai seda mullu veidi palju ja siis hakkasid lõpuks kasutusideed ka lõppema. Vandiste, kas Sa päris keedad mahla? Ma ainult kuumutan ja siiani on kõik säilinud. Nii peaks ju igasugu ained seal sees ka säilima.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-09-28 12:33:26
Seenekas:
Pille:
Me tegime köögikombaini mahlapressiga mahla :D Kahest suurest kilekotitäiest, mis ema mulle saatis, saime 2.5 liitrit mahla. See õunamass, mis masinast alles jäi, oli täiesti mahla täis, nii et sealt oleks vast teise samapalju pressimise teel saanud, aga polnud nii suurt marlit.
Pille, siis Sul andis küll kahtlaselt vähe välja. Mul on endal selline mahlapress, kust pealt läheb õun sisse ja siis suristad ja mahl tuleb. Ainult vanaks hakkab jääma ja kahest kilekotitäiest saab ikka märgatavalt rohkem mahla. Eks õunasordist loeb ka.
No oli jah vähe. Tegelikult oli viieliitrine pott seda täis, aga pool sellest oli mahlavahtu. Ju oli sordiviga ka - ei mäleta, et talvel Granny Smith õuntest mahla pressides see allesjääv "mahlakook" nii vesine oleks olnud. Igatahes säilitamise jaoks pole küll mõtet seda riistapuud kasutada, kuigi värske mahlajoogi tegemiseks (õun, porgand, õun+porgand jne) on see väga hää masin ja korduvalt kasutust leidnud.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2009-09-28 14:05:04
Pille:
No oli jah vähe. Tegelikult oli viieliitrine pott seda täis, aga pool sellest oli mahlavahtu.
Selle mahlavahuga olen nii teinud, et tavaliselt masindanud õhtul ja siis jätnud seisma. Hommikuks on selline paks püreekaas (on vist sobiv nimetus) peale kerkinud ja selle saab hõlpsalt vahukulbiga kätte. Pärast kuumutamisel tuleb nii tehes vahtu üsna minimaalselt. Kohe kuumutades on püreesupi valmistamise tunne.
Vandiste
Postitusi: 769
Abikokk
2009-09-28 22:16:51
Seenekale, ma lasen korraks keema tõusta, siis riisun vahu ja pudelisse või purki. Kuna mitu potti oli ikka korraga tulel, siis mõni võis ka nati kauem muliseda. Oleksid sa, Pille, veidi lähemal, andnuks sulle hea meelega laari mahla (ja siis sa oleks keetnud ja kirunud), nüüd aga said ümberkaudsed kümnekonna liitri jagu joomiseks. Aga ehk järgmisel aastal mõtleme välja, kui jälle õunaasta on, kuidas sina ka toormahla saaksid.
Ragne
Postitusi: 860
Abikokk
2009-09-28 23:48:31
Mul oli täna käsil viinamarjamahla tegemine. Korjasin mitu suurt kotitäit viinamarju suvilast. Täna öösel näen vist purkide kaanetamist ja mahla tegemist unes :D

www.kokkama.ee

Tziiki
Postitusi: 801
Abikokk
2009-09-29 13:28:50
eile hilisõhtul valmis purk õunamoosi röstitud mandlilaastudega (hea meelega oleks vannilliseemnetega teinud, aga tundub, et ka Tartu kaubandusest on need asjad otsas-õnneks on mees Istanbulis ja sealselt vürtsiturult lubas tuua :) ) aga ka mandlilaastudega moos oli põnev-pannkoogile ei paneks, aga hommikujogurtile sobis imehästi, küllap sobiks ka purukoogi vahele...

As for butter versus margarine, I trust cows more than chemists :)

<< 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 >>