Kuivatatud ja konservitud oad ja herned

Zoozi
Postitusi: 2992
Abikokk
2010-09-17 10:13:40
Kas meil müüakse flageolet konservube või siis kuivatatud? Kuidas oleks nende ubade nimetus eesti keeles? Millega võiks asendada? Sai palju küsimusi :)

Zoozi tegemised

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-09-17 11:03:59
Zoozi:
Kas meil müüakse flageolet konservube või siis kuivatatud? Kuidas oleks nende ubade nimetus eesti keeles? Millega võiks asendada? Sai palju küsimusi :)
Ma nüüd lappasin siin Maalehe Raamatu "Uba aias ja köögis" ja muid allikaid. Flageolet on harilik aeduba (Phaseolus vulgaris), kasvatatakse poetisoana (st süüakse poetatud teri), viljad helerohelised ja Prantsusmaal väga hinnatud. EUR-Lex on tõlkinud need "prantsuse ubadeks" Kui ma nüüd miskit sassi ei aja, siis ma olen neid vähemalt konservitud kujul kuskil Eesti kaubandusvõrgus täitsa näinud. Stockmannis? Mõnes suuremas co-marketis või Selveris? Cannellini oad sobivad muidu asendamiseks, kuigi pole nii kreemjad ja on suuremad.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Zoozi
Postitusi: 2992
Abikokk
2010-09-17 11:10:21
Pille:
Zoozi:
Kas meil müüakse flageolet konservube või siis kuivatatud? Kuidas oleks nende ubade nimetus eesti keeles? Millega võiks asendada? Sai palju küsimusi :)
Ma nüüd lappasin siin Maalehe Raamatu "Uba aias ja köögis" ja muid allikaid. Flageolet on harilik aeduba (Phaseolus vulgaris), kasvatatakse poetisoana (st süüakse poetatud teri), viljad helerohelised ja Prantsusmaal väga hinnatud. EUR-Lex on tõlkinud need "prantsuse ubadeks" Kui ma nüüd miskit sassi ei aja, siis ma olen neid vähemalt konservitud kujul kuskil Eesti kaubandusvõrgus täitsa näinud. Stockmannis? Mõnes suuremas co-marketis või Selveris? Cannellini oad sobivad muidu asendamiseks, kuigi pole nii kreemjad ja on suuremad.
Aitäh, ma vist nägin ka Stockmannis :)

Zoozi tegemised

Cousinella
Postitusi: 91
Kokaõpilane
2011-01-14 00:30:35
Mina sattusin kord Itaalias sööma maitsvat kikerhernepastat. See koosnes kikerhernestest, aedviljapüreesupist ja makaroniratastest. Peale puistati parmesani.

http://cousinella.blogspot.com/

Jaanikaant
Postitusi: 705
Abikokk
2011-02-01 09:30:30
Tegime nädalavahetusel vorstikeste kõrvale lihtsat ent toitvat oa- tomatisalatit.

Maitse asi

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-03-31 13:08:43
Tahtsin lihtsalt väga kena teemakohast fotot jagada, pärit Bea w Kuchni blogist:

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-02-03 11:29:53
Artikkel Maalehes: Toite kuivatatud aedubadest, Kadrin Linna. Artiklis on ära toodud järgmised retseptid: Aromaatne oasupp Oasupp suitsulihaga Oasupp värske kapsaga Aedoa-sibulahautis Püreesupp porgandikuubikutega Lihtne oasupp Oapüree Oa-pähklipüree Aedoarisoto Oapasteet ukrainapäraselt

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2015-02-15 12:18:50
Veebruaris 2015 oli ajakirjas Kodu & Aed põldoaeri. Ma seal köögitoimetaja, nii et täitsa Nami-Nami retseptid seal. Pilti tegi Juta Kübarsepp. Vasakult ülalt: Põldoasupp Põldoapasteet Põldoakotletid Oa-kartulisalat

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Laurentzius
Postitusi: 332
Abikokk
2015-04-26 00:00:47
Tegin maitsvat hiidoa hautist seapõsega. Seapõsk üllatas positiivselt ja kindlasti kasutan seda lõiku veel!

Vanapere köögikatsetused

Hexy
Postitusi: 531
Abikokk
2016-02-02 11:11:08

Katsetasin erinevaid ubade-herneste retsepte, väga maitsvad, soovitan proovida.

Hexy asjatab

<< 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 >