Seened ja nende kasutamine köögis

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2010-09-24 21:48:49
ErleS, maainimestel on prügivedu tänapäeval nii korraldatud, et on korraldatud. Prügikast ja veo eest maksmine on kohustuslikud minimaalselt korra kuus, isegi kui sinna midagi ei kogune. Aga see pole siinne teema. Pidasin silmas neid "parkimiskohti", kus käib päeva jooksul mitu autot ja mis seenehooaja lõpuks on igasugu pisemat läbu täis. Näen seda pisiprügi kuhjumist igapäevaselt. Kohalikud oma prahti küll riigimetsa ei tassi, usun, et see on tänapäeval mujal samamoodi. Teeotsadesse parkimise peale olen tige, sest üks rada, mida ma pidevalt kasutan, on sügiseti umbes iga kolmas kord niimoodi blokeeritud, et metsast välja ei saa. Ümberpööramise võimalust seal pole. Nuta või naera. Tänane saak oli hulk suuremaid kuuseriirsikaid seeneekstrakti tegemiseks ja ka armsaid väiksemaid kuuseriisikaid marineerimiseks. Natuke puravikke ja üks imeilus kivipuravikuperekond, mis läheb kuivatamisele. Lehterkukeseeni ka kuivatamiseks. Nipet-näpet muid seeni kauba peale.
Kodukana
Postitusi: 78
Kokaõpilane
2010-10-04 21:35:53
tere, probleem tekkis männiriisikatega. sai vist liiga vähe soola soolamisel ja tõmbusid heledaks. väga imelikud igatahes. tegin ühe purgi lahti ja kole hais oli ka. kui nina kinni süüa, siis maitse oli ok. et kas annab päästa midagi või prükki?
Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2010-10-05 10:13:39
Sa pilti ei saa siia lisada? Mingid männiriisikaga hästi sarnased seened lähevadki soolates heledamaks, aga see KOLE hais paneb mõtlema. Seente ja kalaga tasub alati ettevaatlik olla. :)
Kodukana
Postitusi: 78
Kokaõpilane
2010-10-05 12:34:37
umbes sellised nägid nad enne välja ja pärast. esimesel pildil on nad natuke liiga heledad küll, tegelikkuses olid tumedamad. ma olen suht kindel et tegemist oli männiriisikatega, sest seal metsas ei kasvagi muud.
Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2010-10-05 14:45:02
Kõigepealt kompliment. NIIII ilusad purgid. :) Piltidelt ei paista seened ju liiga palju värvi muutnud. eks. Kas tegid lahti ainult ühe purgi? Kui kole see lõhn oli ja kas kirjeldada oskad? Kaua nad enne seda lahtivõtmist purgis olid?
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-10-05 15:23:52
Kodukana:
umbes sellised nägid nad enne välja ja pärast. esimesel pildil on nad natuke liiga heledad küll, tegelikkuses olid tumedamad. ma olen suht kindel et tegemist oli männiriisikatega, sest seal metsas ei kasvagi muud.
Kodukana, mulle tunduvad need seened natuke liiga, noh, kaarjad-ümarad ja jalad veidi liialt toekad männiriisikate jaoks. Vähemalt _meie_ metsades on männiriisikad sellised peenekoivalisemad ja "kübarad" on ka suurematel sellise keskse "nibuga" ...

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Kodukana
Postitusi: 78
Kokaõpilane
2010-10-05 17:04:23
need on väga väiksed seened. mikrovõttega pilt. see punase kaanega purk on 150 ml. lõhn on selline mädamunalik natuke. lahti olen jah teinud ainult 1 purgi. 2 purki on ootel. purki panin nad 17 või 18 sept. muidu nägid seened metsas sellised välja. männikad ikka ju.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-10-05 17:18:48
Kodukana:
muidu nägid seened metsas sellised välja. männikad ikka ju.
Kolmel esimesel pildil jah, viimane on vist miski muu?

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Kodukana
Postitusi: 78
Kokaõpilane
2010-10-05 17:27:24
viimane on pisike puravikuke (vähemalt nii ma eeldan). mul lihtsalt oli siuke pilt ja ei viitsinud ümber hakkima hakata
Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2010-10-05 18:43:24
Viimane on puravik tõepoolest. Tundub männi-kivipuravikuna. Ei pretendeeri absoluutsele tõele. Kui lõhn niiii paha on, siis ma igaks juhuks ei sööks neid seeni ka kinnisilmi. :) Olen seente puhul veidi umbusklik. Pille, olen erinevatest Eesti paigust korjanud väga erinevaid nii männiriisikaid kui ka muid seeni, mis olenevalt kasvukohast, aastast, sadude ja päikese määrast võivad nii värvi kui kuju poolest võivad vägagi tugevalt erineda. Määramiseks kasutan vajadusel enamasti vähemalt viit-kuut eri ajal eri riikides välja antud raamatut. Ka nendes erinevad pildid nii palju, et osa seeni oleks ilma ladinakeelsete nimedeta kas just määramatud, aga suure kahtlusega, mis nad nimelt just on. Täna kasvavad mu väravataguse kännu otsas näiteks külmaseened, mis näevad tänu viimase nädala kuivadele ilmadele välja nagu tavapärselt kuldkollased soomusmamplid, mis KA kändudel kasvavad. Esimesed on söödavad, teiste kohta on öeldud, et mittesöödavad, aga kui kangesti koos napsuga tahaks neid manustada, siis saab kõrvalnähuna veel kõhulahtisuse või mürgitsuse. Vahe on, et üks kasvab okaspuu ja teine lehtpuu peal. Muid nüansse on ka, aga niisama vaadates on mõlemad ühed toredad kännu või ka elusa puu peal kasvavad seened.
<< 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 >>