Kuivatatud ja konservitud oad ja herned

Zoozi
Postitusi: 2992
Abikokk
2009-03-17 10:30:33
Nipitiri:
Zoozi:
Tegin täna Maru raamatust tomatist hernesuppi. Väga maitses, vaatamata sellele, et herned ei tahtnud kuidagi pehmeks keeda. Olin küll neid eelnevalt poolteist päeva leotanud, aga päris pehmeks ei jaksanudki keeta-kõht oli tühi :) Aga proovin varsti uuesti, sest supp oli maitsev, kergelt vürtsikas.
Herned järsku vanad?
Kahtlustan ise ka, et võisid vanad olla. Mul oli tegelikult kaks pakki, poolik rohelised herned ja siis kinnine kollased, need on värsked - vaatasin. Tegin selle pooliku paki ära, aga kuupäeva tõesti ei vaadanud.

Zoozi tegemised

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2009-03-17 20:44:41
Tegin vahepeal Tabasco omletti. Retsept pärineb vist mingist vanast T&T-st. Kuival pannil prae peekoniribad (mina võtan harilikult toorsuitsu), peotäis viilutatud šampinjone (konserviga tuleb parem), kirsstomateid ja 4 sl ube tomatis (kidney ubadega võib ka, aga pole nii hea). 5 muna (võib ka 4) klopi lahti 1-2 sl vee või piimaga, lisada 1 tl tabascot (mina panen rohelist, see pole nii kange), soola, pipart ja valada kraamile peale. Muna hüübima hakkamisel tõmba tahkem kraam keskele kokku ja loksuta vedelam servadele. Pane peale salveilehti ja kuumuta veel natuke. Pilti ei olnud tuju teha - väljanägemiselt täiesti tavaline täidisega omlett. Järgmisel päeval sai järelejäänud konserviosa ära tarvitatud "poissmehelõuna" käigus lihtsalt härjasilma ja praetud seente ning tomati kõrvale. Nüüd on aga ubadega mõneks ajaks aamen, sest minu selle nädala teema on: süüa võib ainult seda, mida kodus olevast teha annab. Aga oad on otsas.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-03-18 10:28:55
Netcat:
Nüüd on aga ubadega mõneks ajaks aamen, sest minu selle nädala teema on: süüa võib ainult seda, mida kodus olevast teha annab. Aga oad on otsas.
Mina ostsin nädalavahetusel paki kuivatatud põldubasid ja paki kuivatatud borlotti ube. Hetkel pool kilo põldube ligunemas, plaanis teha seda ja seda.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Marju
Postitusi: 870
Abikokk
2009-03-18 11:28:12
Ube on juba mitu sorti ostetud :) Ja esimesel võimalusel tahaks üle pika aja chilli sin carnet teha :) Ilmselt ka ühe traditsioonilise kikerhernesupi, sest eelmine kikerhernesupp, mida nüüd mõni päev tagasi proovisin teha, jäi kuidagi... imelik :) Kuigi retsept ja jutt seal juures tundus üsnagi ahvatlev. Lihtsalt võis praetud kikerherned on niisama näksimiseks mõnusad (aga retsept umbes nii valmistatud kikerherneste kohta ka Anni Arro raamatus Salatid, pirukad, suupisted ning lisaks võile ja kikerhernestele on kasutatud küüslauku, rosmariini ja tšillit).
Hexy
Postitusi: 531
Abikokk
2009-03-18 16:32:40
mina tegin Chilli con Carne (nami nami). supper hea oli. Hakkliha oli juba halva kvaliteediga ja oad olid ka mingid imelikud, aga sellest hoolimata oli väga hea.

Hexy asjatab

Anu
Postitusi: 373
Abikokk
2009-03-18 17:06:15
Me teeme tavaliselt chilli con carnet siis, kui millegi muu peale ei tule. Firmaroog või midagi taolist juba. Enda jaoks olen avastanud ka uue comfort foodi: valge oa konserv kuumaks lasta, maitsestada soolatud tilli ja sidrunimahlaga ning seejärel kahvliga püreestada. Sobib ideaalselt kuskussiga. Salat ubadest, singist ja sibulast hapukoorega on alati tähtpäevadel laual olnud.
Kardemon
Postitusi: 493
Abikokk
2009-03-18 22:53:32
tegin täna retseptita oasuppi. hommikul (lõunapaiku.. no siis kui valmistasin) oli selge supp ja õhtul kui koju jõudsin, siis oli seda paar korda soojendatud ja valmis saanud tummine oasupp (võrdluse pildid blogis). mõnus!

http://kardemon.blogspot.com

Martiina
Postitusi: 939
Abikokk
2009-03-19 19:22:32
Küll hästi tagasihoidlik panus siia kooskokkamisele, aga ikkagi midagigi... täna sai põldube soolaga keedetud. Nii hea vaikselt näkitseda :)
Marju
Postitusi: 870
Abikokk
2009-03-19 20:03:16
Laps jäi haigeks ja tahtsin teda rõõmustada ühe lemmiksupiga, nii et spinati-kikerhernesupp täna, millest eespool juttu ja mis isegi siin foorumis leida on, blogist rääkimata ;) Ja üllatuslikult läks vaatamata kõrgele palavikule isegi kaubaks. Nagu ütlesin, väga hea supp :) Aga loodaks ikka millegi uuega ka hakkama saada..
Merilin
Postitusi: 953
Abikokk
2009-03-19 21:26:22
Aidake palun temaatiliselt. Kus te Tallinnas viimasel ajal konservina kikerherneid olete näinud - homme oleks hädasti vaja mõnd purki, aga mitte ei suutnud täna leida...

Pisike ja Pisut Segi, teadagi...

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>