JM

Postitusi: 263

Tiitel: Abikokk

Viimased postitused

2014-09-19 17:24:36
Nii vahva, Pille otsis mind spets internetist üles, et kunagi selle teema alustasin. Vahepeal on igasuguste muude asjadega elus kiire olnud, ei ole mahti olnud foorumis sõna võtta üldse. Aga - paleoga elan vahelduva eduga sõpruses ja sõjajalal endiselt. Kõige põnevam paleoga seotud asi oli see, et mu ema sai sellega enamvähem oma söömise korda. Tal oli kuus aastat tagasi suuremat sorti operatsioon, mille järel väga palju toiduaineid tekitasid sooleärritust ja häda. Arstid ei osanud diagnoosida ei gluteenitalumatust ega laktoositalumatust ega muud äratuntavat allergiat, aga piimatooted ja teraviljad ja igasugused sellised asjad tekitasid igasuguseid muresid. Lõpuks see, mida ta nüüd muretult süüa saab, ongi enamvähem see paleo definitsioon. Liha ja salatid ja juurviljad ja igasugused naljakad asjad sinna juurde. Minul endal on seedimine vinksvonks ja vahel ikka söön mingit kommi ja kartulit ka, aga pikapeale olen oma paleostiilis menüüga nii ära harjunud, et juba pisikesed kogused suhkrut ja saia tekitavad üledoosi ja ei olegi vaja neid eriti palju. Mulle see piimatoodete ärajätmine ei sobinud, juustu võtsin suht kiiresti kappi tagasi. Ühesõnaga - päris paleo mu elu nüüd küll ei ole, aga inspiratsioon oli kustumatu. Kindlasti söön praegu väga palju tervislikumalt kui neli aastat tagasi!
2010-05-24 15:57:25
Oi ma nüüd proovisin seda funktsiooni kasutada jubetulutult oma uue toidurežiimiga seoses. Ehk siis proovisin välistada kõik piimatooted, teraviljatooted, mahlad, suhkrud ja niimoodi. Ehk siis mitte ei välistanud mingeid allergeene, vaid tahtsin lihtsalt konkreetsed toiduainegrupid maha arvata. Aga tulemuseks sain ikka kaks tuhat retsepti koos sulatatud juustu või ananassimahlaga. Kas on muidu veel plaanis selle otsingufunktsiooni arendusega tegeleda? Mina oma paleodieediga oleksin väga õnnelik kasutaja, kui saaks selle kolme klikiga endale paarkümmend söödavat retsepti välja sorteeritud :)
2010-05-16 15:59:52
leidsin internetist, on tore: http://www.flickr.com/photos/starsammy/4605760111/
2010-01-16 20:19:03
Et ma siin eritoitumises juba täna plõksimas käisin, jäi ka see teema silma ja kommenteerin siis veel. Minu ema tegi eelmisel aastal seda ROLE dieeti pärast rasket sooleoperatsiooni kui tal seedimine igasuguseid vimkasid viskas. Vist suutis kaks kuud vastu pidada, kaotas oma niigi õblukesest kaalust ohtraid kilosid ja siis viskas kogu idee nurka ja hakkas sööma seda, mida sisetunne ütles. Nüüdseks on terve ja tugev, tänan küsimast. Tema kommentaari järgi ROLE ongi hea kaalust allavõtmiseks, sest normaalne inimene seda kõike sebimist, leiutamist ja keberniiti ei suuda lihtsalt söömise nimel välja kannatada ja nii vähe on asju, mida (mille kombinatsioone) süüa tohib (restoranis käimine enamvähem välistatud), seega sööbki selle dieedi raames normaalse päevaplaaniga inimene umbes poole vähem kui tavaliselt.
2010-01-16 20:03:51
Tere uut aastat. Mina jälle siin. Jaanuar toob kaasa igasuguseid põnevaid asju, meie peres seekord uue ja hullumeelse kokanduskursuse. Nimelt: Mul elukaaslane otsustas liituda kohaliku spordiklubi kahekuuse uusaastaprogrammiga, mis lisaks sportlikele väljakutsetele näeb ette ka spetsiaaltoitumist. Ja crossfit soovitab füüsilise tippvormi saavutamiseks sellist asja nagu paleodieet. Ja see paleodieet, väga vaieldav ja vaieldud toiduprogramm, näeb ette söögikõlbulikuks mistahes koguses toiduaineid, mis vanal heal tsivilisatsioonieelsel ajal heas vormis koopamehele kättesaadavad olid. Et noh, marjad, mammutid, muru ja muud säärased :) See toitumine välistab täielikult kõik teravilja, piimatooted, kartulid, oad, suhkru, mistahes protsessitud toidud ja muud lisaained. Lõbus ühesõnaga. Ma ei kirjuta seda postitust mitte vaidlemiseks, et piimatooteid ikka peaks sööma või et kas kogu see paleo põhimõte on jama või mitte. Selle üle vaidlevad igasugused toitumisteadlased niikuinii. Meile on see ajutine kahekuune eksperiment spordiprogrammiga seoses. Ehk avastab uusi ja põnevaid retsepte, ehk õpib mingit uut moodi süüa tegema. Ja äkki kellelgi on kogemusi või muud kasulikku ütlemist selle asja kohta. Palun siis jagada. Praegu on mul ahjus kilone kalkunifilee peekoniga :D Kastme pean küll improviseerima koore- ja pulbrivabalt, jah...