Seened ja nende kasutamine köögis

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-09-19 14:10:40
Ilsu:
Oi ma niii tahaks seda raamatut aga sel aastal on seenemetsa saamisega probleeme :( Peab vist eelmiste aastate hitid välja otsima :D
Ilsu, ka turud on alati abiks ja no šampinjone-kukeseeni müüakse ka tavapoodides ;)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Merts
Postitusi: 4
Kokaõpilane
2012-09-19 14:22:46
Mina olen üks hull seeneline.Igal aastal on seened meie keldris aukohal.Püüan igal aastal ka mõne uue seene oma keldrisse või siis purki juurde saada.Nii õnnestuski möödunud aastal kitsemampliga tutvust teha ja sel aastal olen oma metsadest avastanud sampinjoni. Ja sellest raamatust unistab ju iga seenehull!Nii ka mina!
Ilse
Postitusi: 730
Abikokk
2012-09-19 15:41:06
Pille [1quote]Ilsu, ka turud on alati abiks ja no šampinjone-kukeseeni müüakse ka tavapoodides ;) [/quote] Sellega seoses tuli mulle üks väga hea roog meelde, sobib sügisesse suurepäraselt (värsked porgandid on ka imemaitsvad) Kõigile neile kes metsa ei saa aga seeneisu peale tuli;) [url=http://www.flickr.com/photos/tiburotike/7152662565/]

Ilse köögis

KerstiG
Postitusi: 1
Kokaõpilane
2012-09-19 15:56:19
Minule meeldib ka väga seenel käia.Olme metsas käinud juba väikesest peale koos vanematega ja nüüd käin koos oma lapsega metsas.Viimane seeneralli toimus eelmisel nädalavahetusel laupäeval ja ka pühapäeval.Saagiks kaks suurt pangetäit seeni.Ja laps (6a.)õppis juurde viis uut erinevat seent.Ja mina tegin tutvust hallipiimase riisikaga. Üks korralik seeneraamat kuluks meie perele küll ära,sest kindlasti jätame korjamata nii mõnedki head söögiseened,kuna ei tea ja tunne täpselt kõiki seeni.Ja seentega väga eksida ka ei tohi,sest tagajärjed võivad kurvad olla.
Liisi
Postitusi: 955
Abikokk
2012-09-20 12:14:23
Mina olen sel aastal täpselt 2 korda metsa saanud :( Viimasel korral tahtsin küll kukeseeni leida, aga enamasti olid korvis siiski vaid pilvikud. Need läksid soolaga purki. Samas on meil enda aias ka paras seenemets - puravikud, kaseriisikad, pilvikud. Sellise korvitäie sain viimati: Kaseriisikad marineerisin. Puravikest tegin maitsva karrise puravikukastme

Liisi Blogi

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2012-09-20 23:15:56
Tegin sellist oa-seenerooga. Kuna mul olid juba valmis praetud seened (mitte kukekad), siis selle etapi sain vahele jätta, rõõsa koore asemel kasutasin hapukoort ja kogused olid ka üsna suvalised. Välimuselt tuli täiesti mitte-apetiitne roog - selline hall ja veniv (juustu tõttu), aga maitse oli mõnus. Suitsujuustu armastajatele eriti.

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Anne-Mari
Postitusi: 1
Kokaõpilane
2012-09-23 01:13:41
Eelmisel aastal käisin Nõval, muuhulgas korjasin ka marju-seeni. Sealsetes männimetsades kasvas palju kollakaid seeni, arvasin, et need peaks mamplid olema. Mõtlesin, et korjan neid natuke ja kodus määran. Väga palju ei hakanud seega igaks juhuks korjama. Kodus siis internetist vaatasin erinevaid pilte ja lugesin mamplite kohta ning jõudsingi järeldusele, et tegemist on kitsemamplitega. Julgesin need ära praadida ja süüa. Sel aastal juba teadsin metsas, mis seentega tegu ja korjasin hoolega. :) Ainult et nt Taevaskojas kasvasid mamplite lähedal ka mingid nende sarnased lillakad-pruunikad seened, mis arvatavasti ei ole söögiseened. Vähemalt mina neid ei tundnud.
Liisi
Postitusi: 955
Abikokk
2012-09-24 12:33:49
Nädalavahetusel Saaremaal viibides oleksin küll saanud korvide kaupa seeni korjata. Männimetsa alused olid kõik seeni ja seenelisi täis. Hotelli ümbruses jalutades hakkasid silma liimikud, puravikud, pilvikud, männiriisikad, porgandiriisikad, tatikud. Tõesti mitu korda mõtlesin, et äkki ikka peaks kaasa korjama, aga abikaasa hoidis mind siiki tagasi :)

Liisi Blogi

Liisi
Postitusi: 955
Abikokk
2012-09-24 12:51:44
Panen kirja ka mõned vanemad seenetoitude retseptid: Hakkliharull peekeni ja kukeseentega Kõrvitsarisoto kukeseentega Leivakorvikesed seenesalatiga Väikesed seenepirukad Suvikõrvitsasai kukeseentega Kukeseenepirukas

Liisi Blogi

Tiigrr
Postitusi: 4
Kokaõpilane
2012-09-24 17:00:36
Pole see aasta kordagi metsa jõudnud seenele, pealegi eksin kuidagi väga lihtsalt ära. Kuid turul on võimalik seeni osta et midagi maitsvat teha, Nam-Namis on väga head retseptid.:)
<< 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 >>