RUPSKID, SUBPRODUKTID, SISEELUNDID JA TOIDUD NENDEST

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-01-12 19:14:40
Hexy:
minu jaoks natuke hirmutav teema. no maksa olen praadinud ja emaga koos pasteeti teinud, aga sellega minu kogemused ka piirduvad. lähen käin täna poes ja vaatan mida nad seal pakuvad. äkki julgen isegi proovida
Hexy, Sa oled imeline! Kui Sinu esimest postitust siin teemas lugeda, siis oled Sa kõige tublim ja aktiivsem siin kooskokkamises olnud! Nüüd oled Sa teinud seakõrvu hapukapsaga, maksapirukaid, maksakastet, kopsupirukat, keelt tarrendis, täidetud magu ja südamekastet!!! Nii et Sinu söögilaud ja retseptivalik on kohe kindlasti laienenud ja mitmekülgsemaks muutunud :) Suur-suur aitäh!!

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Kärt
Postitusi: 503
Abikokk
2009-01-12 20:05:27
Minul on hoopis selline küsimus, et kui tahta seakoodist suppi keeta, kui palju peaks kooti keetma? Vaatasin retsepte ja mulle jäid silma ainult ahjus valmistamise meetod, enamuses kirjas, et koot peab olema ahjus mitu tundi. Kas siis suppi on üldse mõtet neist teha?

Kahekesi Kalamaja köögis

Kiilike
Postitusi: 1100
Abikokk
2009-01-12 20:15:40
Adonay:
Minul on hoopis selline küsimus, et kui tahta seakoodist suppi keeta, kui palju peaks kooti keetma? Vaatasin retsepte ja mulle jäid silma ainult ahjus valmistamise meetod, enamuses kirjas, et koot peab olema ahjus mitu tundi. Kas siis suppi on üldse mõtet neist teha?
Pakuks, et 2 h kindlasti tuleks keeta aga ... enamasti kasutatakse kooti süldi tegemiseks ja kas seal liimainet palju ei ole? (äkki panen nüüd millegiga puusse aga siiski) Ise kasutan enamasti reeglit, et keeda kuni liha kondi küljest lahti tuleb.

kiilikese köögikatsetused

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2009-01-12 20:36:52
Adonay:
Minul on hoopis selline küsimus, et kui tahta seakoodist suppi keeta, kui palju peaks kooti keetma? Vaatasin retsepte ja mulle jäid silma ainult ahjus valmistamise meetod, enamuses kirjas, et koot peab olema ahjus mitu tundi. Kas siis suppi on üldse mõtet neist teha?
Olen teinud kunagi hapukapsasuppi seajalgadega. Jahtudes läks ikka täitsa süldiks ära :), aga kuumutades jälle vedelaks. Selle supi puhul häiris mind seajalgade spetsiifiline lõhn, maitse aga oli supil täitsa ok.

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Kärt
Postitusi: 503
Abikokk
2009-01-12 23:42:49
Ma ei mõelnudki selle peale, et süldine jääb. Aga ma siis küpsetan enne ahjus ära ja siis lõikan tailiha supi sisse :)

Kahekesi Kalamaja köögis

Hexy
Postitusi: 531
Abikokk
2009-01-13 00:47:14
Pille:
Hexy:
minu jaoks natuke hirmutav teema. no maksa olen praadinud ja emaga koos pasteeti teinud, aga sellega minu kogemused ka piirduvad. lähen käin täna poes ja vaatan mida nad seal pakuvad. äkki julgen isegi proovida
Hexy, Sa oled imeline! Kui Sinu esimest postitust siin teemas lugeda, siis oled Sa kõige tublim ja aktiivsem siin kooskokkamises olnud! Nüüd oled Sa teinud seakõrvu hapukapsaga, maksapirukaid, maksakastet, kopsupirukat, keelt tarrendis, täidetud magu ja südamekastet!!! Nii et Sinu söögilaud ja retseptivalik on kohe kindlasti laienenud ja mitmekülgsemaks muutunud :) Suur-suur aitäh!!
aitähh kiituse eest :) aga hoopis Sind PILLE tuleb kiita, tood põnevaid uusi toite mu lauale AITÄHHHH ps. tahaks veel proovida neeruomletti ;)

Hexy asjatab

JM
Postitusi: 263
Abikokk
2009-01-19 15:31:30
Nagu ma viimasel ajal odavuse peal väljas olen, vaatasin täna lihapoes puurival pilgul seda letiosa kus need igasugused põnevad tükid paiknevad, mis sellesamase postituse peateemakski. Lisaks väga odavale maksale (19.90 kilo, see teeb umbes 12 eesti krooni!) ostsin pool kilo seapõrna. 24.90 oli kilo noh. Mõtlesin et küll sellest miskit teha annab. Aga võta näpust, isegi nami-nami ei paku ühtegi retsepti! Leidsin õnneks internetist täiesti eestikeelse ja iisraelipärase täidetud põrna retsepti ning ohtralt inglisekeelset kirjandust, mis soovitab sellest võileivakatteid ja hommikust omletikõrvast meisterdada. Eks ma miskit nüüd katsetan siis, ehk on kellelgi juba kogemusi?

An expert is a person who has made all the mistakes that can be made in a very narrow field (Niels Bohr)

Kristjan
Postitusi: 101
Abikokk
2009-01-19 19:58:08
JM:
Lisaks väga odavale maksale (19.90 kilo, see teeb umbes 12 eesti krooni!) ostsin pool kilo seapõrna. 24.90 oli kilo noh. Mõtlesin et küll sellest miskit teha annab. Aga võta näpust, isegi nami-nami ei paku ühtegi retsepti! Leidsin õnneks internetist täiesti eestikeelse ja iisraelipärase täidetud põrna retsepti ning ohtralt inglisekeelset kirjandust, mis soovitab sellest võileivakatteid ja hommikust omletikõrvast meisterdada. Eks ma miskit nüüd katsetan siis, ehk on kellelgi juba kogemusi?
No küll on teema. Hakkas kohe huvitama ja tuleb tõesti välja, et põrna retsepte on nii sakslastel, prantslaste kui itaallastel, vali mida tahad. Kindlasti anna teada, kuidas maitses!
JM
Postitusi: 263
Abikokk
2009-01-20 01:11:14
Täna ei jõudnud, hakkan homme leiutama. Mina leidsin lisaks sellised asjad: hommikusöök blogist ja iisraelipärane "thol memule" miskist eesti foorumist

An expert is a person who has made all the mistakes that can be made in a very narrow field (Niels Bohr)

JM
Postitusi: 263
Abikokk
2009-01-20 22:01:27
Nii. Proovisin ära kuidagi, panin ahju nagu seal blogis taevani kiideti. Kokkuvõtlikult võiks vist öelda et... epic fail. Ühesõnaga, keetsime kiirelt paar muna ja sööme õhtusöögiks võileiba. Proovin homme need tükid mingi... üle praadida vms. Praegu on siuke poolvedelalt nätske ja ebamäärase maitsega ollus, käib suus ringi. Võib-olla oleks pidanud kauem ahjus olema. Võib-olla vähem.

An expert is a person who has made all the mistakes that can be made in a very narrow field (Niels Bohr)

<< 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 >>