Seened ja nende kasutamine köögis

Mari-Liis
Postitusi: 593
Abikokk
2010-09-13 15:09:57
Marink:
suures tuhinas marineerisin kaseriisikaid nagu kuuseriisikaid s.t. et ei kupatanud enne marinaadi panemist! Täna hakkasin purke keldrisse viima ja järsku tabasin ennast mõttelt, et erinevalt kuuseriisikatest vajavad kaseriisikad ju kupatamist! Küsimus siis selline, et kas need kupatamata kuid marineeritud (mainaadis küll keesid ca 10 min) kaseriisikad on täiesti söögikõlbmatud või annaks nendega midagi siiski ette võtta?
Toorelt on kaseriisikas mürgine ja kibe. Leotamine ja kupatamine viivad mürgid välja. Sa keetsid neid marinaadis, nüüd on kõik mürgid kenast sinna marinaadi sisse keenud. Nii et söögikõlbmatud jah. Uuesti neid keetma hakata ka vast pole mõtet, nad on ju marineerunud ja maitsestunud juba. Nii et...:( Aga lohutuseks: seeneaeg kestab veel! :)

Siit nurgast ja sealt nurgast

Põrnikas
Postitusi: 435
Abikokk
2010-09-13 16:54:15
Netcat:
Martina:
Tere foorumlased! Käisin minagi eile seenel ja suure hasardiga sai peaaegu kõik korvi pandud, nüüd aga ei suuda identifitseerida, mis seentega tegu. Palun selles Teie kiiret abi. Lisaks ootaks nõuandeid, mida teha kaseriisikatega? Pildid siis siin.
Ma leidsin kah neid "tundmatuid puravikke" mis siin esimeses reas on. "400 seent" järgi neid küll tuvastada ei õnnestunud - tatikad nad pole ja ühtki tumedate torukestega ja sametja kübaraga puravikku seal ka polnud.
meie peres kutsutakse selliseid liivapuravikeks.. pole kunagi vaadanud, kas neid mõnes seeneraamatus ka on..
Marink
Postitusi: 48
Kokaõpilane
2010-09-13 17:03:33
Mari-Liis:
Marink:
suures tuhinas marineerisin kaseriisikaid nagu kuuseriisikaid s.t. et ei kupatanud enne marinaadi panemist! Täna hakkasin purke keldrisse viima ja järsku tabasin ennast mõttelt, et erinevalt kuuseriisikatest vajavad kaseriisikad ju kupatamist! Küsimus siis selline, et kas need kupatamata kuid marineeritud (mainaadis küll keesid ca 10 min) kaseriisikad on täiesti söögikõlbmatud või annaks nendega midagi siiski ette võtta?
Toorelt on kaseriisikas mürgine ja kibe. Leotamine ja kupatamine viivad mürgid välja. Sa keetsid neid marinaadis, nüüd on kõik mürgid kenast sinna marinaadi sisse keenud. Nii et söögikõlbmatud jah. Uuesti neid keetma hakata ka vast pole mõtet, nad on ju marineerunud ja maitsestunud juba. Nii et...:( Aga lohutuseks: seeneaeg kestab veel! :)
Tänud Mari-Liis lohutamast ja tõesti, seeneaeg kestab veel :)
Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2010-09-13 18:22:13
Põrnikas:
Netcat:
Martina:
Tere foorumlased! Käisin minagi eile seenel ja suure hasardiga sai peaaegu kõik korvi pandud, nüüd aga ei suuda identifitseerida, mis seentega tegu. Palun selles Teie kiiret abi. Lisaks ootaks nõuandeid, mida teha kaseriisikatega? Pildid siis siin.
Ma leidsin kah neid "tundmatuid puravikke" mis siin esimeses reas on. "400 seent" järgi neid küll tuvastada ei õnnestunud - tatikad nad pole ja ühtki tumedate torukestega ja sametja kübaraga puravikku seal ka polnud.
meie peres kutsutakse selliseid liivapuravikeks.. pole kunagi vaadanud, kas neid mõnes seeneraamatus ka on..
Liivtatikad on värvilt natuke sarnased küll, aga need pole need. Liivtatik tõmbab lõikekohalt siniseks. Ja on üldse kuidagi pealt libedama ja jalast peenikesema olemisega.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Vandiste
Postitusi: 769
Abikokk
2010-09-13 19:26:18
Mul olid aias kabatšoki kõrval šampinjonid. Koukisin lausa seeneraamatu välja, et nende õigsuses veenduda. Sain 7 seent, üks kahjuks ussitanud. Kuuskede alt leidisn lisaks paar kuuseriisikat ning mõne tatika. Veidikese või ja soolaga täitsa hea suutäis.
Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2010-09-14 11:26:02
Martina, Su seened on liivtatikud. Raamatus 400 Eesti seent pilt üsna korralik, aga eks ta ole. Mul on võrdluseks veel mitmeid muid raamatuid, siis on lihtsam. Marink, meie perekonnanõukogu arvas, et kalla see marinaad kaseriisikatelt ära, saad mürgistest ainetest lahti ja tee uus. Siis on Sul marinaadis kupatatud seened. :D Uus marinaad peaks vist sutsu lahjem olema. Igaks juhuks maitse, ega mõrud pole, siis võid veel korra kupatada.
Ullike
Postitusi: 335
Abikokk
2010-09-14 15:16:27
Marink - mina teeks ka Seeneka õpetuse järgi , aga ehk veel ka korra kupataks enne uue marinaadi tegemist. Aga siinsele rahvale esitaks küsimuse: kuidas teie seeni puhastate. olen siit sealt kuulnud, et osad koorivad kollariisikaid. Mõned kutsuvad neid ka võiseenteks - ehkki ma ise kutsun võiseenteks võitatikut (selle nimes ju juba "või" sees :)). Ise pole oma elus kunagi kollariisikat koorinud. Leotamises/kupatamisest on nende puhul küll olnud. Aga teie kuidas teete? Kas koorite ka pilvikuid? Kas puravikel võtate "svammi" ära? Viimase kohta ütles mulle üks vene juurtega inimene, et ma olla loll - see svamm just nämmalt supi seest suhu lurtsatama pidavatki - nagu auster :)

Söömine on ainuke töö, mis toidab

Vandiste
Postitusi: 769
Abikokk
2010-09-14 18:29:09
Ullike:
Aga siinsele rahvale esitaks küsimuse: kuidas teie seeni puhastate. olen siit sealt kuulnud, et osad koorivad kollariisikaid. Mõned kutsuvad neid ka võiseenteks - ehkki ma ise kutsun võiseenteks võitatikut (selle nimes ju juba "või" sees :)). Ise pole oma elus kunagi kollariisikat koorinud. Leotamises/kupatamisest on nende puhul küll olnud. Aga teie kuidas teete? Kas koorite ka pilvikuid? Kas puravikel võtate "svammi" ära? Viimase kohta ütles mulle üks vene juurtega inimene, et ma olla loll - see svamm just nämmalt supi seest suhu lurtsatama pidavatki - nagu auster :)
Meite kandis on kollariisikad võiseened :), ei koori neid mitte, ei näe vajadust. (Ja tõmmuriisikad on 'mustad seened'.) Pilvikuid ei koori, tatikaid ka ei koori, vanematel puravikel ja tatikatel võtan "svammi" ära.
Merilin
Postitusi: 953
Abikokk
2010-09-14 18:40:34
Vandiste:
Ullike:
Aga siinsele rahvale esitaks küsimuse: kuidas teie seeni puhastate. olen siit sealt kuulnud, et osad koorivad kollariisikaid. Mõned kutsuvad neid ka võiseenteks - ehkki ma ise kutsun võiseenteks võitatikut (selle nimes ju juba "või" sees :)). Ise pole oma elus kunagi kollariisikat koorinud. Leotamises/kupatamisest on nende puhul küll olnud. Aga teie kuidas teete? Kas koorite ka pilvikuid? Kas puravikel võtate "svammi" ära? Viimase kohta ütles mulle üks vene juurtega inimene, et ma olla loll - see svamm just nämmalt supi seest suhu lurtsatama pidavatki - nagu auster :)
Meite kandis on kollariisikad võiseened :), ei koori neid mitte, ei näe vajadust. (Ja tõmmuriisikad on 'mustad seened'.) Pilvikuid ei koori, tatikaid ka ei koori, vanematel puravikel ja tatikatel võtan "svammi" ära.
Pilvikuid enamasti ei korja ja seeni ei koori. Puravikelt-tatikatelt eoskanalid võtan küll ära, ka noortel, kui suurus lubab. Ei pese ka seeni :P kui just liiva sees kasvanud kukekad pole, aga viimaseid annab normaalsemat metsa valides vältida.

Pisike ja Pisut Segi, teadagi...

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2010-09-14 20:47:17
Ma ka ei koori, puravikel võtan "švammi" ära ainult suurematel ekseplaridel. Ainukesed, mida koorin, on lambatatikud, sest muidu on ikka väga veniv "tatt ja lurts". Ja võiseen oli meie kandis ikka võiseen, aga seal neid võitatikuid ei kasvanud ka. Ja kui mõni üksik oligi siis kutsuti neid masljata`deks. Ilmselt tänu onule, kel Peipsi ääres suvila oli ja palju vene naabreid.
<< 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 >>